Dobře rozehraný zápas k bodům nakonec nevedl, Písek prohrál o jednu branku

Další důležitý zápas tentokrát neměl takový konec, jaký by si Písečtí představovali. Přitom úvod utkání v Litoměřicích se Jihočechům vydařil a tým od břehu řeky Otavy se dostal do dvoubrankového vedení. Stejný náskok Píseckým vydržel až do začátku třetí části, poté ale třikrát prosadili hráči Stadionu a těsný náskok 3:2 udrželi až do závěrečné sirény.
1.liga ČR, 47. kolo, st 8.2.2012
Litoměřice
3:2
0:2, 0:0, 3:0
Branky a nahrávky: 44. Belay (Hašek, Dudáš), 49. Šinágl (Stříteský, Kříž), 53. Hašek (Loskot, Belay) - 7. Žovinec (Dalecký, Antončík), 20. Nouza (Slavík). Rozhodčí: Würtherle - Frodl, Hejl. Vyloučení: 7:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:2, 3:2.
Litoměřice: Přikryl - Boháč, Kříž, Drábek, Dudáš, Evan, Stříteský, Martinka, Holomek - Šinágl, Gengel, Belay - Tůma, Tvrzník, Bojer - Slížek, Kafan, Hašek - Lenc, Loskot, Novák.
Písek: Sedláček - Žovinec, Pavlíček, Všetečka, Dvořák, Lukáč, Vráblík, Havran – Antončík, Luňák, Dalecký – Nouza, Knotek, Slavík – Polodna, Šperger, Nedorost – Suja, Vaniš, Ferebauer.

Od úvodních minut měl více práce brankář Přikryl. Hosté se dostali do utkání zejména díky rychlé přesilovce, ale ani Vráblík či Polodna se ještě gólu nedočkali. Změna skóre přišla až ve druhé přesilové hře Jihočechů. Na trestnou lavici usedl v závěru šesté minuty Václav Drábek a po dvaceti sekundách početní převahy se hosté dokázali prosadit. Antončík našel Daleckého, který předložil kotouč Dušanu Žovincovi na modrou čáru a střela píseckého obránce zapadla do pravého horního růžku.

První vážnější střele čelil brankář Sedláček až krátce před polovinou prvního dějství. Kafan projel po levém křídle a ihned za modrou čarou vypálil. Brankář hostí jeho pokus vyrazil pouze mezi kruhy, ale tam nebyl nikdo z domácích na případnou dorážku. Také Litoměřičtí si vyzkoušeli přesilovou hru, ovšem na pouhých dvaadvacet vteřin. V tomto krátkém úseku hry však mohli vyrovnat. Bojer s Drábkem se dostali před brankovištěm Jihočechů k několika dorážkám, ani jedna však neskončila v síti. Následně však byl vyloučen Kafan, síly na ledě se vyrovnaly a do hry se znovu dostali Písečtí.

Další šanci na vyrovnání měl před první přestávkou Belay. Domácí útočník vystihl rozehrávku hostí a z předbrankového prostoru mohl vypálit. Do jeho střely však obětavě padl obránce Lukáč a udržel pro Sedláčka čisté konto. Jihočechům se necelou minutu před koncem úvodního dějství prosadili podruhé a zvýšili svůj náskok. Tomáš Nouza nasadil ke střele z mezikruží a trefil se přesně nad lapačku brankáře Přikryla.

V prostředním dějství si pro změnu na nedostatek práce nemohl stěžovat Vojtěch Sedláček. První velká šance domácích přišla krátce po přestávce. Po Belayově přihrávce však Hašek z bezprostřední blízkosti ani na tři pokusy nedokázal skórovat. Další příležitost přišla ve 25. minutě. Novák našel před brankou osamoceného Lence, který však neuspěl se střelou mezi betony. Krátce po něm se pokusil Slížek prolačit puk mezi levou tyč a beton brankáře, ale ani on se gólu nedočkal.

Potrestat nevyužité šance mohl o dvě minuty později hostující Nedorost. Jeho únik však zlikvidoval Petr Přikryl jistým zákrokem lapačkou. Do druhé přestávky pak měli největší šanci Šinágl s Haškem. Prvně jmenovaný dostal přihrávku přes brankoviště od Bojera, ale u levé tyče nezamířil přesně. Následně dorážel Jaroslav Hašek, ale ani on neprotlačil puk za brankovou čáru, Sedláček všechny jeho dorážky zlikvidoval. Jeho pobyt v jihočeském brankovišti pak následně trestali písečtí obránci a za brankou se strhla potyčka. Hlavními aktéry byli Dudáš a Suja. Urostlý obránce domácích složil svého soka na zem, trest si však za šarvátku odseděli oba.

Poté, co byli v první třetině lepší Jihočeši a ve druhé se hra vyrovnala, ovládli závěrečnou dvacetiminutovku domácí. Slavík putoval na trestnou lavici a domácí měli výhodu početní převahy. Během ní se ještě Litoměřičtí neprosadili, ale zároveň s návratem Slavíka na led se již skóre měnilo. Hašek našel přesnou přihrávkou Martina Belaye, který přesnou střelou k pravé tyči vsítil první gól svého týmu.

Následující minuty přinesly několik šancí Stadionu. Nejvíce Sedláčka překvapil pokus Šinágla z ostrého úhlu, ale hostující brankář držel vedení svého týmu. Ve 49. minutě však Jihočechy o vedení připravil právě Petr Šinágl. Na červené čáře se chopil puku, na modré oklamal protihráče a přesnou ranou do pravého horního růžku vyrovnal. Běžela 53. minuta a do útoku opět mířili Litoměřičtí. Marek Loskot oklamal dva bránící hráče a předložil puk Jaroslavu Haškovi, který přesnou střelou do pravého růžku rozjásal Kalich Arenu. Dokonal tak během necelých deseti minut třígólový obrat a Stadion své čerstvě získané vedení uhájil až do samého konce.

Jan Řeháček: IHC Komterm Písek

Zápas se pro nás vyvíjel dobře. Dvě třetiny jsme vedli 2:0. Myslím si však, že jsme od druhé třetiny hráli špatně. Už jsme byli moc nahoře, začali jsme dělat nesmyslné chyby ve středním pásmu, kličky na útočné modré. Dostali jsme domácí do hry, ačkoliv góly nedali. Byli jsme příliš velcí profesionálové a vymstilo se nám to. Dostali jsme jednu branku, druhou, třetí, šance jsme ale měli, mohli jsme to zvládnout alespoň vyrovnat.

Daniel Tvrzník: HC Stadion Litoměřice

Na začátku hrál Písek dobře. Bylo vidět, který mančaft je psychicky nahoře a který dole. Odrážely se k nim puky, my jsme trefovali hráče před sebou nebo jsme netrefili bránu. Od druhé třetiny na nás bylo vidět, že chceme víc. Bylo ale vidět, proč neděláme body. Měli jsme pět nebo šest čistých šancí a nedali jsme z nich gól. Jestliže chceme vyhrávat, musíme tyto šance proměňovat. Nabídli jsme hostům přesilovku 5 na 3, kterou jsme však ubránili. Kdybychom dostali gól na 0:3, bylo by to pro nás těžké.

Do konce sezóny zbývá ještě pět utkání, z toho tři máme venku, což pro nás není úplně optimální. Jestliže jsme ale doma schopni prohrát s Mostem a Šumperkem, tak potom musíme být schopni porazit Ústí a Chomutov, který už jsme doma porazili. Prostě pokud chceme do play-off, tak musíme minimálně čtyři vyhrát. Každá prohra nás oddaluje od toho play-off. Musíme se soustředit na nejbližší zápas a hrajeme o všechno. Doufáme, že s Ústím a Brodem ty body uděláme.