Archiv

Mládežnický hokej - zápasy
st 9.3.2022

Junioři udělali důležitý první krok a v sérii s Technikou Brno vedou!

První kolo play-off Ligy juniorů je za námi a hokejisté Písku uspěli! Úvodní dvacetiminutovka nebyla z pohledu Králů vůbec úspěšná, ale ve druhém dějství se podařilo svěřencům trenéra Volfa vyrovnat na 1:1. V závěrečné periodě ale Písek předvedl svůj typický výkon a nasázel pět branek. Juniorka zvítězila 6:2 a získává první bod v sérii. Na listinu střelců se zapsali Hrakholski, Kříž, Pitel, Pešek, Ryba, Kulvejt. Skvělými zákroky se blýskl brankář Lokajíček, který úspěšně deptal hostující střelce.

Mládežnický hokej
út 8.3.2022

Na písecké juniory čekají vyřazovací boje! Jak vůbec vypadá tým vedený trenérem Volfem?

Základní část čítající dvaačtyřicet zápasů je za námi a nyní se musí juniorské organizace připravit na play-off, které startuje již zítra. Písek opanoval skupinu Jih a vyzve silný tým z Brna – Techniku. Hraje se na tři vítězné zápasy. Osud toho prvního se začne psát zítra v 18:15.

Mládežnický hokej - zápasy
ne 6.2.2022

Junioři přemohli Kobru!

Písečtí junioři odcestovali k dalšímu kolu Ligy juniorů do hlavního města, kde se utkali s Kobrou. Písek po první periodě vedl 2:0, ale domácímu týmu se povedlo v prostřední části vyrovnat. Jihočeši ale v poslední části zabrali a dvakrát skórovali, výhru pojistil v poslední minutě Pitel.

Mládežnický hokej - zápasy
so 4.12.2021

Duel s dramatickým závěrem skončil vítězstvím píseckých juniorů!

Písečtí junioři odcestovali k další bitvě do Prahy, kde se utkali s Kobrou. Nepříjemný soupeř kousal hlavně v závěrečné třetině, neboť po čtyřiceti minutách bylo skóre příznivé pro Krále, kteří vedli 4:0 a už to vypadalo, že Písek dohraje posledních dvacet minut v klidu. To se ale nestalo a svěřenci trenéra Hájka zaveleli k obratu. Kontaktní branka na 3:4 padla tři minuty před koncem a naštěstí pro Písek už vyrovnávací branka nepadla. Mladí Králové si po této výhře upevnili první příčku ve skupině a na druhou Chrudim mají náskok šesti bodů. Za Písek se v tomto klání prosadili Ryba, Kříž, Pitel a kapitán týmu Kurfürst.

Zápasy
ne 12.9.2021

Přestřelka s Bruslaři vítězná pro píseckou juniorku

Povedený víkend písecké juniorky. Králové v neděli doma porazili 7:3 BK Havlíčkův Brod a na startu ligového ročníku jsou stoprocentní. Po dvou brankách dali za Písek Pešek a Andrle, další trefy přidali Pitel, Ryba a Hollar.

Mládežnický hokej - zápasy
so 21.8.2021

Vysoké vítězství v přípravě pro juniory! Rozstříleli Klatovy!

Po nezdaru v Praze, kde Písečtí junioři těsně padli s Kobrou se hokejisté od Otavy vydali do Klatov, kde sehráli další utkání v rámci přípravy na sezónu 2021/2022. Utkání se odvíjelo lépe pro Písek a Klatovům nasázeli šest branek a hladce si došli pro vysoké vítězství 6:2! Nejproduktivnějšími hráči zápasu se stali Kreuzman s Beníškem, kteři vstřelili branku a na další dvě nahráli. Dva přesné zásahy zaznamenal Pešek. Góly vstřelili i Pitel s Lamačem.

Mládežnický hokej
st 18.8.2021

Junioři zazářili na turnaji v Přerově

Celek píseckých juniorů uspěl na turnaji v Přerově. Svěřenci trenéra Volfa změřili síly celky Přerova, Kralup nad Vltavou, Vsetína a Tábora. Z turnaje si nakonec odvezli pohár za druhé místo.

