IHC Písek vyhrál i podruhé, Děčín doplatil na tři smolné branky během 64 vteřin

Čtyři týmy mají po sobotě ve druholigové skupině Západ všech šest bodů, vedle České Lípy, Mělníku a Milevska se do vedoucího kvarteta řadí také IHC Písek. Druhý soutěžní zápas se silným Děčínem tedy Písečtí zvládli vítězně, skóre 5:4 se však urodilo po dramatickém průběhu vyrovnaného zápasu. O zápasu rozhodlo 64 vteřin v závěru první třetiny, kdy domácí třikrát šťastně překonali Zámostného v brance Děčína a získali rozhodující náskok, který udrželi až do konce. Dvě branky vstřelil Děčínu útočník Radek Hovora, jednou se prosadili Pavel Procházka, Burkoň a Vondřich.
Další zápas čeká na hokejisty IHC Písek ve středu na horkém ledu v Táboře, který ve druhém kole prohrál 0:3 v Řisutech.
2.liga ČR, 2. kolo, so 20.9.2008, Zimní stadion Písek
Děčín
5:4
3:1, 1:1, 1:2
Branky a nahrávky: 18. Procházka P. (Novák), 19. Burkoň (Míka), 20. Hovora, 23. Vondřich (Novák), 46. Hovora (Kříž) - 4. Gergel, 36. Havlíček (Štverák, Sádovský), 49. Šnajdr (Hříbal), 54. Hříbal (Vedral).

Rozhodčí: Nečas - Frodl, Komárek.
Vyloučení: 10:7 + Pavel Procházka 10 min (P).
Využití: 0:2. V oslabení: 0:1.
Diváci: 460.

Písek: Kubiš - Burkoň, Svoboda, Kalečík, Kříž, Martinka, Procházka P., Procházka F., Předota - Stropnický, Míka, Bláha - Mošovský, Hovora, Slavík - Ježek, Vondřich, Novák - Bican, Novotný, Nikodém
Děčín: Zámostný (20. Pošusta) – Vedral, Havlíček, Sádovský, Mouka, Vágner, Mizera – Postl, Gergel, O. Luka, Štverák, Filipovský, Hříbal, Gottfried, Šnajdr, Chvátal, Kratochvíl
Na písecký led zavítal ve druhém kole silnější soupeř, než byly před týdnem Litoměřice. HC Děčín každoročně patří k nadprůměrným druholigovým celkům a také letos pomýšlí na přední příčky tabulky. „Chceme hrát do pátého místa,“ charakterizuje trenér Děčína cíl svého mužstva pro tuto sezonu.

Začátek úvodní třetiny nasvědčoval, že Děčínští ve svých plánech nemluví jen tak do větru. Hosté byli totiž aktivnějším týmem, častěji drželi puk a podnikali útočné výlety k brance soupeře. Navíc je povzbudil časný gól Gergela, který potrestal chybnou rozehrávku Písku. Lacině nabyté vedení však Děčín nerozšířil, a protože v závěru třetiny jeho iniciativa značně ovadla, dostali se ke slovu také domácí.

Přišly totiž neuvěřitelně smolné chvíle brankáře Zámostného, který ještě v únoru v Písku exceloval a dovedl Děčín k vítězství. Tentokrát však třikrát za sebou nezkrotil letící kotouč a během 64 vteřin třikrát rozradostněl písecké střelce.

Nejprve vyrazil ránu Pavla Procházky od modré do vzduchu tak nešťastně, že se následně snesla za jeho záda, poté tamtéž nasměroval lapačkou vedle mířící kotouč z hole Burkoně a za moment znovu vyrazil puk nad sebe tak, že skončil potřetí v brance. První z Hovorových gólů přiměl trenéry hostí k nasazení náhradního gólmana Martina Pošusty, loňskou jedničku v brance juniorky Písku.

Příchod Pošusty utnul gólové hody, také on však zanedlouho kapituloval. Nestačil na dorážejícího Vondřícha, kterému poskytli obránci dostatek prostoru k několika pokusům.

Další průběh druhé dvacetiminutovky poznamenalo několik vyloučení na obou stranách. Častěji pykali domácí, jednou dokonce nabídli Děčínu více jak minutovou dvojnásobnou přesilu. Tu hosté nevyužili, nakonec se Písku neukázněnost přece vymstila. V jedné z přesilovek, kdy stáli čtyři hosté proti třem domácím, překonal ležícího Kubiše Havlíček a znovu zkorigoval na dvoubrankový rozdíl.

Mladý Pošusta se několikrát při akcích Písku vyznamenal a dál držel Děčín ve hře o body, krátký byl až na další dorážku Hovory. Ani poté ale hosté nesložili zbraně a ve 49. minutě, dokonce při oslabení, děčínský Šnajdr využil nekoncentrovanosti domácích, kteří se dožadovali potrestání dvou předchozích faulů, a znovu snížil.

Nezvykle, již v 54. minutě si vybrali hosté oddechový čas, aby vrhli zbylé síly do útočení a pokusili se znovu překonat píseckou defenzívu. Netrvalo dlouho a čtvrtý gól opravdu vstřelili, když Hříbal lacino překonal z úhlu Kubiše. Snad protože už žádný čas na oddech hosté nedostali, skóre zápasu zůstalo do konce nezměněno. Nic na tom nezměnila ani skoro minutová hra Děčína bez gólmana.

Miroslav Mach, trenér Děčína: „My jsme utkání zahájili dobře, dali jsme gól, ale potom nám bohužel nezachytal brankář, dostali jsme tři blbé góly, které nás stály body. Myslím si, že jsme odehráli docela slušný zápas, bohužel na konci jsme už nedali vyrovnávací gól, kdy rozhodčí domácím odpustil několik vyloučení. Písek je myslím letos normální průměrný mužstvo, výborný hokejista je v něm Milan Bláha. Podle mého názoru je Písek slabší, než byl minulý rok."

Jan Rybáček, trenér Písku: „Jsem rád za tři body, ale mrzí mě obrovská neukázněnost, kdy vedeme o tři branky a nakonec se ještě pomalu bojíme o výsledek. Hráči bojovali, ale objevily se v naší hře problémy, které by se během sezóny neměly vůbec stávat."