Menu Další Zavřít Zavřít
Preview k zápasu
     19.12.2017       Petr Eliáš

Další výzva? Obrat doma silný Žďár

Poslední předvánoční zápas odehrají písečtí hokejisté na domácím kluzišti. Ve středu 20. prosince od 18 hodin hostí silný Žďár nad Sázavou. A cíl je jasný - prolomit už konečně střeleckou mizérii z posledních duelů a vybojovat doma důležité body.

V posledních dvou utkáních se Písku lepila smůla na paty. Před více než týdnem měl doma hodně dobře rozehraný zápas s táborskými kohouty, které skoro celé dvě třetiny v poli přehrával. Za stavu 0:0 ale sudí odpískal hodně přísné trestné střílení, které hosté proměnili a získali klid na hokejkách. Tábor pak přidal z brejku druhý gól a pojistil výhru 3:0 trefou v power-play. Také v Klatovech neodehráli Jihočeši špatný zápas. Bojovali ze všech sil, dostali se i do vedení, ale domácí otočili stav a vyhráli 3:1. Pouhé dva vstřelené góly ze čtyř posledních zápasů jen potvrzují, co Písecké trápí od začátku sezony. Je to koncovka.

Žďárské plameny jsou ve zvláštním rozpoložení. Až do soboty si užívaly radostnou sérii šesti výher v řadě, které však vystavil nečekanou stopku Pelhřimov. Lední medvědi se do Žďáru zakousli a vypracovali si vedení 4:1, které s vypětím všech sil udrželi. I když na ně Žďár silně dotíral, vyrovnat se mu nepodařilo. Doma prohrál 3:4. Pro Písek tak další bodový zisk Pelhřimova znamená jediné. K odpoutání z posledního místa potřebu nutně sbírat body, aby se mohl dotáhnout na deváté, případně i osmé místo, zaručující účast v play-off.


×
Dnes v 19:00 | Muži
IHC Písek
HC David Servis České Budějovice