Střelec Přibyl zazářil v Plzni

Předposlední tým dorostenecké extraligy IHC Písek v pondělí zavítal na led aktuálně deváté Plzně. Hosté zastihli favorita v nedbalkách a vybojovali cenné tři body. Plzeň se trápila a nemohla se střelecky prosadit, její šance dlouho končily na výborně chytajícím Lehečkovi. Písek si tolik šancí nevytvořil, přesto dal domácím lekci z produktivity. Předvedl se především Daniel Přibyl, který se blýskl hattrickem. Za Plzeň si čestný úspěch v poslední minutě připsal Mainer.
Další zápas čeká na mužstvo trenérů Mazance a Hejla v pátek, kdy doma přivítají v 15 hodin České Budějovice.
Extraliga dorostu, 38. kolo, po 5.1.2009, Zimní stadion Plzeň
Plzeň
1:3
0:1, 0:1, 1:1
Branky a nahrávky: 6. Přibyl (Homola), 40. Přibyl (Andrlík), 42. Přibyl (Homola) – 60. Mainer (Karpíšek, Erben).

Rozhodčí: Svoboda - Pešek, Jelínek. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 49. Střely na branku: 44:26.

Plzeň: Král – Varačka, Špaček, Marcel, Karpíšek , Hrbať, Houfek, Blumentrit – Pašek, Mainer, Faschingbauer, Schleiss, Váchal, Erben, Pacanda, Hájek, Beran, Vizinger
Písek: Lehečka, Doubek – Jáchym, Andrlík, Hřebíček, Polata, Turek, Hrubý – Vlček, Paukner, Homolka, Přibyl, Korous, Marek, Radosta, Bárta, Kopec, Homola, Růžička
Žádné vzájemné oťukávání na začátku rozhodně nehrozilo. Od úvodních minut se oba týmy tlačily do útoku a hra se přelévala ze strany na stranu. Více šancí si vytvořili hosté z Písku, umocněné i přesilovkou. Hned po jejím skončení se také prosadili. Přihrávku zpoza branky zužitkoval Daniel Přibyl – 0:1. Plzeňští hráči se snažili o rychlou odpověď. Jenže vždy si vylámali zuby na píseckém brankáři. Největší šanci spálili v nájezdu dva na jednoho Faschingbauer se střílejícím Schleissem. Zakončení skončilo opět přesně na hrudi gólmana. V 15.minutě přišla písecká přesilovka 5na3, která se změnila ve 4na3 po faulu hostujícího hráče. Nic převratného se v ní ale nestalo. Až když byli Plzeňáci v plném počtu, nechali si ujet Homolu. Na poslední chvíli vše zachránil přesný obranný zákrok. V zápětí se do šance dostal Hájek, ke gólu moc nechybělo, ale ani tentokrát nebyl úspěšný. Nezadařilo se ani v početní převaze v posledních minutách první části.

V prvních minutách prostřední části se pochopitelně, vzhledem k jednogólovému manku, tlačila do útoku hlavně Plzeň. Pacanda však v rozhodující chvíli promáchl a ani další pokusy nebyly úspěšnější. Většinu stačila dokonce písecká obrana zastavit ještě před tím, než došly k brankáři. Domácí pomalu zvyšovali a stupňovali tempo. Ovšem gólově se neprosadili Vizinger, Němec ani Beran. Přesně v polovině normální hrací doby tečoval Hájek Faschingbauerovu střelu těsně mimo píseckou branku. Ve 34.minutě si na své konto připsal písecký brankář další zákrok, tentokrát proti Mainerově střele. Nevyužité šance se málem vymstily v přesilovce. Autor prvního píseckého gólu vypíchl na modré čáře puk a pádil na plzeňského gólmana. Domácí obránci měli hodně práce, aby uprchlíkovi stačili znemožnit skórovat. V té samé početní výhodě mohl vyrovnat Erben, ale ani on nemířil přesně. A opravdu přišel trest. Daniel Přibyl v poslední minutě krásným blafákem překonal Krále podruhé - 0:2.

Na začátku třetí třetiny přišla pro Plzeň další rána. Přesilovku využil a hattrick završil Daniel Přibyl – 0:3. Lasselsberger mohl vzápětí alespoň korigovat, ale nejprve netrefil Hájek prázdnou branku a pak Lehečka chytil vleže jasnou branku Mainerovi. Za tento zákrok však zaplatil zraněním a v brance ho musel nahradit Doubek. O snížení se mohl postarat Erben, jeho prudká střela však skončila na gólmanově výstroji. Vrchol zmaru předvedl Pacanda, když ani natřikrát nepřekonal píseckého brankáře, z toho na poslední pokus netrefil prázdnou branku. Ovšem ani písečtí útočníci nesložili zbraně. Zvláště Přibyl byl při chuti. V 55. minutě opět ujel domácí obraně a šel si pro čtvrtý gól. Tentokrát ho Král vychytal. Plzeň zkoušela aspoň kosmeticky upravit skóre, což se jí nakonec povedlo 14 vteřin před koncem, kdy alespoň čestný úspěch zaznamenal Petr Mainer – 1:3.