Proti Letcům se Písek gólově neprosadil

Další těžký soupeř stál v cestě píseckému týmu. Jihočeši odehráli dvě třetiny velmi podprůměrně, ale i přes to bylo skóre po čtyřiceti minutách 2:0 pro Letňany. Zlepšený výkon v závěrečné části bohužel na vyrovnání nestačil. Skvělou práci ale odvedli brankáři na obou barikádách. Písecký Kříž zneškodnil několik nebezpečných střel. Gólman Letňan úspěšně deptal všechny písecké střelce a připisuje si tak čisté konto.
2. liga - Západní konference 23/24, 11. kolo, so 28.10.2023
IHC Králové Písek
HC Letci Letňany
0:3
Branky a nahrávky: 11. Mrňa (Arnošt), 23. Š. Turek (Pšenička, Ducháč), 59. Arnošt (J. Němeček). Rozhodčí: Jílek – Žídek, Stacho. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 240. Průběh utkání: 3:0.
IHC Králové Písek: Kříž (Korytar) – J. Turek, Hanus, Radoš (A), Vajner, Šilhán, Pavlát, Kurfürst – Pouzar, Volf (C), Rousek (A) – Matiášek, Koupal, Hollar – M. Novotný, Ženíšek, Hracholski – Zátopek
HC Letci Letňany: J. Němeček (Nečas) – L. Chalupa (A), D. Němeček, Kolářík, Fiala, Drtina, Niko, Gurjevskij, Ducháč – Korčák, Sklenář (A), Theimer – Mrňa, Arnošt (C), Š. Turek – Labuzík, Pšenička, Poppel – D. Straka, Mácha, Jobánek.

Zhruba prvních sedm minut první periody patřilo Letcům z Letňan, kteří byli hodně aktivní. Pak se ale do šancí dostávali i domácí, avšak bez většího úspěchu. Jako první v utkání udeřili hosté, a to když Arnošt vyhrál v útočném pásmu buly na Pavla Mrňů, který přesnou ranou odšpuntoval radost na střídačce svého týmu. Králové předvedli pár slibných střel, ale v závěru třetiny mělo opět slovo mužstvo z Prahy, které ale už nedokázalo patřičně potrápit píseckého brankáře.

Králové začali druhou část aktivně, což jim vyneslo přesilovou hru, ale ta se Písku vůbec nepodařila. Duo hostujících hráčů Tomáš Pšenička - Štěpán Turek se dostali do brejku a druhý jmenovaný překonal píseckého brankáře. Písečtí hráči se pak ve druhé třetině zmohli pouze na pár střel, které ale nebyli nikterak nebezpečné. Brankář Němeček měl vždy odkrytý výhled a na letící puk dokázal včas zareagovat.

V závěrečné dvacetiminutovce se už domácí herně zvedli, ale i přes to nedokázali skórovat. Brankář Letňan byl ve skvělé formě a likvidoval jednu střelu za druhou. Zuby si na něm vylámali všichni střelci Písku. Slibně to ale vypadalo šest minut před koncem, když Němeček byl už překonán, ale gólu zabránila branková konstrukce. Jihočeši si v závěru vytvořili velký tlak, který byl podpořen hrou bez brankáře, avšak Dominik Arnošt se prosadil přes celé kluziště do odkryté sítě.