Utkání rozhodl začátek druhé třetiny

Písečtí hokejisté úspěšně začali semifinálovou sérii. V prvním zápase porazili tým Kutné Hory. Domácí rozhodli o svém vítězství na začátku druhého dějství, kdy se během tří minut trefili hned třikrát. Středočeši sice dvě minuty před koncem třetí třetiny snížili na rozdíl dvou branek, naši hokejisté si však výhru pohlídali. Trenér Sršňů Karel Dvořák který je lodivodem kutnohorského hokejového klubu od 20.10. 2009, v pozápasovém rozhovoru litoval zaspání na začátku druhé periody a dodal: "Dnes se nám vydařila první část. Ovšem druhou třetinu jsme začali špatně, dostali jsme tři rychlé góly, které rozhodly celé dnešní utkání."
Jak byste zhodnotil dnešní zápas?

Ve druhé třetině jsme zaspali začátek a domácí hráči nám odskočili. Během pěti minut jsme inkasovali tři branky. Je to škoda, že jsme dostali takové laciné góly. Jinak jsme hráli poměrně dobře. Velice se nám vydařila první část. Písečtí hokejisté dnes hráli to, co potřebovali, zodpovědný výkon celého mužstva. Prohráli jsme 5:3, nedá se nic dělat. Musíme se soustředit na další zápasy.

Odpovídá výsledek předvedené hře obou týmů?

Těžko říci, ale myslím si, že ano. Známe písecký hokejový tým, že je velmi silný v útoku. Každé utkání play-off je jiné, než ostatní utkání. V určitých fázích zápasů, zejména ve druhé třetině našim klukům chyběla již zmíněná zodpovědnost. Našim hráčům dnes také chybělo důležité nasazení do zápasu.

S jakými cíly jste do Písku přijeli?

Chtěli jsme domácí tým potrápit, nedát jim to zadarmo. Víme, že mají cíl postoupit do první ligy. Před zápasem jsme si řekli, jak budeme hrát. Naše mužstvo vlastně splnilo cíle v sérii proti Kolínským Kozlům, přes které se nám podařilo postoupit. A teď chceme alespoň být rovnocennými soupeři Písku.

Když se vašemu týmu podařilo zdramatizovat zápas dvě minuty před koncem, pomýšleli jste alespoň na vyrovnání?

Samozřejmě, ještě jsme chtěli něco vymyslet, snížit na rozdíl jediné branky, po případě i vyrovnat utkání. V prodloužení se může stát cokoliv. Ovšem v závěru zápasu rozhodčí rozhodl tak, jak rozhodl...

Hlavní příčina výhry domácího mužstva byl nástup ve druhé třetině?

Ano, druhou třetinu jsme začali špatně, dostali jsme tři rychlé góly, které rozhodly celé dnešní utkání. V závěru se nám sice podařilo snížit na rozdíl dvou branek, domácí si však svůj náskok pohlídali.

Překvapil vás dnes některý hráč svým výkonem?

Někteří hráči dnes hráli svůj standard. Někteří svůj standard a někteří bohužel svůj podstandard. Je škoda, že naši hráči dnes nepředvedli kolektivní výkon. Musím říci, že domácí mužstvo a náš tým je o něčem jiném.