Hokejový most Chomutov - Písek

Piráti Chomutov - IHC KOMTERM Písek 4:1 konečný výsledek. Poslední aktualizace 20:15.
Písečtí hokejisté nastoupí proti druhému celku první ligy v této sestavě: Falter (Sedláček) - Pavlíček, Žovinec – Všetečka, Havran – Kanov, Lukáč - Lukačovič – Antončík, Lunák, Slavík – Eberle, Bělohlav, Nouza – Polodna, Šperger, Kudrna – Nedorost, Vaniš Ferebauer - Mrkvička.

Z písecké výpravy chybí vedle nemocného útočníka Suji čerstvý marod obránce Němeček.

Písečtí přijeli do Chomutova po cestě, vedle které stával starý zimní stadion, po kterém už není ani památky. Jen o pár minut později je naopak přivítal nádherný hokejový komplex, ve kterém se hodlali poprat o překvapivé body.

18:00. Osud úvodní dvacetiminutovky se k Jihočechům zachoval poměrně krutě. Od úvodních minut předváděli nebojácný a aktivní výkon, ze kterého vzešla řada nebezpečných situací, před klecí hájenou Hanuljakem. Severočeši dlouho tahali za méně výrazný konec provazu, pak ale využili hned první nabídnutou šanci. V šestnácté minutě se hosté ocitli ve čtyřech (brzy byl navíc bolestivě nastřelen Žovinec) a na konci vydařené přesilovkové kombinace, zakončoval chomutovský Mrázkek do zcela odkryté klece. Skupinka věrných píseckých fanoušků přes to právem ocenila výkon svého týmu v úvodní dvacetiminutovce. Co přinese druhé dějství?

Druhou třetinu zhodnotil obránce Jan Kanov: „Škoda, že jsme inkasovali druhý gól, kdy to domácí hráč trefil ze vzduchu, protože do té chvíle, i potom hrajeme s Chomutovem naprosto rovnocenný zápas. Je dobře, že se nám podařilo odpovědět, protože je to stále otevřené.“

Písečtí pokračují ve velmi kvalitním, bojovném i aktivním výkonu. Severočeský favorit ovšem znovu ukázal svou vyzrálost, když ve dvacáté osmé minutě nečekaně udeřil a Hřebejk tečoval letící puk v době, kdy už se brankář Falter přesouval. Hostující celek ani za nepříznivého stavu 2:0 v žádném případě neslevil z dosavadní hry, tlačil se před branku a předčil domácí v pohybu i nasazení. Z toho vyústila také přesilová hra, kterou už dvě minuty po inkasované brance přetavil obránce Žovinec, po hezké akci, v útočném pásmu. Škoda jen, že další příležitosti Jihočechů zůstaly nevyužité. Přes to bude muset chomutovský gigant hodně zabrat, aby definitivně zlomil odpor bojovně naladěného písecké ho mužstva.

Písecké naděje vzali za své během dvou nevydařených střídání, čehož Chomutov dokonale využil (jak je toho zvykem) a definitivně zlomil odpor statečně bojujícího píseckého mužstva. Přes to Písečtí odvedli solidní práci a pustili Piráty do tlaku opět až v posledních minutách. Hosté mohli vykřesat jiskřičku naděje v padesáté minutě, kdy Piráti nabídli Jihočechům dvojnásobnou početní výhodu, trvající devadesát vteřin. Defenzíva domácích, v čele s gólmanem Hanuljakem však nepřipustili drama.