Králové vydolovai v Chebu cenné dva body

První zápas v novém roce vynesl Králům z Písku dva body ve venkovním zápase v Chebu. Těsná přetahovaná dospěla až do prodloužení, kdy vystřelil výhru Jihočechům Jan Matiášek.
2. liga - Západní konference 23/24, 27. kolo, st 3.1.2024
HC Stadion Cheb
IHC Králové Písek
2:3p
1:1, 1:1, 0:0 - 0:1
Branky a nahrávky: 7. Rozhon (M. Švec), 29. Kořán (Prošek, Innanmaa) – 10. Marcilis (Čunát, Matiášek), 26. Matiášek (Volf, T. Dvořák), 61. Matiášek (Radoš, Volf). Rozhodčí: Němec – Sýkora, Uhlík. Vyloučení: 11:8. Využití: 1:1. V oslabení: . Diváci: 276.
HC Stadion Cheb: Kašpar (Kolář) – Kořán, Innanmaa, Vogel, V. Stejskal, Strýček, Karpov, Ibl, Jonák – Čejka, Prošek, Rozhon – V. Skuhravý, M. Švec, Tóth – Vašíček, Krutina, M. Skuhravý – V. Kvasnička, Klíma.
IHC Králové Písek: Dvořák (Korytar) – Radoš, Čunát, Turek, Pavlát, Vajner, Velíšek – Marcilis, Volf, Matiášek, Kolář, Pouzar, Hrakholksi, Hohenberger, Hollar, Brož

Králové se představili v Chebu v nekompletní sestavě, ale už se dvěma novými tvářemi na soupisce. Výborně zápas odchytal gólman Tadeáš Dvořák, který přišel z Tábora na měsíční hostování za zraněného Richarda Kříže. A první trefu v píseckém dresu si připsal útočník Jan Marcilis zapůjčený formou střídavých startů.

Ale pěkně postupně. Do vedení šel v první třetině domácí Stadion, když brejk dvou na jednoho zakončil nekompromisně v sedmé minutě Rozhon. Vyrovnání ale přišlo v desáté minutě - nahozený puk před brankou tečoval zmíněný Jan Marcilis - 1:1.

Ve druhé třetině Písek vývoj otočil. V přesilové hře udeřil poprvé Jan Matiášek. Hra v početní převaze se sice Králům nedařila, ale po vyhození kotouče hráči Chebu gólman Tadeáš Dvořák hru rychle otočil a dlouhou přihrávkou našel rozjetého kapitána Volfa. Ten pak šikovně kolem protihráče poslal do úniku Jana Matiáška, který povedeným blafákem do bekhendu skóroval - 1:2. Bohužel, na konci 29. minuty Cheb srovnal – v přesilové hře uspěj z dorážky domácí Kořán a bylo to 2:2.

Třetí třetina nabídla šance na obou stranách, ale netrefil se už nikdo. Pořádně se ale přiostřilo, diváci viděli například bitku bezi hokejovým matadorem Václavem Skuhravým a píseckým útočníkem Filipem Kolářem. Také výčet trestných minut na obou stranách vypovídá o zápasu mnohé.

Duel dospěl do prodloužení, kde si bonusový bod pro sebe urvali Jihočeši. Hned v první minutě po útočné akci Chebu přehrál za vlastní brankou protihráče Lukáš Volf, pousnul puk k levému mantinelu na beka Jana Radoše, který kolem jediného bránícího hráče poslal do úniku Jana Matiáška. Ten takřka dokonale napodobil blafák ze druhé třetiny a znovu překonal gólmana Kašpara výstavním gólem - 2:3.