Archiv

Mládežnický hokej - zápasy
so 22.10.2022

Jihočeské derby juniorů dospělo až do prodloužení, ve kterém uspěl českobudějovický Motor

Letošní první sezónní derby nedopadlo pro písecké juniory vůbec špatně. Ještě po čtyřiceti odehraných minutách totiž svěřenci trenéra Volfa vedli. Následně ale přišel krutý dvojúder ze strany Motoru a Písek musel poprvé v utkání dotahovat. To se krátce před třetí sirénou žluto-modrým mladíkům podařilo, a tak se šlo na prodloužení. V nastaveném čase rozhodl o bonusovém bodu pro Motor bývalý písecký kapitán Richard Pitel.

pá 30.9.2022

Juniorka nezvládla první třetinu a padla na Kladně

Ani tentokrát to juniorce nevyšlo. Písečtí mladící se představili na Kladně proti dalšímu těžkému soupeři a padli 6:1. Králům nevyšla první třetina, ve které inkasovali hned čtyřikrát. Na střeleckou listinu se zapsal kapitán mužstva Richard Pitel.

Aktuální zprávy
út 23.8.2022

Děkujeme městu Písek za podporu

Město Písek štědře podporuje mládežnický sport v Písku. Je významným partnerem také hokejového klubu při provozu stadionu a aktuálně přidalo další podporu. Zastupitelstvo v srpnu schválilo podporu dospělých sportovních oddílů v Písku. Ty si nově podle úrovně soutěží rozdělí od ledna 2023 každý rok 5 milionů korun. Do konce tohoto roku dostanou oddíly 1,65 milionu. Děkujeme všem zastupitelům za podporu.

st 9.3.2022

Junioři udělali důležitý první krok a v sérii s Technikou Brno vedou!

První kolo play-off Ligy juniorů je za námi a hokejisté Písku uspěli! Úvodní dvacetiminutovka nebyla z pohledu Králů vůbec úspěšná, ale ve druhém dějství se podařilo svěřencům trenéra Volfa vyrovnat na 1:1. V závěrečné periodě ale Písek předvedl svůj typický výkon a nasázel pět branek. Juniorka zvítězila 6:2 a získává první bod v sérii. Na listinu střelců se zapsali Hrakholski, Kříž, Pitel, Pešek, Ryba, Kulvejt. Skvělými zákroky se blýskl brankář Lokajíček, který úspěšně deptal hostující střelce.

Mládežnický hokej
út 8.3.2022

Na písecké juniory čekají vyřazovací boje! Jak vůbec vypadá tým vedený trenérem Volfem?

Základní část čítající dvaačtyřicet zápasů je za námi a nyní se musí juniorské organizace připravit na play-off, které startuje již zítra. Písek opanoval skupinu Jih a vyzve silný tým z Brna – Techniku. Hraje se na tři vítězné zápasy. Osud toho prvního se začne psát zítra v 18:15.

ne 6.2.2022

Junioři přemohli Kobru!

Písečtí junioři odcestovali k dalšímu kolu Ligy juniorů do hlavního města, kde se utkali s Kobrou. Písek po první periodě vedl 2:0, ale domácímu týmu se povedlo v prostřední části vyrovnat. Jihočeši ale v poslední části zabrali a dvakrát skórovali, výhru pojistil v poslední minutě Pitel.

so 4.12.2021

Duel s dramatickým závěrem skončil vítězstvím píseckých juniorů!

Písečtí junioři odcestovali k další bitvě do Prahy, kde se utkali s Kobrou. Nepříjemný soupeř kousal hlavně v závěrečné třetině, neboť po čtyřiceti minutách bylo skóre příznivé pro Krále, kteří vedli 4:0 a už to vypadalo, že Písek dohraje posledních dvacet minut v klidu. To se ale nestalo a svěřenci trenéra Hájka zaveleli k obratu. Kontaktní branka na 3:4 padla tři minuty před koncem a naštěstí pro Písek už vyrovnávací branka nepadla. Mladí Králové si po této výhře upevnili první příčku ve skupině a na druhou Chrudim mají náskok šesti bodů. Za Písek se v tomto klání prosadili Ryba, Kříž, Pitel a kapitán týmu Kurfürst.

ne 12.9.2021

Přestřelka s Bruslaři vítězná pro píseckou juniorku

Povedený víkend písecké juniorky. Králové v neděli doma porazili 7:3 BK Havlíčkův Brod a na startu ligového ročníku jsou stoprocentní. Po dvou brankách dali za Písek Pešek a Andrle, další trefy přidali Pitel, Ryba a Hollar.

so 21.8.2021

Vysoké vítězství v přípravě pro juniory! Rozstříleli Klatovy!

Po nezdaru v Praze, kde Písečtí junioři těsně padli s Kobrou se hokejisté od Otavy vydali do Klatov, kde sehráli další utkání v rámci přípravy na sezónu 2021/2022. Utkání se odvíjelo lépe pro Písek a Klatovům nasázeli šest branek a hladce si došli pro vysoké vítězství 6:2! Nejproduktivnějšími hráči zápasu se stali Kreuzman s Beníškem, kteři vstřelili branku a na další dvě nahráli. Dva přesné zásahy zaznamenal Pešek. Góly vstřelili i Pitel s Lamačem.

st 18.8.2021

Junioři zazářili na turnaji v Přerově

Celek píseckých juniorů uspěl na turnaji v Přerově. Svěřenci trenéra Volfa změřili síly celky Přerova, Kralup nad Vltavou, Vsetína a Tábora. Z turnaje si nakonec odvezli pohár za druhé místo.

Rozhovory
ne 16.8.2020

Erik Svoboda: Chceme stavět tým s charakterem. Každý fanoušek pomáhá

Druholigový A-tým je v plné přípravě na další ročník soutěže a tak je ten pravý čas přinést aktuální zprávy z dění v zákulisí. Novinky přináší generální manažer A-týmu Erik Svoboda.

Rozhovory
so 18.5.2019

Písecký odchovanec Jan Kovář byl i přes výhru nad Italy k výkonu Čechů kritický

Z dějiště letošního světového šampionátu v Bratislavě a Košicích se hlásí také druhý písecký odchovanec. Po ohlasech Jana Rutty přinášíme pozápasový souhrn s Janem Kovářem (na snímku vpravo), který zhodnotil střetnutí s outsiderem skupiny z Itálie, ve kterém si při výhře 8:0 připsal jednu gólovou trefu. K výkonu českého týmu byl ale kritický.

Preview k zápasu
pá 21.12.2018

V sobotu směr Šumperk: Písečtí se pokusí dobýt Dračí sluj

V mysli i v éteru všech příznivců pootavského výběru se vyjma sváteční nálady aktuálně vznáší ještě jedna věc, a to sice hlodavá otázka, jakou vánoční specialitu po úspěchu lační Písečtí připraví v sobotu 22. prosince Šumperku, stávajícímu lídrovi tabulky skupiny Východ, na jehož horký led v závěru adventu cestují a kam nechtějí dorazit jen tak zbůhdarma. Je sice už tak nějak všeobecně známo, že v Herrově kuchařce lze nalézt spoustu vytříbených receptů, z nichž každý má něco do sebe, v poslední době však všem chybí jedna klíčová ingredience, díky níž by se jeho hoši znovu prokousali ke kýženému triumfu. Na ten hráči IHC čekají po skončení své úspěšné bodové série již tři zápasy. Nic jednoduchého je pochopitelně nečeká ani tentokrát, proti našlapanému a dobře motivovanému moravskému soupeři se tak dozajista společně pokusí oprášit starou recepturu a znovu vsadit na osvědčenou přísadu, která jejich výkon vždy jaksepatří správně okoření - bojovnost. S tou, stejně tak jako v předcházejícím vzájemném střetnutí ze sklonku října, kdy na šumperskou delegaci spektakulárně vyzráli, zkusí opět dokázat, že písečtí hokejoví princové, na rozdíl od těch pohádkových, zkrátka a dobře nejsou tak úplně na draka. Poslední zápas roku 2018 pro Jihočechy vypukne spolu s úderem 17. odpolední hodiny.

ne 18.11.2018

Junioři přežili příbramské inferno, v nadstavbě zůstávají neporaženi

Pochopitelně, každé měření sil nemůže končit deklasováním soupeře či probíhat k maximální spokojenosti, tohle však zdaleka nebyl jejich zápas. A to ani vyválčenému vítězství navzdory. Písečtí junioři mají v nohách utkání, které je stálo spoustu sil. A to zejména těch psychických. Do nedělního duelu sice svěřenci trenéra Volfa vstoupili přesně podle svého gusta a brzy se těšili z dvoubrankového vedení, záhy však znovu nechali úřadovat svůj skoro už obvyklý nešvar. Svůj pracně vydobytý náskok během několika málo chvil lehkovážně ztratili a opět tak museli vývoj původně dobře rozehraného klání obracet. A nejen to: vyjma vyrovnávání se se svým pochybením a dohánění ztraceného museli ještě navíc čelit postupnému uvolňování příbramských mravů, jež mělo za následek řadu vyhrocených situací, potyček a především zbytečné a četné udělování trestů. To jim však v konečném součtu přišlo více než vhod, soupeřovu nedisciplinovanost potrestali hned čtyřikrát, v důsledku čehož se využití početní převahy vedle tradiční ozdoby píseckého výběru, jíž je neutuchající bojovnost, stalo jedním z klíčových faktorů celého střetnutí. Svůj obrat hráči IHC i tentokráte dokonali až v závěrečném dějství zápasu, čímž mimo jiné stvrdili, že třetí třetiny jsou zkrátka a dobře jejich disciplínou. Hektické a vypjaté zápolení s výběrem Příbrami nakonec zvládli v poměru 5:3 a v nadstabové části soutěže tak zůstávají i nadále neporaženi.

Rozhovory
po 5.11.2018

Na slovíčko s kapitánem: Vojtěch Šuhaj nejen o nadstavbové filozofii juniorky

Spolu se vstupem do nadstavbové části soutěže se mění kurz, to písečtí junioři moc dobře vědí, přesto však doufají, že jejich měna bude na soupeře platit i nadále. Ideální by bylo, kdyby zápas od zápasu posilovala, docílit něčeho takového však nebude vůbec jednoduché. Na hokejové burze skupiny P se to totiž doslova hemží ambiciózní konkurencí, udržet si dominantní postavení na tak vyrovnaném trhu tudíž pro každého jejího účastníka najednou představuje podstatně větší oříšek. Přesto stojí za to se o to pokoušet, což potvrzuje i Vojtěch Šuhaj, jenž se, coby kapitán Volfovy hokejové družiny, za dosavadním působením svého výběru v krátkosti ohlíží a zároveň přibližuje, jakým směrem by se písecká omladina v soutěži ráda ubírala v dohledné době.