Na boj o záchranu jsem připraven

Podivně se musí cítit Jaroslav Polák. Přišel do týmu, proti kterému vždy hrál nerad, protože zápasy s ním bolely, byly plné napětí a mnohdy se prohrály. Přišel do Písku. Ovšem tým, který zde našel, ho asi překvapil. Ve dvou zápasech, v kterých nastoupil, se zhroutil hned v první třetině a odešel pokaždé s osmibrankovým přídělem. „Tak to sem nečekal…,“ ulevil si Jaroslav Polák po domácím nevydařeném zápase s Kometou.
Asi Vás nenapadlo, že první dva zápasy za Písek dopadnou 0:8 a 1:8…
No, to určitě ne. To je strašný. Děláme spousty chyb, bráníme špatně, je to prostě hrozně chaotický. Kluci nedodržují to, co říká trenér, a jestli takhle budeme hrát dál, tak budeme mít velké problémy i v té baráži. Protože se něco řekne v šatně a kluci přijdou na led a prostě to nedokážou dodržet. A to je pak těžký.

Čím to je, že hráči neposlouchají trenéry tak, jak by měli? Jsou příliš mladí?
Tak určitě je to i tou nezkušeností, je tu spousta mladých kluků kolem dvacítky. Ale je to i tím, že si ve svém věku snad už myslí, že umí hrát hokej. My bychom měli hrát odzadu, bránit, hrát na 0:0, prostě snažit se dát jeden dva góly, ale nesmíme dostávat tolik gólů, to pak neuhrajeme nikdy nic.

O první přestávce asi nebylo v kabině moc veselo…
No to určitě ne. To byl už druhý zápas za sebou, kdy jsme po první třetině byli na ručník. Za stavu 0:4 po první třetině se hraje těžko, to je ztracený zápas. Už se pak hraje jenom o to, abychom jich nedostali deset.

Proč jsou ty začátky tak mizerné?
Já nevim, je to asi tím, že se na ten začátek plně nekoncentrujeme. Potom dostaneme v první minutě góla, to nás položí a pak už se chyby kupí a góly jsou hodně laciný. Dáváme je soupeři zadarmo.

Ale k Vám. Vy jste letos začal v Kadani, pak jste byl odeslán do Benátek. Dokončíte sezónu tady u nás na jihu?
Já pořádně ani sám nevím. Ale asi jo, poslali mi sem z Benátek a řekli mi, že tu budu do konce sezóny hostovat.

Jak jste přivítal to, že Vás v Písku čeká spoustu nerváků a boj o záchranu?
Tak především Písek hraje v první národní a to je o stupeň výš než Benátky, kde jsem hrál dosud. Loni jsem hrál tuto soutěž za Hradec, letos jsem ale měl v Kadani nějaké problémy s trenérem, takže jsem byl poslaný do druhé ligy, víceméně jakoby za trest. A tak jsem rád, že si mně pan Setikovský vzal do Písku. Tuším sice, že tu budeme hrát baráž, ale přeci jenom je to tady druhá nejvyšší soutěž u nás.

Takže jste na to připraven.
Jsem. Určitě nás čeká hodně nervózních zápasů. Zrovna ve středu nás čeká jeden takový, protože když s tou Třebíčí nezatočíme, tak tu baráž máme víceméně jistou.