Králové ve Vrchlabí doplatili na špatný vstup

Tři inkasované góly v první třetině stály Písek naději na bodový ziskt na horkém vrchlabském ledě. Králové se sice v průběhu zápasu dokázali zvednout a opticky srovnali síly, jenže manko z úvodu zápasu je pořád tížilo. Premiérovou trefu v dresu Písku zaznamenal bek Tomáš Březina, za Krále snižoval ještě kapitán Lukáš Volf.
2. liga - Západní konference 23/24, 9. kolo, so 21.10.2023
HC Vrchlabí
IHC Králové Písek
5:2
3:0, 1:0, 1:2
Branky a nahrávky: 5. Hladík (Moník, P. Urban), 13. Jirků (Cerman, Kozák), 16. Kynčl (Kozák, D. Chalupa), 28. Šlaicher (Abraham), 55. T. Bláha (Chrtek) – 41. T. Březina (Koupal), 54. Volf (Rousek). . Rozhodčí: Veinfurter – Kurtin, Beneš. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 740.
HC Vrchlabí: Vacek (Červinka) – Abraham, D. Sýkora, Hladík, Bendík (A), Kynčl, Boukal, Perička, Kerekanič – Chrtek, Kastner, T. Bláha (A) – Matějček, P. Urban (C), Moník – Jirků, Kozák, Cerman – Krsek, Šlaicher, D. Chalupa.
IHC Králové Písek: Kříž (I. Svoboda) – T. Březina, Hanus, Radoš (A), Vajner, Šilhán, J. Turek, Pavlát – Matiášek, Volf (C), Rousek (A) – Pouzar, Koupal, Hracholski – M. Novotný, Hollar, Ženíšek – Zátopek.

Jan Trummer, trenér Písku: „Bohužel, první třetinu jsme ještě duchem byli asi v autobuse. Ve druhé třetině jsme vyrovnali hru, ale nevyužili šance. Ve třetí třetině jsme otevřeli hru a dali dva góly, ale také nabídli šance soupeři."