Šlágr nadstavby ”B” patřil Králům!

Souboj vedoucích týmů nadstavby B nabídl tu pravou hokejovou bitvu. Ve skvělé atmosféře Králové otočili stav a přetlačili doma HC Benátky nad Jizerou 3:1. Písek zapisuje sedmou výhru v řadě. Trefili se Martin KOUPAL, Vladimír HANUS a Lukáš VOLF. Rozhodla až třetí třetina.
2. liga - Západní konference 22/23, 5. kolo, so 28.1.2023, Zimní stadion Písek
Benátky
3:1
0:1, 1:0, 2:0
Branky a nahrávky: 29. Koupal (Pouzar, Radoš), 48. Hanus (Matiášek, Březina), 60. Volf (Matiášek, Březina) – 12. Šafránek (Jankovský, Tondr). Rozhodčí: Šmika – Hradil, Hlinka. Vyloučení: 2:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 390.
Písek: D. Novák (Polhorodnik) – Pavlát, Radoš "A", F. Novák, Cícha, Hanus, Turek – Hollar, Koupal, Pouzar, Březina "A", Volf "C", Brož, Matiášek, Cháb, Chocholoušek, Hrakholski, Macháček, Andrle
Benátky: Hofman (Sejpal) – Antoš, M. Tondr "A", Klodner, Mrkvička, Mašek, Čížek, Rajgl – Bříška "C", Jankovský, L. Tondr, Dvořák, Hašlar, Šafránek "A", Havlas, Šíma.

Králové protáhli sérii výher na sedm zápasů. Doma navíc neprohráli od 23. listopadu hned osm duelů v řadě. Aby ale udrželi tak dlouho domácí neporazitelnost, museli si splnit pořádně těžký domácí úkol - porazit silné Benátky nad Jizerou. Hned první třetina nabídla atraktivní hokej s šancemi na obou stranách. Šťastnější byli hosté, když po úniku Jankovského dorážel Šafránek - 0:1. Hlavně díky několika skvělým zákrokům brankáře Davida Nováka vedli Benátečtí jen o gól.

Písečtí hráči od druhé třetiny přebírali iniciativu a těžili z lepšího pohybu. V polovině zápasu se dočkali vyrovnání při přesilovce. Jaroslav Pouzar nastřelil puk na branku, odražený kus černé gumy se dostal ne levý kruh k Martinu KOUPALOVI, který jej bez přípravy vrátil za Hofmanova záda - 1:1.

K rozuzlení dramatické bitvy došlo ve třetí třetině, Králové znovu udeřili ve 48. minutě. Když promarnili pár slibných šancí, napřáhl v početní výhodě od modré čáry Vladimír HANUS a písecká hala vybuchla radostí podruhé - 2:1. Pořádně těžkou šichtu ale Králové museli odmakat až do konce. Padali do střel a rval o cennou výhru. Nebezpečí odvraceli například při přesilovce Benátek v poslední desetiminutovce. Nakonec pečetil výhru gólem do prázdné branky v power-play kapitán Lukáš VOLF - 3:1.