Rozhovory
ne 16.8.2020

Erik Svoboda: Chceme stavět tým s charakterem. Každý fanoušek pomáhá

Druholigový A-tým je v plné přípravě na další ročník soutěže a tak je ten pravý čas přinést aktuální zprávy z dění v zákulisí. Novinky přináší generální manažer A-týmu Erik Svoboda.

Rozhovory
so 18.5.2019

Písecký odchovanec Jan Kovář byl i přes výhru nad Italy k výkonu Čechů kritický

Z dějiště letošního světového šampionátu v Bratislavě a Košicích se hlásí také druhý písecký odchovanec. Po ohlasech Jana Rutty přinášíme pozápasový souhrn s Janem Kovářem (na snímku vpravo), který zhodnotil střetnutí s outsiderem skupiny z Itálie, ve kterém si při výhře 8:0 připsal jednu gólovou trefu. K výkonu českého týmu byl ale kritický.

Preview k zápasu
pá 21.12.2018

V sobotu směr Šumperk: Písečtí se pokusí dobýt Dračí sluj

V mysli i v éteru všech příznivců pootavského výběru se vyjma sváteční nálady aktuálně vznáší ještě jedna věc, a to sice hlodavá otázka, jakou vánoční specialitu po úspěchu lační Písečtí připraví v sobotu 22. prosince Šumperku, stávajícímu lídrovi tabulky skupiny Východ, na jehož horký led v závěru adventu cestují a kam nechtějí dorazit jen tak zbůhdarma. Je sice už tak nějak všeobecně známo, že v Herrově kuchařce lze nalézt spoustu vytříbených receptů, z nichž každý má něco do sebe, v poslední době však všem chybí jedna klíčová ingredience, díky níž by se jeho hoši znovu prokousali ke kýženému triumfu. Na ten hráči IHC čekají po skončení své úspěšné bodové série již tři zápasy. Nic jednoduchého je pochopitelně nečeká ani tentokrát, proti našlapanému a dobře motivovanému moravskému soupeři se tak dozajista společně pokusí oprášit starou recepturu a znovu vsadit na osvědčenou přísadu, která jejich výkon vždy jaksepatří správně okoření - bojovnost. S tou, stejně tak jako v předcházejícím vzájemném střetnutí ze sklonku října, kdy na šumperskou delegaci spektakulárně vyzráli, zkusí opět dokázat, že písečtí hokejoví princové, na rozdíl od těch pohádkových, zkrátka a dobře nejsou tak úplně na draka. Poslední zápas roku 2018 pro Jihočechy vypukne spolu s úderem 17. odpolední hodiny.

Mládežnický hokej - zápasy
ne 18.11.2018

Junioři přežili příbramské inferno, v nadstavbě zůstávají neporaženi

Pochopitelně, každé měření sil nemůže končit deklasováním soupeře či probíhat k maximální spokojenosti, tohle však zdaleka nebyl jejich zápas. A to ani vyválčenému vítězství navzdory. Písečtí junioři mají v nohách utkání, které je stálo spoustu sil. A to zejména těch psychických. Do nedělního duelu sice svěřenci trenéra Volfa vstoupili přesně podle svého gusta a brzy se těšili z dvoubrankového vedení, záhy však znovu nechali úřadovat svůj skoro už obvyklý nešvar. Svůj pracně vydobytý náskok během několika málo chvil lehkovážně ztratili a opět tak museli vývoj původně dobře rozehraného klání obracet. A nejen to: vyjma vyrovnávání se se svým pochybením a dohánění ztraceného museli ještě navíc čelit postupnému uvolňování příbramských mravů, jež mělo za následek řadu vyhrocených situací, potyček a především zbytečné a četné udělování trestů. To jim však v konečném součtu přišlo více než vhod, soupeřovu nedisciplinovanost potrestali hned čtyřikrát, v důsledku čehož se využití početní převahy vedle tradiční ozdoby píseckého výběru, jíž je neutuchající bojovnost, stalo jedním z klíčových faktorů celého střetnutí. Svůj obrat hráči IHC i tentokráte dokonali až v závěrečném dějství zápasu, čímž mimo jiné stvrdili, že třetí třetiny jsou zkrátka a dobře jejich disciplínou. Hektické a vypjaté zápolení s výběrem Příbrami nakonec zvládli v poměru 5:3 a v nadstabové části soutěže tak zůstávají i nadále neporaženi.

Rozhovory
po 5.11.2018

Na slovíčko s kapitánem: Vojtěch Šuhaj nejen o nadstavbové filozofii juniorky

Spolu se vstupem do nadstavbové části soutěže se mění kurz, to písečtí junioři moc dobře vědí, přesto však doufají, že jejich měna bude na soupeře platit i nadále. Ideální by bylo, kdyby zápas od zápasu posilovala, docílit něčeho takového však nebude vůbec jednoduché. Na hokejové burze skupiny P se to totiž doslova hemží ambiciózní konkurencí, udržet si dominantní postavení na tak vyrovnaném trhu tudíž pro každého jejího účastníka najednou představuje podstatně větší oříšek. Přesto stojí za to se o to pokoušet, což potvrzuje i Vojtěch Šuhaj, jenž se, coby kapitán Volfovy hokejové družiny, za dosavadním působením svého výběru v krátkosti ohlíží a zároveň přibližuje, jakým směrem by se písecká omladina v soutěži ráda ubírala v dohledné době.

Mládežnický hokej - zápasy
pá 2.11.2018

Dali se na vojnu, tak bojují: Junioři museli zlomit tuhý vzdor Vajgaru

Po základní části se chvilku ocitli na rozcestí, kudy a jakým směrem se dále ubírat si však písečtí junioři ujasnili velice rychle. Stalo se tak hned v nadcházejícím a nadstavbu zahajujícím utkání proti Žďáru nad Sázavou, po jehož úspěšném ovládnutí se vydali po nevyzpytatelné a strastiplné stezce vítězů, z níž se je v pátek 2. listopadu pokusil svést jindřichohradecký Vajgar, jehož hokejisté po vydařené první fázi soutěže zdárně zakotvili na druhé příčce tabulky skupiny H. Svou výchozí pozici si upevnili s celkovým ziskem dvaadvaceti bodů, na nějž dosáhli dvěma nájezdovými skalpy a šesti triumfy v regulérní hrací době, s prázdnou se z ledu, stejně tak jako Písečtí, pak poroučeli pouze ve dvou případech. Na svůj vstup do nadstavbové části juniorské ligy by však naopak bezesporu nejraději zapomněli - premiérové klání sehráli na ledě Příbrami, jíž podlehli vysoko v poměru 8:2, proti Píseckým tak pochopitelně zbrojili v zájmu vylepšení reputace poměrně ve velkém. První vzájemný duel těchto dvou rivalů z jihu Čech chytil tu správnou jiskru již ve svém úvodním dějství, v jehož průběhu padlo hned pět branek. O chlup spokojenější mohli být na jeho konci mladíci od Otavy, kterým do sítě po zásluze spadl jeden kousek navíc. Po překotném a hektickém začátku se gólové hody mírně uklidnily, v prostřední periodě si oba celky připsaly shodně po jedné jediné trefě a na světelné tabuli tak zelo skóre 3:4. To už pak žádných změn až do konce zápasu nedoznalo, hráčům IHC se totiž vývoj tohoto vyrovnaného souboje podařilo silou vůle ukočírovat, díky čemuž ukořistili na ledové ploše jindřichohradeckého zimního stadionu všechny tři body. Zpět domů tak mohli vyrazit s hřejivým pocitem pramenícím ze zvládnutí dvou náročných venkovních zápolení, jenž jim může výhledově posloužit i jako správná motivace a odrazový můstek k přípravě na první domácí zápas nadstavby, který odehrají příští neděli proti houževnatým táborským kohoutům. Páteční výsledek režíroval svým výkonem především Matěj Novotný, jenž zaznamenal dva přesné zásahy a jednu asitenci.

Preview k zápasu
pá 19.10.2018

Zadaří se už? Hráče IHC čeká derby s magickým číslem třináct

Leží tam v oboře, nožky má nahoře.. tak tuto notoricky známou pohádku o kohoutkovi a slepičce si Písečtí před nadcházejícím utkáním proti Táboru zcela určitě v kabině vyprávět nebudou. Jejich noční můru, jež má do královského města po čase opět namířeno, totiž zejména díky svému optimistickému a pro opeřence příznivému závěru s největší pravděpodobností nezažene. Spíše naopak. Co se vzájemných duelů týče, táborští kohouti, již k Otavě v sobotu 20. října zamíří letos vůbec poprvé, kokrhají svou vítěznou písničku na gusto modrožlutých už příliš dlouho, příběh o znovu nabytí sil zdánlivě nezdolatelného rivala by tím pádem zřejmě nebyl to pravé ořechové. Dokonce by se dalo říci, že stejně jako se takový zvuk po čase zprotiví každému, kdo s ním stává za svítání, i hráči IHC už skřípou zuby při omílání toho, jak se jim proti hokejistům od Jordánu již několik sezon v řadě nedaří a jsou pod jakousi kletbou, kterou ne a ne prolomit. Bohužel pro ně, takto stručně a jasně hovoří fakta, o jejichž přepsání se však svěřenci trenéra Herra nepochybně a jako tradičně náležitě poperou a pokusí. Konec konců: v probíhajícím ročníku již několikrát ukázali, že mají na to favorita zaskočit a že počítat se s nimi stále zkrátka a dobře musí - všem papírovým předpokladům navzdory. Jakou jinou inspirativní báchorkou své hráče písecký trenér motivuje a nakolik úspěšně, se uvidí v 17:30, na kdy je začátek dalšího jiskřivého jihočeského derby naplánován.

Mládežnický hokej - zápasy
po 29.1.2018

Starší dorost okusil hořkost nuly na střeleckém kontě, body brala Kadaň

Starší dorostenci vyšli poprvé v sezoně střelecky naprázdno, v nedělním duelu je poněkud překvapivě vynulovala Kadaň, která se ještě před začátkem klání nacházela o pár tabulkových pozic níže. Písečtí přitom do zápasu nevstoupili vůbec špatně, na soupeře vyvíjeli tlak již od prvních střídání a svou velkou aktivitou tak docílili toho, že se hosté k prvnímu vážnějšímu ohrožení jejich svatyně dostali až po více než šesti minutách hry. O to těžší pak také pro domácí bylo překousnout fakt, že skóre utkání vzápětí otevřeli právě Trhači, kteří se, aby toho nebylo málo, k velké nelibosti Jihočechů zanedlouho radovali i ze svého druhého přesného zásahu. Nepříznivým vývojem situace opaření domácí najednou začali pochopitelně ztrácet psychickou pohodu, ty nejpernější chvilky na ně však teprve čekaly. Jejich bojovný výkon podpořený hromadou velkých příležitostí a závarů, jímž se v rámci prostředního dějství prezentovali, totiž průběžně degradoval postupně dávkovaný příděl smůly v koncovce, s nímž sváděli marný boj de facto až do konce celého střetnutí. Oproti tomu hráči Kadaně si vystačili relativně s málem, v proměňování svých šancí byli nekompromisní a velice efektivní, díky čemuž pak také Píseckým odskočili na stále více propastných 0:4. V na chlup stejném duchu se nesla i závěrečná dvacetiminutovka, i v jejím průběhu bylo zřejmé, že hráči IHC potřebují pouze gólově procitnout. To se jim ovšem nepodařilo, naopak hostujícímu celku do sítě spadl ještě jeden kousek, jímž si pojistili svůj triumf na finálních 0:5.

Další stránky
123456>>

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy