Asistent Radek Volf po zápase v Příbrami

Hrstka skandujících příznivců Příbrami, návštěva hodná spíše tréninkovému charakteru a k vidění celkem osm branek. I takový byl premiérový přípravný duel, který započal zápasovou éru nového týmu píseckého hokeje. Jihočeši ke svému prvnímu souboji nevyrazili v kompletním složení, se svým úvodním soupeřem si však bez většího problému poradili. Bezprostředně po zápase promluvil k utkání asistent trenéra Radek Volf.

Hokejisté Písku v neděli odstartovali sérii přípravných zápasů, které by jim měly pomoci vhodně se připravit na novou sezonu. Souboj s prvním ze soupeřů, Příbramí, směřoval k vysoké výhře, když Jihočeši vedli už 5:1. Příbram však v závěru stihla alespoň zkorigovat na konečných 5:3. „Na zápas jsme dorazili trochu později a podle toho také začátek utkání vypadal. Byli jsme vlažnější, ale podařilo se vstřelit nějaké góly.“

Písek se dostal do tříbrankového vedení. Trefili se obránce Burkoň, po něm útočníci Korous s Jungbauerem a i když v závěru třetiny vsítil branku ještě domácí Grubner, veseleji se odcházelo k první přestávce svěřencům Setikovského a Volfa. „Myslím, že ve druhé třetině jsme měli ještě více ze hry. Tam byla naše převaha očividná. Ani ve třetí fázi jsme nezačali špatně, posledních deset minut už ale příliš povedených nebylo,“ vrátil se Radek Volf k zápasu, které skončilo prvním vítězstvím.

V písecké brance se objevil Matěj Škuta. Čerstvě devatenáctiletý gólman se neuvedl vůbec špatně a dokázal, že když bude potřeba, je schopen naskočit. „Do kádru s ním počítáme, budeme se ale snažit dát přednost zkušenějšímu brankáři,“ dodal trenér, který několik ze svých aktuálních svěřenců vedl již v týmu hrajícím pod hlavičkou Radomyšle.

Přípravná premiéra se vydařila. Na ledě se proháněla tradiční písecká jména jako Mazanec, Kořánek, Burkoň či Neckář. Vhodně je doplňovalo dravé mládí a složený tým se prezentoval pohlednou hrou, ve které se objevilo několik líbivých kombinačních akcí. „Nebyli jsme kompletní. Chyběl Pinkas, Procházka, Mošovský, a Němeček,“ připomenul.

V novém týdnu čekají hráče IHC již dva zápasy, oba shodně o víkendu. V sobotu se v Písku představí Vimperk, o den později odehraje tým od Otavy další zápas v Milevsku, kde se střetne s německým Bad Kissingem. „Ještě nevíme, v jakém složení do těchto zápasů půjdeme, ale v jednom utkání bychom chtěli v brance vyzkoušet Mazúcha,“ dává závěrem nahlédnout do dalších plánů písecké lavičky.