Dorost vydřel dva body s Kladnem

Kdo jen shlédl výsledek a pomyslel si, že dorostenci sehráli jednoduchý zápas, mýlí se! Takhle vydřená výhra tu ještě nebyla. Po první bezbrankové třetině, kdy zářil, jako i po celý zápas, Jakub Kovář a domácí střelci trefovali Tomáše Strejce na druhé straně, se zdálo, že se na nikoho štěstí neusměje ani v té druhé. Krátce před sirénou se ale hosté ujali vedení. Ihned po přestávce vyrovnal Samek a skóre otočil Martin Pangrác. V poslední minutě rozhodl střelou do prázdné brány Holec. Ještě že tak, protože dvanáct vteřin před koncem snížil na konečných 3:2 hostující Hrdina.
Liga dorostu, 23. kolo, ne 7.12.2003
Kladno
3:2
0:0, 0:1, 1:3
Branky: 42. Samek (Holec), 52 Pangrác (Samek), 60. Holec – 40. Gebhart (Charvát), 60. Hrdina (Štěpán) Vyloučení: 6:5, navíc Charvát (KL) 10 minut. Využití: 1:0 V oslabení: 1:0.
Písek: Kovář – Jankovský, Klas, Švácha, Maršík, Parýzek, Petele – Gajovský, Ondrejec, Holec – Pangrác, Samek, Binder – Pešta, Bican, Jiřík, 21. - 40. Pešta, Milec, Bican, 41. – 60. Jiřík, Milec, Bican
Kouzelník Kovář mohl kapitulovat už ve třetí minutě, kdy se krásnou kličkou přes Maršíka uvolnil Dlouhý a po jeho ráně zápěstím zazvonila tyč. Předvedl se i domácí první útok. Gajovský přihrával od zadního hrazení Holcovi, který vystřelil a Ondrejec dorážel. Strejc se štěstím zachránil. Nikola Gajovský měl svou šanci při dalším střídání. Michal Klas předpisově zastavil akci hostí a našel “Káněte“ na druhé modré. Ten si stáhl puk na střed, vystřelil, ale pouze trefil kladenského strážce klece. Na druhé straně nejistě vyrazil Kovář Čápovu střelu nad bránu, za chvíli ale suveréně vychytal z bezprostřední blízkosti Charváta. Do šaten se tak odcházelo za fotbalového skóre 0:0.

To nemuselo platit hned po nástupu na led, když Procházka tečoval jen několik málo centimetrů nad horní tyč. Téměř totožně skončila na druhé stráně teč Bindera po střílené přihrávce Martina Pangráce. Prvním, kdo se zapsal do střelecké listiny byl až v čase 39:08 Ondřej Gebhart. Kladenský útočník rychlou kličkou zakončil výpad do píseckého obranného pásma.

Vedení hostí netrvalo dlouho. Ve 41. minutě si sice nájezd dvojice Procházka – Lhotský na osamoceného Klase říkal o gólové zakončení, radost ale propukla na domácí střídačce. Závar před Strejcem vyřešil střelou z otočky do odkryté brány Václav Samek. Tentýž hráč za okamžik poslal na výlet Pangráce, který trestuhodně neproměnil sólový nájezd. Netrvalo dlouho a „Čejena“ vysunul Binder. Domácí kapitán tentokrát v podobné situaci přestřelil. Své “hříchy“ odčinil za okamžik. Převzal pas od Samka a vypálil. Strejc jeho pokus vyrazil, ovšem jen aby Pangrác pohotově vrátil kotouč do sítě a využil tak početní výhodu.

Za pět minut si po návratu z trestné lavice Holec rychle vyměnili puk s Pangrácem, který následně povedeně ohrozil brankáře hostí dělovkou příklepem. Písecký bojovník se činil i nadále. Mimo jiné daroval šanci Binderovi, který neuspěl kličkou. Závěr utkání zdramatizoval Petr Ondrejec svým vyloučením. Kladenští dostali kotouč do domácí obranné třetiny, odvolali golmana a útočili na vyrovnání v šesti proti čtyřem. Všem ale vypálil rybník Miroslav Holec, když vystihl přihrávku a do prázdné klece poslal puk potřetí. Zajímavá by jistě byla statistika Holcových gólů ze 60. minuty, protože dozajista nikdo jiný jich v této části hry nenasázel víc. Poslední slovo ale řekli hosté. Když na časomíře svítil čas 59:48, střelu obránce Štěpána dorazil nad bezmocného Kováře Jiří Hrdina.