Bojovný Písek chce zastavit nálet šumperských Draků

Jih proti východu. To je scénář sedmého kola 2. liga, které proti sobě poprvé svede účastníky skupiny JIH a VÝCHOD. Pro Písek to znamená jediné - zápas s lídrem moravskoslezské části ligy, kterým jsou Draci ze Šumperka. Zápas začíná v písecké hale v sobotu od 17.30.

Vzájemné zápasy se Šumperkem jsou už dost vousaté - naposled se s ním totiž Písek střetl ještě v éře druhé nejvyšší soutěže. Draci zahájili tento ročník výborně - mají na kontě pět výher. Tu poslední (5:1) si připsali doma se silným Hodonínem. Šumperk zatím jen jednou prohrál, když překvapivě padl ve třetím kole na ledě Nového Jičína.

Ofenzivu Draků táhne velezkušený Karel Plášek (3+9), který si před několika lety zahrál v první lize i v Písku, dalšími klíčovými muži jsou Dominik Pokorný (6+2), Danel Vachutka (2+6) nebo Rus Dmitrij Vorobjev (4+3), který má na kontě 12 zápasů v KHL za Novosibirsk. Obranné řady táhne například Tomáš Drtil, který si stejně jako Plášek také zahrál u Otavy. Branku Draků hájí dvojice Kristín - Haloda. První jmenovaný odchytal pět zápasů s průměrem jedné obdržené branky na zápas.

Nemilou novinkou v kádru Písku odchod kanonýra Filipa Vlčka, který zamířil do pražské Slavie. Naopak k Otavě má nejspíš namířeno třiadvacetiletý bek David Košař z týmu táborských kohoutů, ale jeho přesun musí ještě potvrdit dohoda obou klubů. Podle posledních informací to není jediný příchod, který se v kabině píseckého áčka chystá.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy