Ani Špiler svůj tým nezachránil

Písek konečně vyhrává. Sice jde jenom o přípravu, sice jsou soupeři pouze druholigoví, ale snad už se v písecké kabině našel kdesi zastrčený a po celou sezónu marně hledaný klíč k vítězství. V Pelhřimově se Písek opět rozjížděl až ve druhé třetině, kterou vyhrál 4:1. Soupeře, který už má po sezóně a zápas bral jako rozloučení s fanoušky, dlouho drželi brankáři - Romanové Kousal a Špiler. Poprvé za Písek se trefil obránce Pešek, jinak skórovali staří známí Polák, Šimek, Jelínek a Míka.

Statistiky:

Branky: 12. Tecl, 34. Cmunt – 22. Pešek, 23. Polák, 29. Šimek, 39. Jelínek, 51. Míka.

Sestavy:

Pelhřimov: Špiler (30. Kousal) – Sláma, Zigmund, Dusík, Havlíček, Kochánek, Musil - L.Domkář, Tecl, Cmunt - Caha, Dolníček, Hrůza - Frühauf, Zahradník, Lazorišák – Polák, Šáda.
Trenér : Sláma
Písek : Svoboda Petr (40. Kubiš) - Kubeš, Veselý, Pešek, Burkoň, Malinský, Svoboda Jiří, Chvojka, Lupač, Mainer - Jelen, Filipi, Zika – Kořánek, Šimek, Lála - Polák, Míka, Rambousek - Jelínek, Kašpar, Řehoř.
Trenér: Setíkovský, Šperl

Průběh utkání:

Začátek byl ve znamení oťukávání, střely šly většinou z velké dálky a gólmani neměli problémy s jejich likvidací. Velké šance Písku zlikvidoval pozorný Špiler a tak povzbuzení domácí ve 12. minutě z protiútoku skórovali, když Libor Domkář perfektně před brankou našel Tecla, jenž se nad pravý beton nemýlil -1:0. Přesto třetina nebyla moc pohledná a leckerému fanouškovi se při jejím sledování dobře usínalo, jelikož hře chyběl potřebný důraz. První třetina ale divákům spíše připomínala "Veřejné bruslení s pukem."

Druhá třetina začala s větším nasazení z obou stran. Písek srovnal střelou Peška, který unikl domácím bekům do sóla a trefil se mezi betony Špilera - 1:1. Vzápětí na to, ve 23. minutě, prostřelil Špilera nekompromisně k tyči Polák - 1:2. Ve 29. minutě dostal Šimek nahrávku zpoza brány a nekompromisně posunul puk do klece -1:3. Ve 34. minutě se domácím podařilo snížit. Po perfektním pasu Slámy na Domkáře nahrál druhý jmenovaný přes píseckého obránce na nepokrytého Cmunta a ten se z blízkosti po zpracování nemýlil - 2:3. Ve 39. minutě se po pěkné akci do odkryté klece trefil písecký Jelínek a upralvil tak stav po dvou třetinách na - 2:4.

V 51. minutě trefil po perfektní přihrávce Rambouska mezeru mezi vyrážečkou a betonem Míka a stanovil tak konečné skóre na 2:5 pro hostující tým. I přes pár potyček na závěr se tento duel odehrál v klidném tempu z obou stran.

Hvězdy zápasu: Kousal, Lazorišák - Mainer, Lupač

Ohlasy:

Trenér Sláma (Pelhřimov):
Byl to přátelský zápas. Já se k němu nechci moc vyjadřovat, protože kluci už neměli moc motivaci. Je to dneska už poslední zápas a oni už se viděli večer u piva nebo na diskotéce. Už chtěli mít sezónu prostě za sebou. A pomohli jsme vlastně Písku, aby nestál a zahrál si. Já se kluky snažil motivovat, ale už to tak nešlo. Bylo na nich vidět už takovou nechuť. Ale myslím, že ten výsledek 5:2 je nakonec dobrej, že i trenér Písku byl spokojen, říkal, že jsme hráli vcelku dobře a že jsme pro ně byli dobrý soupeř.

Obránce Martin Lupač (Písek):
Začátek byl vyrovnaný, ale my jsme šli do zápasu s větší touhou po vítězství. Trénujeme nyní dvoufázově, tak byl zápas vítané zpestření. Pelhřimovští kluci hráli fakt dobře. Moc rozdílů ve hře mezi oběma týmy jsem nepostřehl, vždyť já skoro žádný zápas za Písek ještě nehrál. V Písku se chceme udržet a musí se pro to udělat maximum. Písek už o mě měl zájem před sezónou, ale já jsem dal přednost Pelhřimovu. Teď se zase Písek ozval a já mám alespoň možnost zahrát si baráž. Sezóna tady v Pelhřimově byla letos vynikající. Myslím, že i fanoušci byli spokojení, byli úplně báječní. Myslím si, že se tady sezóna povedla.

Poděkování patří Janu Rathouskému z webu Pelhřimova.