Písek vyráží na sobotní zápas do pražské Kobry

Písecké hokejisty čeká další ligové utkání, tentokrát v Praze. Tamější klub Kobra se zatím drzí na sedmé příčce, ovšem výhra by Kobru posunula na pozici čtvrtou. Jihočeši se s tímto soupeřem naposledy střetnuli 28.11.2009. Pražané tehdy odjeli z KOMTERM arény s debaklem 12:0. Povedéné utkání zahrál Rudolf Suchánek, který vstřelil hattrick a navíc si připsal také jednu asistenci. Za zmínku stojí také výkon Petra Šulčíka (2+2) a Josefa Slavíka (1+3). Jestli se bude dařit i těmto hráčům a hráči od řeky Otavy si připíší jedenáctou výhru v řadě uvidíme v sobotu. Úvodní buly bude vhozeno v 18. hodin.
Historie klubu Kobra Praha (převzato z hckobra.cz)

Hockey Club vznikl v roce 1929 pod názvem HC KONSTRUKTIVA, po II. světové válce měl dvě družstva - Muže a Dorost. Největší rozvoj klubu je datován do roku 1975 kdy byl otevřen zimní stadion Konstruktiva v Braníku. Od tohoto roku postupem času klub vybudoval všechny žákovské kategorie včetně dorostu a juniorů.

V roce 1990 se klub transformoval pod názvem HC KOBRA PRAHA a došlo k druhému postupnému vzestupu všech kategorií do nejvyšších soutěží. Těžiště práce klubu je stále ve výchově mladých hokejistů v žákovských kategoriích, respektive ve sportovních třídách od 4 do 9 třídy.

Vzájemné zápasy:

Písecký tým se s Kobrou střetnul v této sezoně dvakrát a z obou zápasů vyšel stejný vítěz. Písek zvítězil na ledě Pražanů v osmém kole těsně 1:2 po třetinách (0:0, 0:2, 1:0). Další vzájemný zápas (19. kolo) už byl mnohem jednoznačnější. Písečtí hráči si na svém ledě otevřeli střelnici a zaslouženě vyhráli 12:0 po třetinách (4:0, 3:0, 5:0).

1. vzájemný zápas:

Po bezbrankové úvodní třetině poslal písecký tým do vedení v prostřední části Slavík a před polovinou utkání pak zvýšil hostující náskok Novák. Hráči Kobry sice dokázali rychlým gólem ve třetí třetiny snížit, další změny už ale utkání osmého kola nepřineslo a tak Písek vyhrál 2:1.

2. vzájemný zápas:

Svěřenci Rudolfa Suchánka odehráli bezchybné utkání. Nejproduktivnějším hráčem píseckého týmu byl v utkání Rudolf Suchánek mladší, který kromě hattricku zaznamenal ještě jednu přihrávku. Na debaklu hostů se podílel i brankář Michal Pinkas jednou asistencí.

Předpokládaná sestava Kobry:

Kalčík - Chocholáček, Lang, Valenta, Havel, Kouřil, Šmíd, Bárta, Žáček, Holý, Novák Z., Georgiev, Slanina, Novák K., Havlín, Regner, Kubišta, Záhorovský.

Hráčský kádr:

Hráči s dvojciferným počtem získaných bodů jsou celkem tři. Nejproduktivnějším hráčem Kobry je David Bárta, který za dvacet zápasů vstřelil jedenáct branek a na dalších dvanácti se podílel svou asistencí. Druhým nejproduktivnějším hráčem v pořadí je Martin Holý (8+10) při odehraných osmnácti utkání. A třetím hráčem je Martin Paris (8+7) při odehraných dvaceti utkání.

Jedničkou v brance je Tomáš Kalčík s průměrem 3.57 branek na zápas. V posledním utkání Kobry proti Vajgaru chytal Pavel Krch, ten má průměr 5.33.