Baník vyzve v přípravě Krále

Další přípravné utkání před nadcházející sezónou se odehraje tento čtvrtek od 18 hod. Příbramští hokejisté na své půdě přivítají Písek.

Příbram začala v polovině srpna soubojem v hlavním městě s Kobrou, tu přehráli vysoko 3:9. O týden později na svém stadionu přivítali kanadský univerzitní celek McGill Redbirds. Baník poprvé pocítil prohru a hosté s přehledem zvítězili 1:6. O dalších pět dní později k odvetě dorazila Kobra, domácí si svůj led uhájili a zvítězili konečným výsledkem 5:3.

Jihočeši mají proti příbramským o jedno utkání méně. V prvním souboji přivítali svého tradičního soupeře z Havlíčkova Brodu. Ten se hned v úvodní třetině dostal do vedení 0:2 po trefách Benáka se Střechou. V druhé periodě dvě minuty před sirénou snížil Volf. Ve třetí části přidaly dva zásahy hosté díky přesným střelám Bureše a Melenovského a odvezli si výhru 1:4 z píseckého ledu.

O pět dní později se u Otavy odehrálo další kolo, tentokrát Písek vyzval rezervu maďarského Feherváru. V první části otevřel skóre ve 12. minutě Pouzar. O minutu později bylo srovnáno zásluhou Siftara. V druhé části byly k vidění tři zásahy. Vedení v 21. minutě vystřelil Zayml. O pět minut později navýšil svým druhým bodem v utkání Pouzar. Dvě minuty před sirénou snížil Stadel. V poslední třetině ještě přidal další dva zářezy ve 48. a v 50. znovu Pouzar, který si připsal čtyři góly a Králové tak porazili Fehervár konečným výsledkem 5:2.