Do Písku se chystá Dopitova Olomouc, odevzdá na jihu znovu bodovou daň?

K Otavě se ve středu už popatnácté v sezoně nastěhuje prvoligový hokej. V 18 hodin vyrukuje domácí IHC Komterm Písek do peprného souboje s olomouckou Morou.
Moravský celek se právem řadí k nejvýraznějším účastníkům soutěže. Disponuje mimořádně kvalitním a odolným kádrem. Začíná u výtečné brankářské dvojice Libor Kašík – Štefan Žigárdy, která si zatím rozdělila zápasovou porci téměř rovným dílem. Pokračuje perfektně namíchaným defenzivním koktejlem zkušenosti a mládí, a vrcholí skvělou defenzivní vozbou, ve které se hned jedenáct hráčů přehouplo přes dvoucifernou dvojici kanadských bodů.

Suverénně nejlépe jsou na tom v tomto směru Petr Haluza a Radim Kucharczyk, kteří už stihli posbírat 24 bodů (14+10, 12+12). Hned za nimi se navzdory absencím v posledních zápasech drží nejzářivější klenot týmu, hvězdný matador Jiří Dopita (7+11). Fanoušci z jihu Čech si budou dobře pamatovat na dalšího forvarda z olomoucké hokejové družiny Michala Pšurného, který v minulé sezoně střídavě oblékal dres Písku a českobudějovického Moutfieldu.

V tabulce jsou Hanáci třetí v těsném závěsu za ambiciózními Piráty z Chomutova. Do Písku zavítají s touhou po prodloužení své další vítězné šňůry, kterou navázali předchozími triumfy s Kadaní (3:2), v Litoměřicích (5:1) a s Třebíčí (3:0).

Písecké mužstvo má na dosavadní dva vzájemné zápasy velmi rozporuplné vzpomínky. V domácím prostředí odehrálo s Morou jeden z nejkvalitnějších sezónních duelů a vybojovalo dva body za vítězství 3:2 po samostatných nájezdech. Zato na odvetu v Olomouci by Jihočeši nejraději zapomněli, neboť si domů odvezli potupný debakl 0:8.

Ve středečním třetím duelu s moravským favoritem by samozřejmě raději navázali na zmiňovaný domácí úspěch. Nápomocen jim v tom určitě nebude dlouhodobě zraněný útočník Lukáš Luňák, ani obránce Roman Němeček, který je k dispozici Českým Budějovicím. Velké zdravotní otazníky se vznášejí nad startem několika dalších hráčů. Naopak k návratu do sestavy je připraven mladý útočník Marek Vaniš.

Přítomnost kvalitního mužstva kolem legendárního Jiřího Dopity by si fanoušci z Písku a okolí určitě neměli nechat ujít, obzvláště když se v současné době velmi solidní formou také domácí hokejisté.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy