Aktuální zprávy z přípravy prvoligového týmu

Písek – V tvořícím se kádru píseckého prvoligového týmu bylo v minulých dnech poměrně živo, a to především na poli „partnerských“ přesunů.

Už v úvodu tohoto týdne se do přípravy IHC poprvé napevno zapojili kladenští útočníci Jakub Strnad a Martin Čurda. A jak si fanoušci jistě všimli, ve čtvrtečním utkání s Jihlavou se objevili v písecké sestavě také obránci Lukáš Kužel (ten už za Písek nastoupil v Třebíči) a Tomáš Drtil. K rošádám došlo i na trase Písek – Plzeň. V přípravě jihočeského týmu momentálně nepokračují obránce Jakub Ruprecht a Tomáš Pacanda. Novou nadějnou tváří u Otavy je naopak jiný mladý forvard Indiánů Pavel Sedláček, který už se rovněž představil divákům v duelu s jihlavskou Duklou.
Kabinu a přípravu mužstva IHC už definitivně opustili také zkušení útočníci Vojtěch Mrkvička a David Nedorost, které dostihla jejich táborská prvoligová minulost. „Hlavním důvodem toho, proč tady nepokračují, jsou vysoké finanční nároky a průtahy ze strany insolvenčního správce v případě HC Tábor, s.r.o., do kterého oba hráči spadají. Ze stejného důvodu u nás nemohli odehrát ani jeden přípravný zápas,“ vysvětluje generální manažer IHC Písek Jiří Černý. Oba hokejisté se v minulých dnech zapojili právě do přípravy druholigového Tábora. Přípravné účinkování u Otavy skončilo také pro obránce Lukáše Popelu, na jehož případné služby v nové sezoně se klub rozhodl nereflektovat.
A-mužstvo Písku v současnosti válčí i se zdravotními obtížemi některých hráčů. Mimořádně nepříjemnou zprávou je pro trenéry Josefa Řeháčka a Jiřího Kudrnu dlouhodobá ztráta obránce Davida Pavlíčka. Talentovaný mladík onemocněl infekční mononukleózou, a přijde tak zřejmě o značnou část nadcházející sezony.

V příštích dnech nastane především období stabilizace současného kádru před blížím se startem ostrých bojů. Přesto by však měl doznat ještě několika dalších dílčích proměn.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy