Baráž odstartuje Písek na vlastním ledě, v prvním kole narazí na Jindřichův Hradec

Ve čtvrtek písecký tým vstoupí do nejtěžší části sezony. Baráž o setrvání ve druhé nejvyšší soutěži odstartují hokejisté Písku na vlastním ledě a v prvním kole je čeká vítěz skupiny střed - KLH Vajgar Jindřichův Hradec. Zápasy s přízviskem derby poutají zvýšenou pozornost a ve čtvrtečném případě tomu jistě nebude jinak. Podaří se prvoligovému celku vstoupit do baráže správnou nohou? Na podobné dotazy odpoví čtvrteční zápas, jehož začátek je naplánován na 18:00.

KLH Vajgar Jindřichův Hradec

V prvoligové sezoně 2010/11 si Písečtí užili celkem čtyři zápasy s přízviskem derby. V baráži čekají písecký celek další dvě střetnutí, tentokrát však nepůjde o souboj s Táborem, nýbrž o klání s Jindřichovým Hradcem. Oba týmy za sebou mají nespočet vzájemných zápasů, přičemž naposledy se potkaly v loňském finále druhé ligy. I přesto, že se v sérii ujal vedení Vajgar, Písek nakonec vyhrál rozhodující pátý zápas a v následné kvalifikaci vybojoval toužebný postup do první ligy.

Do letošní sezony nevstoupil Hradec příliš přesvědčivými výsledky. Po osmi zápasech se svěřenci trenéra Čecha krčili na poslední příčce. Teprve poté nastaly u Vajgaru lepší časy. Tým se odrazil ode dna a tabulkou začal pomalu ale jistě vstoupat vzhůru. A výsledek? Tři kola před koncem základní části Hradec sesadil z čela tabulky benešovské Vodní Lvy a zajistil si nejvýhodnější pozici před zápasy play-off.

Ve čtvrtfinálové sérii čekal na Hradecké nejhůře postavený Žďár nad Sázavou. První zápas se stal jednoznačnou záležitostí domácích a Vajgar vypráskal Prameny v poměru 6:0. Série hraná na dvě vítězná utkání pokračovala na Vysočině a tým od Sázavy byl velmi blízko k tomu, aby si vynutil třetí zápas. Po šedesáti minutách byl stav utkání 2:2, v prvních vteřinách prodloužení však poslal Hradecké do dalších bojů Matušík.

Semifinálovou dvojici utvořil s hradeckým týmem Nymburk, který si v prvním kole play-off překvapivě poradil s lépe postaveným Kolínem. O další kuriozitu se ale farma benáteckého klubu nepostarala. Domácí zápas si totiž Jihočeši pohlídali a zvítězili na vlastním ledě 5:2. Zápas hraný v Nymburce přinesl dohromady dvanáct branek, také v tomto případě ale více z nich zaznamenali hráči Jindřichova Hradce a brána do finále byla otevřena.

Také finálovou sérii rozehrával Vajgar na vlastním ledě, a to proti Benešovu. Střetla se tak nejlepší dvojice základní části. O tom, že by mohla být tato sérii napjatá leccos naznačil první zápas, jehož vítěze určil až nájezdový rozstřel. Také v tomto případě se nakonec radoval Hradec, když rozdílovou střelu zaznamenal Robert Procházka. Štěstí přálo jihočeskému celku také ve druhém utkání. Odveta měla stejně dramatický průběh jako zápas u Vajgaru a za stavu 4:4 zápas pomalu plynul do prodloužení, když v posledních okamžicích rozhodl utkání trefou na 4:5 ex-písecký útočník Stejskal. Za stavu 2:0 na zápasy se série vracela na jih Čech a když se v Hradečtí trefili do benešovské sítě v průběhu první části hned čtyřikrát, soupeř rezignoval. Zápas se proměnil v exhibici a domácí rozstříleli Benešov vysoko 12:1. 1460 diváků tak přihlíželo postupu jindřichohradeckého týmu do baráže o první ligu.

V brance dostává plnou důvěru Tomáš Kubeš, který se v předsezonním přípravném období krátce v Písku objevil. Za sebou má slušnou porci odchytaných zápasů. V základní části zasáhl do šestatřiceti utkání a v play-off rozšířil počet startů o dalších 7 zápasů. Úspěšnost tohoto gólmana se pohybuje kolem devadesáti procent. Náhradníkem je Erik Štěrba, který má do Jindřichova Hradce vyřízeny střídavé starty z prvoligové Kadaně.

V obraně figurují hned tři hráči, kteří se v loňské sezoně podíleli na postupu píseckého týmu. Jmenovitě se jedná o nejproduktivnějšího beka Roberta Procházku a dále pak o Luboše Heršálka či odchovance Davida Mazance. Dalším důležitým obráncem je bezesporu také Tomáš Tupý. Také on v minulosti navlékl přes hlavu písecký dres.

V útoku se střelecky nejvíce daří talentovanému hradeckému odchovanci Michalu Milotinskému. Dvacetiletý útočník se před sezonou připravoval vedle týmu Kärpät Oulu na sezonu v SM-lize, následný odsun na farmu ale řešil návratem do mateřského klubu a doma se mu náramně daří. Statisticky vynikali v průběhu letošního ročníku také další forvardi jako Aleš Skokan, David Kupec, Jan Bula nebo Martin Mařík. V hradeckém týmu nastupují také dva útočníci z Tábora. Jmenovitě jde o Jakuba Matušíka a Luboše Voříška.

Vajgar v posledním utkání

Tým KLH Vajgar Jindřichův Hradec se ve třetím finálovém utkání proti Benešovu (12:1) představil v tomto složení: Kubeš – D. Mazanec, Tupý, Michael Dvořák, Procházka, Heršálek, Zíb, od 25. min. Chmel - Hofmeister, Milotinský, Skokan - Bula, Kupec, Marek Dvořák. - Matušík, Mařík, Voříšek - od 30. min. J. Mazanec, Sýbek, Mikš.

Webové stránky soupeře

Více informací o jindřichohradeckém hokeji se můžete dozvědět na oficiálním webovém portálu našeho čtvrtečního soupeře - KLH Vajgar Jindřichův Hradec

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy