Do Písku v sobotu vtrhne ohromná síla - loupeživá parta chomutovských Pirátů

Nelíbí se vám šeď podzimních podvečerů a toužíte po zábavě? Jednoduchá pomoc! Halu píseckého zimního stadionu rozzáří už v sobotu mimořádně intenzivní žár hokejových hvězd – k prvoligovému souboji s domácím IHC Komterm připlují do města na řece Otavě Piráti z Chomutova.

Posádka škuneru, jehož jednoznačným sezónním cílem je výstup na vytouženou extraligovou pevninu, budí u soupeřů respekt dlouho předtím, než vůbec zařinčí zbraně. Z třiceti členů aktuálního chomutovského kádru zatím jen šest neokusilo pobyt mezi tuzemskou hokejovou smetánkou. Pro drtivou většinu těch ostatních navíc nebyla účast v nejvyšší republikové soutěži pouhou epizodou. Příkladem jsou David Havíř (911 extraligových startů), David Hruška (654), Milan Procházka (550) nebo Jihočeši Zdeněk Ondřej (438) a Štěpán Hřebejk (421). Dva prvně jmenovaní – a spolu s nimi i několik dalších hráčů – prožili oslavy mistrovského titulu. A konečně trojice Milan Kraft, Jeff Jillson a Dwight Helminen (a především dva prvně jmenovaní) zanechala svou stopu také v nejslavnější soutěži této planety, zámořské NHL. Z pohledu píseckého hokeje je určitě zajímavé jméno místního odchovance Nikoly Gajovského, který mezi Piráty zamířil z Mladé Boleslavi. V Písku s hokejem začínal také bek Jan Rutta, který patří k vůbec nejmladším nadějím chomutovského výběru.

A aby tohoto nebylo málo, u kormidla severočeské luxusní lodi stojí Václav Sýkora, trenér, který má ve sbírce už tři extraligové tituly a ještě v minulé sezoně vedl v KHL hvězdami nabité mužstvo Petrohradu.

Paráda, co? Jenže světe, div se…! Chomutovská hvězdná družina zatím zůstává nečekaně hodně dlužna svému věhlasu a z dvanácti utkání vytěžila „pouhých“ 22 bodů, což ji řadí na průběžné 4. místo v tabulce. Naposledy doma dokonce odevzdala bod poslední Horácké Slávii Třebíč, kterou udolala až v prodloužení 3:2.

Právě třebíčský mustr by si hokejisté Písku rádi přenesli do nadcházejícího střetnutí. Po příliš kruté porážce 2:6 v Havlíčkově Brodě startuje pro Jihočechy velmi náročná série. O čtyři dny později než Piráti zavítá do Písku také další hlavní kandidát na prvenství v soutěži z Ústí nad Labem, za týden se pak písecký tým vydá na důležitou výpravu do Mostu. Bude určitě zajímavé sledovat, nakolik se neúspěch v Kotlině podepíše na skladbě domácího mužstva pro dnešní utkání. Několik otazníků vztyčují v písecké kabině zdravotní potíže, navíc není jasné, kteří hráči pendlující mezi první ligou a nejvyšší soutěží mohou být tentokrát trenérům k dispozici.

Očekávané utkání, které zakončí první čtvrtinu základní části, začne v písecké Komterm aréně v 17.30 hodin. Fanoušci by tentokrát měli vyrazit na hokej přece jen o trochu dřív – atraktivita soupeře i sobotní termín utkání by se mohly podepsat pod rekordní píseckou návštěvu této sezony.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy