Bude sobotní jihočeské derby posledním v této sezoně?

Zápasy s přízviskem derby poutají zvýšenou pozornost a v sobotním případě tomu jistě nebude jinak. Čtvrté střetnutí dvou jihočeských klubů hostí na svém ledě celek Tábora. Vzdáleností nejbližší klub balancuje na okraji barážové propasti, o to více pro něho bude v sobotním utkání důležité uspět. Ani Písek ale boj o záchranu bez baráže ještě nevzdal a po dvou výhrách budou chtít svěřenci trenérů Chlustiny a Míky opět bodovat. Bude sobotní jihočeské derby posledním v této sezoně?

Hockey Club Tábor

Nejbližší účastník první hokejové ligy si zajistil postup do druhé nejvyšší soutěže na konci sezony 2008/2009, kdy společně se Šumperkem uspěl v kvalifikačních soubojích, které mezi sebou vedli tři kluby. Černého Petra si tehdy vytáhl další jihočeský celek z Milevska. Řada hráčů včetně trenéra Rudolfa Suchánka se po úspěšné sezoně milevských hokejistů přesunula k Otavě a postupový pocit si vychutnala o rok později v píseckém dresu.

V premiérovém ročníku první ligy se Kohouti dlouho trápili. Nováčkovská daň byla neúprosná a Tábor se dlouhou dobu pohyboval na samém dně prvoligové tabulky. Nakonec se nováček soutěže lepších časů dočkal a do konce základní části se dokázal vyškrábat na devátou pozici s nejtěsnějším bodovým rozdílem na osmou Kadaň. Oba soupeři se poté utkali v předkole play-off a výhoda domácího prostředí se nakonec ukázala pro celou sérii jako rozhodující. Kadaň v úvodních dvou zápasech vlastní led uhájila a Tábor doma v sérii úspěšně vzdoroval. Dvě výhry jihočeského týmu si vynutily pátý rozhodující zápas. Postupovou hádanku soubojů o play-off rozlouskla až závěrečná třetina pátého střetnutí, kterou Kadaň vyhrála 3:0 a v zápase pravdy zvítězila 5:2.

Sezona v Táboře skončila a po sympatickém umístění si nikdo ze skalních nemohl stěžovat. Vrásky na čele dělala Táborským jiná záležitost, a to finanční. O hokeji v Táboře se začalo proslýchat ledacos a dlouhou dobu nebylo vůbec jisté, zda druhý tým z jihu Čech do dalších prvoligových bojů zasáhne. Nakonec Kohouti účast v novém ročníku potvrdili, finanční tíseň však stále klub doprovází a v posledních dnech se Táborští museli smířit s poměrně razantním odlivem hráčů. Nejprve odešel houževnatý útočník Milan Kostourek a brzy ho následovali Bronislav Andres, který se vrátil do Vrchlabí, obránci Jan Kudrna, Kamil Černý, Jozef Lukáš nebo zkušený forvard Jaroslav Török. Poslední dva jmenovaní si narychlo nové angažmá nesehnali a na jih Čech se nakonec vrátili. Z nejrůznějších důvodů nezasáhli do posledních zápasů svého týmu také opory Jaroslav Kocar a Ivan Padělek.

Oba jihočeské kluby svedli v letošním ročníku první ligy tři bitvy. První vzájemný duel divácky táhnul. Na písecký stadion si v říjnovém klání našly cestu dvě tisícovky diváků a o bouřlivou atmosféru se postaral také houf Táborských, který naplnil hostující sektor k prasknutí. Po závěrečné siréně zbyla však radost pouze domácím. Písek v jihočeském derby zvítězil 2:1 a bral všechny tři body. Také na konci druhého střetnutí panovala spokojenost na straně Píseckých. Svěřenci trenéra Chlustiny porazili Tábor na jeho ledě v poměru 4:2. Třetí souboj odstartoval lépe Písek, nakonec se ale radovali ze zisku všech tří bodů Tábor, který u Otavy zvítězil 4:1.

Trenér Kýhos má k dispozici následující dvojici brankařů. Prvním z gólmanů je Jakub Čech, který načal loňský ročník v Havířově. Vyloučení Panterů z první ligy znamenalo přesun pětadvacetiletého gólmana na jih. Zájem totiž projevil extraligový HC MOUNTFIELD, více času však Čech strávil na farmě v Táboře, kde se stal oporou mužstva. Ani letos si nevede špatně a jeho úspěšnost činí 91,78%. Do pěti zápasů táborského týmu zasáhl také Tomáš Klestil.

Pilířem obrany byl donedávna Jan Kudrna. Ten se na začátku nového roku vrátil domů a v sobotu se proti Kohoutům postaví jako soupeř. Aktuálně Tábor sází na následující čtveřici beků: Koktan, Zíb, Hartmann a Havran.

Odchody se podepsaly také na síle předních řad. Stále se však v táborském dresu prohání několik zkušených es v pozici tahounů. Mezi ně bezesporu patří hráči jako Jaroslav Török, Zdeněk Šperger nebo Martin Štrba. Statisticky se v sezoně daří také Vojtěchu Mrkvičkovi, který je s jedenácti vstřelenými góly společně s Padělkem nejlepší střelec mužstva.

Oba celky v minulém kole

IHC KOMTERM Písek nastoupil doma proti Vrchlabí (3:2) v této sestavě: Hrubec - Vráblík, Výborný, Procházka, Všetečka, Jan Kudrna, Tůma - Zdráhal, Fadrný, Kellner - Polodna, Bauer, Jiří Kudrna - Červený, Dragoun, Pšurný.

Tým HC Benátky nad Jizerou nastoupil v domácím prostředí proti Benátkám nad Jizerou (5:4 po sn.) v tomto složení: Čech (23. Klestil) – Kanov, Koktan, Zíb, Hartmann, Havran - Török, Šperger, Štrba - Nedorost, Matušík, Mrkvička - Kolomý, Voříšek, Krätzer.

Webové stránky soupeře

Více informací o táborském hokeji se můžete dozvědět na webovém portálu našeho sobotního soupeře - Hockey Club Tábor.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy