Dorostenci poprvé berou všechny tři body!

Písečtí dorostenci za sebou mají první letošní zápas, ve kterém brali všechny tři body. V utkání s havířovskými Panthery přišla první branka v osmé minutě, když poslal písecké mužstvo do vedení Kopec. Na další branku se poměrně dlouho čekalo. Téměř v polovině utkání to byli ale zase Písečtí, kteří dokázali podruhé překonal Ritticha a zvýšit tak svůj náskok. Dramatický souboj definitivně rozhodnul necelé tři minuty před koncem Korous, jenž svým gólem pojistil vítězství Písku. HC Havířov Panthers, jenž v pátečním utkání dokázal získal skalp českobudějovického Mountfieldu, tak odjíždí z druhého zápasu jak bez bodu, tak bez vstřelené branky. „Perfektní výkon predvedl gólman Rauscher, který odchytal skvělý zápas," liboval si po výhře svého mužstva Milan Mazanec.
Extraliga dorostu, 6. kolo, so 20.9.2008, Zimní stadion Písek
Havířov
3:0
1:0, 1:0, 1:0
Branky a nahrávky: 8. Kopec (Andrlík), 27. Andrlík (Vlček), 58. Korous (Paukner, Hřebíček). Vyloučení: 7:9, navíc Rittich a Bezuška P. (HAV), oba 10. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 55.
Písek: Rauscher - Jáchym, Andrlík, Schovánek, Hřebíček, Turek, Kafka, Polata, Hrubý - Vlček, Paukner, Přibyl, Korous, Marek, Radosta, Dupač, Kopec, Vejda, Homola, Růžička
Havířov: Rittich - Pilch, Grigel, Deutsch, Jaroch, Lešiga, Bezuška P., Muller, Kubic - Puffer, Loupal, Číp, Miczek, Čaja, Jurko, Herman, Mráz, Kocan, Suchý, Bezuška D., Kalus
V úvodu utkání havířovský Miczek vystřelil na Rauscher si připsal první zákrok. Ve třetí minutě si vytvořil obrovskou šanci ke skórování Přibyl, Rittich byl ale vleže úspěšnější. Ihned z protiútoku zahrozili hosté, po kombinaci ve dvou proti jednomu ale nezamířila střela na branku Rauschera. Naopak Písečtí vstřelili na začátku osmé minuty první branku - Kopec po krásné individuální akci zasunul puk do branky a domácí mužstvo šlo do vedení - 1:0. Těsně po vstřelené brance se provinil faulem Hřebíček a Havířov tak mohl v přesilovce rychle zareágovat na obdrženou branku. Ve čtyřech ale Jihočeši dobře bránili Rauscherovu klec a Havířovští toho v početní převaze příliš nevymyslel. Když byli Písečtí kompletní, netrvalo příliš dlouho a poprvé se vylučovalo také na druhé straně - Havířov hrál totiž v šesti a toho si rozhodčí dobře všiml a neponechal nic bez trestu.

Jihočeši vytvořili ve třetině soupeře přesilovkový vzorec, k úspěchu ale chyběla přinejmenším střela, která byla na Ritticha vyslána pouze jediná. Dobře se do pásma hostů tlačil také Homola nikdo mu ale nenájížděl do tandemu a celá akce tak skončila u hostujících obránců. Sedmnáctá minuta přinesla vyloučení na straně Havířova, po kterém následoval očekávaný závar před brankou Ritticha. Perfektně našel před brankou Přibyl Vlčka, druhý jmenovaný ale netrefil správně puk a nepohnul s výsledkem. V poslední minutě první části hry si Písečtí vytvořili ještě jednu větší příležitost, ani tentokrát však kotouč nedopravili za Rittichovy záda. Branku sice tlak před první pauzou nepřinesl, dalšího vyloučeného na straně Havířova však ano. Jednoduchá přesilovka Písku neměla v první části dlouhé trvání a zhruba ve své třetině byla překrojena přestávkou.

Za začátku prostřední třetiny domácí dohrávali načatou přesilovku, přičemž zahnali soupeře před jeho branku. Písečtí si pohrávali s pukem v blízkosti Rittichovy branky, opět ale scházelo zakončení, takže se hosté vratili do pěti bez ujmy na skóre. Ve vylučování se pokračovalo, na havířovské straně faulovali hned dva hráči pronikajícího Korouse a Písek měl před sebou dvouminutovou přesilovku pět na tři. Mazancova smečka výhody dokázala využít a v sedmadvacáté minutě propasíroval kotouč do branky Havířova písecký Andrlík - 2:0. Jihočeši byli při chuti a v dohrávající přesilovce ještě mohli přidat další branku, tentokrát se ale Rittich vyznamenal a výrazně podržel svůj tým. Hosté byli v této fázi hry naprosto pod obrovským tlakem, ten byl ale posléze ztlumel vyloučením píseckého Kafky.

Ve čtyřech Písečtí vyvezli puk z obrany a dokonce si troufli ohrozit Rittichovu branku, přičemž si vykoledovali faul hostujícího Bezušky. Hra ve čtyřech patřila střednímu pásmu a k vidění bylo mimo střel také několik tvrdších střetů. V šestatřicáté minutě ohrozil Rauscherovu branku hostující Miczek, ani on ale nedokázal připravit gólmana Písku o prozatimní nulu. Necelé tři minuty před druhou pauzou tvrdým krosčekem atakovat Loupala Hřebíček a Písečtí se ocitli opět ve čtyřech. Oslabení zvládal písecký výběr velice dobře a kotouč drželi Jihočeši po celou dobu daleko od své branky. V závěru druhé třetiny se ještě jednou vylučovalo. Napřed nastoupil trest havířovský Deutsch, krátce před druhou sirénou ještě dorovnal počet hráčů Andrlík, jenž pykal za sekání.

Třetí třetina odstartovala sníženým počtem hráčů na obou stranách. Hra ve čtyřech přinesla více rozruchu před brankou hostů, třetí brankua ale k vidění nebyla. Panterům se začínal krátit čas na korigaci skóre a toho si byli dobře vědomi a téměř každý puk, který měli na hokejce, okamžitě nasměrovali na Rauscherovu branku. Na konci třiapadesáté minuty se parádně proháčkoval před branku hostů Radosta a hosté dokázali zastavit píseckého útočníka pouze za cenu faulu. V přesilovce měli domácí jasný cíl - držet puk co nejdál od své brány a pokudmožno něco vymyslet před tou soupeřovou. První úkol svěřenci Milana Mazance do puntíku splnili a ve snaze o zvýšení náskoku také příliš nechybělo, Rittich však stálé držel svému mužstvu naději. Tu definitivně přeťal na začátku osmapadesáté minuty Korous a necelé tři minuty před koncem třetí třetiny tak bylo o vítězi prakticky rozhodnuto. Zápas už se v závěru pouze dohrával a Písečtí si v poklidu dokráčeli za prvním tříbodovým ziskem.

Milan Mazanec, trenér Písku: „My jsme po utkání s Třincem cítili takovou bezmocnost, navíc když jsme viděli, že Havířov vyhrál v Budějovicích, tak jsme popravdě měli z utkání obavy. V zápase se prosadili hráči, kteří za normálních okolností nedávají do hry něco navíc a přenesli ji na druhou stranu. Snažili jsme se držet puk co nejdál od naší branku, protože víme, že je tam naše slabina. Hráli jsme jednoduše, ukázněně a dali góly z přesilovek, což bylo rozhodující."

Ivo Peštulka, trenér Havířova: „Včera jsme vyhráli v Budějovicích a pod dojmen vítězství jsme do zápasu vstoupili s velice špatným přístupem. Soupeř hrál ukázněně, vstřelil tři branky a my vyšli střelecky naprázdno. Euforie se do dneška nepřenesla a my v podstatě zaslouženě prohráli. V průměru máme jeden vstřelený gól na zápas a to je strašně málo."