Archiv

Rozhovory
ne 6.4.2008

Před čtyřmi roky byl oporou v Písku, nyní se stal tahounem finalisty extraligy

Jedny z prvních krůčků v seniorském hokeji dělal brankář Lukáš Mensator právě u Otavy, v týmu IHC Písek. Byl zde na podzim roku 2004 na hostování v rámci spolupráce týmů Písku a Karlových Var. Ty nyní bojují se Slavií Praha o titul nejlepšího hokejového klubu v zemi. A v brance jim stojí právě Lukáš. Vzpomene si tak ještě na dobu před několika lety? "Ale jistěže, dost mi mrzelo, že Písek tenkrát sestoupil", říkal sympatický gólman po druhém odehraném finálovém utkání.

Rozhovory
so 21.5.2005

Nezklamala přece jen první lajna!

Přišel do Písku, kde ho čekala baráž, z bohaté a ambiciózní Mladé Boleslavi. Zkušený pětatřicetiletý obránce Petr Mainer, který nosil extraligový i reprezentační dres, měl vyvést mladý písecký tým z trápení a pomoci mu zachránit se v první lize. Po prvních čtyřech zápasech dokonce z postu kapitána. Nepovedlo se, a tak ani on nezůstal při následném hledání viníků ušetřen. Zvláště trenér Jindřich Setikovský v posezónním hodnocení vyjádřil velké zklamání právě nad výkony kapitána i celé jeho lajny. Petr Mainer však k tomu má také co říci.

Rozhovory
ne 17.4.2005

Některé věci beru na sebe

Mistrovství světa do 18 let si nenechal ujít. Seděl na prázdné tribuně plzeňského stadionu a pozoroval trénink Švýcarska. Měl tužku, papír na poznámky a dobrou náladu, vtipkoval s ledaři. Trenér, který zažil v uplynulé sezóně své největší hokejové zklamání. Jindřich Setikovský. Muž, který měl zachránit Písek v první lize, neuspěl. Přesto není označován za hlavního viníka, v letošní sezóně se v Písku sešlo tolik nepříznivých vlivů, že odvrátit pád bylo velmi těžké. Nepovedlo se, Setikovský přesto nesvádí vinu na jiné: „Třeba hráči, které jsem přivedl, zklamali snad nejvíce. Vybral jsem je prostě špatně,“ ohlíží se dnes již alespoň na první pohled smířený trenér.

Aktuální zprávy
po 7.3.2005

Generálka na play-off, v Berouně kompletní

Mají už po sezóně, ale ještě se jim nechce uložit k zimnímu spánku. Třetí přípravný zápas sehraje totiž Písek právě v berounském medvědím doupěti. Domácí, kteří se s letošní sezónou rozloučili ve čtrtfinále s Mladou Boleslaví, si Písek sami pozvali a Jihočeši možnost dalšího přípravného zápasu vřele uvítali. "Bude to generálka na baráž a podle toho my k zápasu přistupujeme," slibuje atraktivní podívanou trenér Písku Jindřich Setikovský.

st 16.2.2005

Hráč sezóny po základní části

Kdyby Písek nehrál baráž, stal by se nejlepším hráčem Písku v sezóně Tomáš Nouza. Nyní již hráč Mladé Boleslavi si vybudoval dostatečný náskok před svými pronásledovateli, a tak mu ani neúčast v posledních několika zápasech nevzala pomyslnou korunku pro vítěze. Ovšem baráž může ještě všechno změnit! Nouzovi totiž šlape na paty druhý Lukáš Zika. On jediný může svého bývalého spoluhráče o trůn připravit, protože třetí a čtvrtí jsou brankáři Mensator a Masalskis, které už v píseckých barvách neuvidíme, ostatní jsou již hodně pozadu. Jak to tedy zatím - po 52. kolech - vypadá?

Rozhovory
út 8.2.2005

Je celkem jedno, kdo bude chytat v baráži, hlavně že se zachráníme

Jedním z kladných hrdinů pondělního duelu dvou týmů ze dna tabulky se stal gólman Petr Svoboda, který v jedenáctém zápase za Písek vychytal čisté konto, čímž se zařadil po bok stejněkrát úspěšných kolegů Šmída a Mensatora. Statistici mu v zápase napočítali osmnáct úspěšných zákroků proti pokusům opavských střelců. Po zápase si jeho výkony z posledních utkání pochvaloval i trenér Písku Miroslav Šperl.

Rozhovory
po 31.1.2005

Takovou nabídku jsem už nikdy nemusel dostat...

Jedna z ikon současného píseckého hokeje odchází. Tomáš Nouza vyslyšel nabídku Mladé Boleslavi a za Mainera, jednoho útočníka (jeho jméno stále není definitivní) a odstupné, odchází ze svého hokejového rodiště. Tomáš Nouza byl vždycky výjimečný hokejový talent, těžko ale mohl někdo přehlédnout jeho raketové zlepšení v současné sezóně. Patřil k nejlepším hráčům celé první ligy, upozornil na sebe i v zápase extraligy za Jihlavu, za kterou spolu se Zikou v rámci spolupráce obou klubů jednou nastoupil. Není proto divu, že vábil mocné a bohaté. Ti ho nakonec získali, přesto Tomáš Nouza ví: „Písek je pro mě vždycky číslo jedna!“

Rozhovory
čt 27.1.2005

Baráži se už asi nevyhnem...

Výhra Českých Budějovic nad posledním Pískem se očekávala. Že by ovšem měl zápas až tak jednoznačný scénář, jaký nakonec měl, to předpokládal málokdo. Šance na dobrý výsledek se píseckým hokejistům rozplynuly hned během úvodní třetiny. „V Budějovicích poslední dobou prohrál každý hodně výrazným rozdílem - navíc my, poslední tým tabulky,“ krčil rameny útočník Jiří Lála.

Rozhovory
út 18.1.2005

Hráči při zápase hrají jako po obrně

Písek je v krizi. Skóre za poslední dva zápasy je hrozivé – 1:16. Mladý tým jen těžko snáší zvyšující se nervozitu kolem bojů o baráž. Domácí zápas s Brnem nechal klidným jen málokoho, Písek hrál příšerně. „Klesli jsme na dno. To, co ti hráči předvádí, je ostuda. Chci se fanouškům omluvit,“ říkal po zápase trenér Setikovský, který asi až nyní plně pochopil, jaký je před ním obtížný úkol. „Teď už můžeme být jenom lepší a my budeme..,“ říkal však odhodlán a slovům zkušeného trenéra nelze nevěřit.

so 15.1.2005

V Boleslavi největší prohra sezóny

Středeční nešťastná remíza s Havířovem se promítla do dnešního zápasu měrou vrchovatou. Písek ani jednou nepřekonal výborného Mensatora a sám osmkrát inkasoval, když hattrickem se blýskl Metlička, po gólu přidali Toužimský, Kivoň, Weiss, Havel a Jaroš. Za domácí nastoupily již nové posily - znojemský Zdeněk Ondřej a kladenský Michal Havel. I Písek měl debutanta - útočníka Jaroslava Poláka. V utkání padlo 152 trestných minut. Písek tak poslední rozhodující část základní části I. ligy začal nejhorším možným způsobem, v posledních zápasech se navíc trápí, pod novým trenérem Setikovským ještě nevyhrál. Navíc poté, co další bod získala Třebíč, spadl opět na poslední místo tabulky.

Rozhovory
st 29.12.2004

Můj úkol je jasný – zachránit I. ligu!

Chtěli ho už Slivka i Šrámek, minulí manažeři Písku. I on po jihu Čech dlouho toužil. Nikdy to ale nevyšlo. Až Bedřich Malý "ulovil" pro Písek trenéra Jindřicha Setikovského. Vyplnilo se tak přání jeho nynějšího trenérského asistenta Miroslava Šperla, že nového kolegu dostane k Ježíšku. Jindřich Setikovský je skutečně takovým "dárečkem", jeho příchod byl avizován právě o Vánocích. A my jsme se podívali novému dárečku pořádně na zoubek. Takže: Jaký je? Odkud je? Jaký je jeho pohled na hokej? Má vztah k Písku? Co plánuje? A hlavně, dostane Písek ze dna tabulky?

st 22.12.2004

Písek pod stromečkem našel čtyři branky, tři body a čisté konto k tomu

Tak přece jenom nebudou hokejové Vánoce v Písku až zas tak pochmurné. Písek totiž stihl na poslední chvíli zabalit dáreček, jehož rozbalení nejvíce mrzí Berounské Medvědy. Ti ani jednou nedokázali překonat maximálně soustředěného Mensatora a bez několika zraněných hráčů nepředvedli žádný oslnivý výkon. Písek opět koučovaný pouze Miroslavem Šperlem předvedl účinné aktivní napadání, které nakonec dovedlo domácí tým pro zasloužené tři body. Góly stříleli Řehoř, Kořánek, Malinský a Zika, jehož trefa do šibenice si zaslouží nálepku gól roku.

Rozhovory
so 18.12.2004

Půjdeme nahoru, níž už to teď nejde!

Písecký tým podpořený famózním výkonem brankáře Mensatora z Karlových Varů uhrál proti třetímu celku soutěže jeden bod, který v bojích na chvostu tabulky může být ještě hodně důležitý. „Bylo to hodně o psychice, všichni se soustředili, aby nic nezkazili. Byly to nervičky,“ říká po odehraných 65 minutách šestadvacetiletý písecký odchovanec, obránce Zbyněk Neckář.

V zápase zvratů nakonec spravedlivá remíza

Písek vedený osamoceným trenérem Šperlem dokázal zastavit sérii domácích proher a po tvrdé bitvě s Chomutovem vyválčil remízu. Nejprve vedli hosté, Písek ale ještě do konce první třetiny skóre obrátil a když své skromné vedení ve druhé třetině úspěšně bránil, vypadalo to na dlouho očekávané vítězství. Úvod třetí třetiny však Chomutov zvládl výborně a deset minut před konce bral tři body on. Střela Zbyňka Neckáře od modré v 54. minutě však znamenala dělbu bodů. Nic na tom nezměnila ani větší aktivita domácích v posledních minutách, ani samostatný nájezd Jíry se závěrečnou sirénou, při němž poněkolikáté zazářil Mensator. Góly domácích dávali Míka, Lála a Neckář, za hosty dvakrát Šíp a jednou mířil do černého Mikšovic.

st 15.12.2004

Prohra v Kadani a pád na dno!

Až na úplné prvoligové dno si musí sáhnout písečtí hokejisté, aby se věřme mohli odrazit k nebarážovým výšinám. Dosud dlouho poslední Třebíč uhrála tři body v Havířově, což Písek po prohře v Kadani odsunuje po 32. kolech na chvost. Jediný úspěch hostů zaznamenal opět Jan Řehoř, který tak dosáhl v pátém zápase páté branky! Jeho vyrovnávací gól v půli utkání však týmu vzpruhu nepřinesl, Písek poté ještě čtyřikrát kapituloval, a tak si odváží porážku 1:5. Po zápase odchází trenér mužstva Václav Baďouček do služeb extraligových Karlových Varů. Naopak prvního startu za Písek se dočkal brankář Roman Kousal, který na posledních 6 minut vystřídal Lukáše Mensatora.