Archiv

Aktuální zprávy
pá 1.3.2024

Jan Radoš: V nadsvatbě nám chyběly zkušenosti a síly

Neproduktivnější obránce Králů Jan Radoš byl i v letošní sezoně jedním ze základních stavebních kamenů sestavy a potvrdil to i bodovým přísunem. Urostlý bek Písku se ohlédl za utkáním s Chebem (1:2pp) i celou nadstavbou.

st 28.2.2024

Drama s Chebem rozlousklo až prodloužení

Souboj týmů, kterým již o nic nejde nabídl vyrovnanou podívanou. Po šedesáti minutách byl stav nerozhodný 1:1 a v prodloužení se štěstí usmálo na hostující mančaft. Utkání bylo zbytečně kouskované hlavně kvůli trestům a hromadě Icingům. Za domácí se prosadil obránce Radoš. Skvělé zákroky v brance předváděl junior Císař.

st 31.1.2024

Králové nestačili na domácí Cheb

Ve středečním zápase jeli písečtí bojovat na chebský led, tam o vývoji rozhodla už první třetina, kde si hráči v modro-bílém připsali tři góly, postupně se radovali Čejka, Krutina a Rozhon. Za Písek se trefil až ve 47. minutě Koupal, nikdo jiný ze spoluhráčů neskóroval a tak Stadionu zůstaly body doma a Králové tak odjíždějí z prázdnou.

st 10.1.2024

Písek skolil dalšího favorita!

Jihočeši v novém roce ožili a po fantastické výhře nad Děčínem si svěřenci kouče Mazance připisují další tři body! Vypjatý mač proti Příbrami byl vyrovnaný až do samotného závěru, avšak skvělý výkon týmu podpořen brankářem Dvořákem vynesl těsné jednobrankové vítězství. Na střeleckou listinu se postupně zapsali Matiášek, Pouzar, Volf a obránce Radoš.

po 18.12.2023

Letňany ve své aréně udolaly Krále

V pondělním kole odcestovali písečtí na led do hlavního města, tam si Králové vypracovali vedení 0:2. Pak začali úřadovat Letci, kteří do konce první části vsítili tři trefy a otočili vývoj ve svůj prospěch. V druhé třetině navýšili svůj náskok o dva další góly. V poslední periodě nasázeli další tři zásahy a zvítězili rozdílem šesti branek. Písek tak prohrál po sedmé v řadě za s sebou.

ne 17.12.2023

O vítězi rozhodla první třetina

Stadion se v sobotním utkání rychle ujal vedení, které i přes zlepšenou píseckou hru dokázal udržet. Za Písek skóroval Václav Brož, který jemně tečoval střelu Jana Radoše ve druhé třetině.

st 22.11.2023

Písek podruhé v sezóně zvítězil nad Kobrou!

Jasným favoritem středečního utkání byla pražská Kobra, která byla na vlně pěti vyhraných zápasech v řadě. Bodovou stopku jim ale vystavil tým poskládaný novým píseckým lodivodem Mazancem. Mužstvo bylo navíc doplněno hráči, kteří mají domluvené střídavé starty a taktéž hráči z juniorky, neboť mančaft kosí viróza. Nelehký úkol ale Králové zvládli na výbornou a pražskému týmu nedali šanci. Jihočeši zvítězili nekompromisně 6:3 a k řece Otavě vezou tři parádní body. Dvakrát se trefil Zayml, po jednom vstřeleném gólu mají Koupal, Radoš, Volf a Hrakholski.

čt 2.11.2023

Body jsme moc potřebovali, říká autor hattricku Jan Matiášek

Autor hattricku proti HC Stadion Cheb Jan MATIÁŠEK měl radost hlavně ze tří bodů, které Králové vybojovali. "Po hattricku asi kouká každý, kdo má v zápase dva góly. Ale větší radost mám z vítěství, fakt jsme to potřebovali," říká Jan Matiášek. Písek vyhrál 6:3.

Preview k zápasu
po 16.10.2023

Bitva podzimu je tady! Přijede neporažený rival z Tábora!

První letošní derby vypukne již tuto středu na píseckém zimním stadionu. K řece Otavě přijede dosud neporažený tým ligy a samotný lídr soutěže. Utkání nebude speciální pouze tím, že se jedná o derby, ale i tím, že táborské hokejisty vede Tomáš Matušík. Trenér, jenž v loňské sezóně dovedl písecké hokejisty do předkola play-off. Bitva o jih začne v 18:00!

út 10.10.2023

Vzhůru do Slaného! Králové zaútočí na buldoky

Třetí venkovní zápas v řadě. Písečtí hokejisté zajíždějí v rámci sedmého kola 2. hokejové ligy na led zimního stadionu ve Slaném, kde má své domácí prostředí celek Řisut. Zápas začíná ve středu 11. října v 18.30.

so 7.10.2023

Ztracené vedení Písek nepoložilo. V Ústí vyválčil cennou výhru!

Je zo už dvanáct let a dva měsíce, kdy Písek naposledy vyhrál v Ústí nad Labem. To tehdy ještě oba týmy válčily ve druhé nejvyšší soutěži. Pak se jejich cesty na dlouho rozešly. Střetly se už loni o patro níž a Králové dokázali, že favoritovi umí zatopit. Tentokrát ho na venkovním kluzišti překvapili výhrou za tři body! Písek v Ústí nad Labem dvakrát otáčel zápas a po trefách Jana Radoše, Martina Koupala, dvou gólech Tomáše Hollara a rozhodující ráně Yahora Hrakholskiho vyhrál 5:4.

st 20.9.2023

Písek půl zápasu vedl, ale v generálce se nakonec radoval soupeř

Vyrovnaný zápas v havlíčkobrodké Kotlině nabídl výborný start Písku, který se v první třetině po trefách Jana Matiáška a Lukáše Volfa ujal vedení 0:2. Náskok drželi Králové do půlky zápasu, kdy Bruslaři dvěma slepenými góly srovnali. Pak začala přestřelka, při které si Králové ještě jednou díky trefě Yahora Hrakholskiho vzali vedení, ale domácí znovu našli odpověď a vývoj otočili na 4:3. Yahor Hrakoholski ještě zvládl vyrovnat, ale v závěru se z výhry radovali šťastnější Bruslaři, kteří pečetili výhru 6:4 trefou do prázdné branky.

ne 10.9.2023

Boj s Pasovem vítězný pro Krále! V úterý vyzvou doma Příbram

Nedělní podvečer nabídl na píseckém zimním stadionu svižný a důrazný hokej. A hlavně vítěznou radost pro tým Králů z Písku. Ti s německým soupeřem, v jehož dresu řádí expísecký útočník Jaku Čížek, dvakrát prohrávali. Obratem ve druhé třetině se po gólech Filipa Picky a Václava Brože dostali do vedení. Ve třetí třetině Pasov srovnal, Yahor Hrakholski v přesilovce vrátil Písku vedení, ale černí jestřábi z Pasova znovu vyrovnali na 4:4. V prodloužení uspěl důrazný Jan Radoš.

Pohled do historie
čt 7.9.2023

Slavní odchovanci píseckého hokeje

Písecký hokej se může pyšnit celou řadou hokejistů, kteří prošli zdejší líhní a udělali městu na Otavě skvělou reklamu. Mezi nejslavnějšími odchovanci najdeme šampiony NHL, KHL, české extraligy, nejvyšší švýcarské soutěže nebo úspěšné české repezentanty.

út 5.9.2023

Odveta! Písek se představí v Milevsku

Přesně po týdnu se zopakuje utkání mezi Pískem a Milevskem, které se ale tentokrát odehraje u píseckého rivala. Králové v prvním vzájemném duelu zvítězili 4:2, avšak výhra se nerodila úplně podle představ. Budou milevští hokejisté kousat i na vlastní půdě?