Co všechno může přistát na ledě?

Hokejové zbraně na krátký čas utichly, další kolo druhé ligy je naplánováno netradičně až na čtvrtek. Na tuto dobu pro vás máme opět přichystaný zajímavý pohled do hokejového zákulisí, jehož autorem je Otakar Potůček, který se v zákulisí píseckého mužstva mužů pohybuje již dlouhá léta jako jeho vedoucí a kustod. Tentokráte se poutavě rozepsal o tom, jaké kuriozity dopadly mimo jiné na hrací plochu při zápasech Písku či jak je to s pitným režimem hokejistů při tréninku či zápase..

Cizí předměty na ledě

Častým nešvarem snad na všech zimních stadionech je házení předmětů na ledovou plochu. Tímto nevhodným způsobem dávají diváci najevo svoji nespokojenost, a to především s rozhodnutími rozhodčích. A tak se na ledové ploše objevují věci, které na ni rozhodně nepatří. Ale asi jen málokdo si uvědomuje, že tím může nejen poškodit svůj klub (kterému za to hrozí finanční postih od disciplinární komise), ale především tak vystavuje hráče nepříjemným zraněním. Pokud hokejista najede například na přimrznutou minci, která není mnohdy na ledě ani vidět, následuje nekontrolovatelný pád a samozřejmě možnost zranění.
A jaké předměty se na ledě objevují? Nejpřijatelnější jsou tenisáky, ale na led nejčastěji dopadají již zmiňované mince a zapalovače. Mezi kuriozity patří klíče od bytu, gola nástavce a SPZ autobusu (oboje v Kadani). Ve 13. kole jsme hráli v Nymburce a na led dopadl dokonce mobilní telefon. U nás v Písku se staly v podzimním období oblibou kaštany. Proto bych chtěl jménem hráčů požádat diváky, aby se vyvarovali házení předmětů na ledovou plochu a také střídačky. Zabrání se tak nepříjemným zraněním hráčů a zbytečným pokutám od hokejového svazu.

Jak doplňujeme tekutiny při zápase?

Během tréninkové jednotky (tj. 1,5 hodiny) vypije naše mužstvo (kolem dvaceti hráčů) 20 až 25 litrů tekutin. Během zápasu je to až 35 litrů. A co pijeme? Na tréninku vodu z vodovodu se šťávou a během zápasu je výběr mezi perlivou a neperlivou balenou vodou ochucenou také šťávou. Náš brankář Michal Pinkas vyžaduje na utkání pouze čistou vodu z vodovodu. Jak vidíte, tak žádné energetické nebo iontové nápoje, ale voda. A tak náklady na pitný režim činí při tréninku 21,50 Kč a na zápas 144 Kč. Samozřejmě že tento stav není ideální, ale vzhledem k nedostatku finančních prostředků je to jediné řešení. Samozřejmě, že si hráči po vítězném zápase doplní tekutiny a to jiné kvality a na jiném místě než v šatně. Ale tak už to v hokeji chodí, že když se daří, překousnou se i drobné nedostatky.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy