Další překážkou budou Sršni z Kutné Hory, druhé kolo play-off začíná

Písecké hokejisty čeká v neděli další boj. Na jih Čech zavítá mužstvo Kutné Hory. Sršni se po základní části umístili na páté příčce. Jejich hráči vybojovali celkem 50 bodů. V prvním kole vyřazovací části čekal Kutnou Horu souboj o postup s hráči Kolínských Kozlů. Série to byla velice vyrovnaná - všechny tři utkání neskončily větším než jednobrankovým rozdílem. Sršni nakonec zvítězili 3:0 na zápasy. V základní části se Písek s Kutnou horou střetnul čtyřikrát, všechny duely přitom měly stejného vítěze - Písek. Jestli naši hokejisté vyhrají i pátý zápas se Středočechy, uvidíme v neděli. Úvodní buly bude vhozeno v 17:30.
Postup Kutné Hory

Jak již jednou zaznělo, v prvním kole play-off se kutnohorští hokejisté střetli s Kolínskými Kozly. První duel se hrál na kluzišti Kozlů. Průběh utkání byl velice vyrovnaný. Z vítězství se nakonec radovali hráči Kutné Hory, po výhře 3:2, po třetinách (0:1,2:0,0:2).

Ve druhém utkání kutnohorští hráči dvakrát v utkání vedli o dvě branky, avšak Kozlové dvakrát dokázali vyrovnat. Mužem zápasu byl jednoznačně Adam Vylíčil, který se blýsknul hattrickem a rozhodnul tak o výhře Kutné Hory 5:4 po prodloužení. Třetiny (3:2,0:0,1:2 - 1:0).

Třetí, rozhodující zápas byl rovněž velice vyrovnaný. Do třetí třetiny šli hráči za nerozhodného stavu 1:1. Nejproduktivnější hráč série Adam Vylíčil vsítil dva góly a rozhodnul o postupu Kutné Hory do dalších bojů. Kolín - K.Hora 2:3 (0:1,1:0,1:2).

Vzájemné zápasy Písek - Kutná Hora

Naši hokejisté se Sršni odehráli letos čtyři zápasy, ze kterých odešli vždy jako vítězové. První zápas skončil těsnou výhrou týmu od řeky Otavy 2:1. V utkání s Kutnou Horou šli svěřenci trenéra Suchánka do vedení v početní převaze, kdy Bláhovu střelu dorazil z bezprostřední blízkosti za záda Malého Hovora. Svůj náskok Písečtí ve dvanácté minutě ještě navýšili v oslabení, když perfektní přihrávka Mošovského našla před brankou najetého Heršálka a obránce Písku si s Malým poradil. Hosté v prostřední části sice Beránkovým gólem v přesilovce snížili, dorovnat skóre se ale Kutné Hoře ani při hře bez gólmana v závěru utkání nepodařilo.

Druhé utkání skončilo také úspěšně pro písecké hokejisty. Písecký tým si z kutnohorského ledu odvezl tři body za výhru 7:2. V utkání šli Písečtí rychle do vedení a ve druhé minutě se trefil Slavík. O šest minut později zapadla do branky Kutné Hory další střela a písecký náskok vylepšil Šulčík. Jenže Kutná Hora dokázala dvojbrankové manko ještě před první přestávkou smazat a od druhé části se tak začínalo prakticky od znova. V dalších fázích zápasu už se ale ozvali pouze hostující střelci a po následných pěti gólech se ze středečního utkání stala poměrně jednoznačná záležitost. Na výhře 7:2 se nejvíce podílel neproduktivnější hráč Písku Petr Šulčík, který vstřelil hattrick a přidal také jednu asistenci.

Třetí souboj s kutnohorskými Sršni přinesl vyrovnanou partii, během které Písek třikrát vedl o dva góly, domácí tým ale nakonec ztrátu dotahoval marně a vítězi se stali hráči Písku. V prvním utkání v novém roce byl nejvíce vidět útočník Tomáš Květoň, který měl podíl na třech z pěti branek. Jeden přesný zásah sám zaznamenal a ke vstřelené brance přidal ještě dvě asistence. Písečtí hokejisté si z Kutné Hory odvezli tři body za výhru 5:4.

Ve čtvrtém duelu Jihočeši na svého dalšího soupeře z Kutné vlítli hned od začátku a v desáté minutě vedl písecký tým nad Kutnou Horou o tři branky. Písecký celek byl k nezastavení také v následujících minutách a náskok Suchánkových svěřenců nezastavitelně rostl. Nakonec se počet branek v síti kutnohorských Sršňů vyšplhal na jedenáct gólů a hostující tým tak musel u Otavy překousnout hodně trpkou porážku.

Hráčské statistiky Sršňů:

Mezi nejproduktivnější hráče patří: Pavel Beránek, který zaznamenal třicet dva branek a třináct asistencí. Druhým nejlepším hráčem je Petr Hemský, ten měl v základní části o pouhé dva kanadské body méně než Pavel Beránek. Mezi další hráče, na které si budou muset dávat naši pozor patří Adam Vylíčil, který v play-off nasbíral již pět kanadských bodů.

Kutnohorskou svatyni hájí Tomáš Kalousek, jeho průměr inkasovaných branek na zápas je 2,63. Druhým gólmanem je Tomáš Malý.