Bruslaři přijedou do Písku hájit pozici lídra

Bitva z nejtěžších čeká písecké hokejisty v sobotu 14. ledna v 17.30. Na kluzišti píseckého zimního stadionu se představí první Havlíčkův Brod, který se po polovině základní části soutěže rozehrál k vynikajícím výkonům a momentálně vládne skupině střed.

Bruslaři sice vedou svou skupinu 2. ligy, ale v posledních kolech dovedli body také poztrácet. Prohráli 8:5 v Táboře, pak kontumačně 5:0 porazili David Servis, následoval však prohraný zápas s Nymburkem (3:5) a kolaps v derby ve Žďáru nad Sázavou (4:5). V posledním odehraném kole si Bruslaři spravili chuť a přehráli doma Moravské Budějovice 5:2

Útočnou sílu Havlíčkova Brodu, který se netají postupovými ambicemi, není třeba příliš představovat. Endál + Třetina + Přidal = 50 + 49 + 29. To je jednoduchá rovnice, která znázorňuje hutný bodový příspěvek elitních útočníků Brodu. V obraně tvrdí muziku s výbornými 31 body bek Tomáš Semrád, v brance se točí duo Novák - Panec. Více zápasů odchytal Novák, který si drží průměr tří obdržených branek na zápas. Michael Panec, který ještě vloni chytal v dresu Písku, má méně odchytaných zápasů, statistiky má však podobné.

Dva vzájemné zápasy v aktuálním druholigovém ročníku měly rozdílný průběh. V říjnu viděli fanoušci na píseckém zimním stadionu třaskavou bitvu, kterou písečtí hráči rozhodli v samostatných nájezdech a vyhrál 4:3. Odveta v Kotlině už z pohledu Jihočechů tak slavná nebyla. Na Vysočině kralovali domácí, kteří deklasovali Písek výsledkem 9:3.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy