Dalším soupeřem Písku v přípravě bude Havlíčkův Brod

Písecké hokejisty čekají tři zápasy v řadě na vlastním ledě. Jako první do Písku zavítají hráči Havlíčkova Brodu O třetí výhru v přípravných zápasech se svěřenci Míky a Suchánka pokusí v úterý. Hokejistům z Vysočiny máme co vracet. Před dvěma týdny totiž "Rebelové" porazili písecké hokejisty 5:2. V následujícím zápase si naši hráči spravili chuť u řeky Otavy proti Berounu. Ovšem o týden později berounský tým našim hokejistům porážku vrátil. Prozatím poslední zápas sehráli naši úterní soupeři proti Horácké Slavii Třebíč, kterou porazili 4:3 po samostatných nájezdech. Jestli se píseckým hráčům podaří odveta proti Rebelům z Havlíčkova Brodu uvidíme v úterý. Úvodní buly bude vhozeno v 18:00.

HC Rebel Havlíčkův Brod v přípravných zápasech

„Rebelové“ mají za sebou celkem sedm přípravných zápasů, ze kterých dokázali uhrát tři vítězství. Přípravu zahájili proti Orlům Znojmo, v rámci regionálního poháru, kterým podlehli 1:5. O nápravu se hráči z Vysočiny pokusili ve druhém přípravném zápase, ale ruskému Spartaku Moskva podlehli stejným poměrem 1:5. Smůlu se pokusili havlíčkobrodští hokejisté prolomit v Hradci Králové, ale i zde zaznamenali svůj "oblíbený" výsledek 1:5. Čtvrtý přípravný zápas byl opět v rámci regionálního poháru a tentokrát se „Rebelové“ dočkali, z Třebíče se odvezli výhru 4:2. Další zápas v rámci regionálního poháru odehrál havlíčkobrodský tým proti Táboru. Z tohoto utkání vyšel jako vítěz náš jihočeský rival. Tábor si připsal výhru 6:2. Následně hráče Havlíčkova Brodu čekal zápas opět v rámci regionálního poháru. O tom, že tři body zůstanou v havlíčkobrodské Kotlině rozhodli Sedlák a Knotek. Odvetu proti Horácké Slavii odehráli devatenáctého srpna a úspěšně. V základní hrací době byl výsledek 3:3, o vítězi nerozhodlo ani prodloužení a tak přišly na řadu samostatné nájezdy, ve kterých havlíčkobrodským hráčům zajistil výhru Blažek.

HC Rebel Havlíčkův Brod - statistiky z minulé sezony

Havlíčkobrodský tým obsadil v loňské sezoně jedenáctou příčku. Za čtyřicet šest zápasů dokázali hráči z Vysočiny patnáctkrát zvítězit. Jedenáctkrát muselo o vítězi rozhodnout prodloužení, nebo nájezdy. V nastaveném čase vyhráli sedmkrát a čtyřikrát svému soupeři podlehli. Jako poražený tým odešli hokejisté Havlíčkova Brodu dvacetkrát. Celkové skóre činilo 129:140.

Výsledky IHC KOMTERM Písek v přípravě:

IHC KOMTERM Písek - HC MOUNTFIELD 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

HC Benátky n.J. - IHC KOMTERM Písek 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

SK Kadaň - IHC KOMTERM Písek 5:2 (1:1, 2:0, 2:1)

HC Rebel Havlíčkův Brod - IHC KOMTERM Písek 5:2 (1:2, 4:0, 0:0)

IHC KOMTERM Písek - HC Berounští Medvědi 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

HC Berounští Medvědi - IHC KOMTERM Písek 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

Změny v kádru

Změny v klubu HC Rebel Havlíčkův Brod jsou zatím jen tři a to hostování brankáře Tomáše Linharta do Kutné Hory. Na zkoušku odešli do Chrudimi dva útočníci Jakub Kachlík a Daniel Vrdlovec.

Předpokládaná sestava IHC KOMTERM Písek

Pinkas (Jágr) - Vomela, Vráblík, Mazanec, Výborný, Dietz, Procházka, Kalečík, Ježek, Stejskal, Urbanec, Kudrna, Ferebauer, Polodna, Mošovský, Bláha, Slavík, Kořánek, Mikšovský, Šulčík, Novák, Kelner

Předpokládaná sestava HC Rebel Havlíčkův Brod

Suchan (Neruda) – Wachovski, Pavlík, M. Blažek, A. Jelínek, Sova, Morava, Hotarek, Soldán – Knotek, Třetina, Vondráček, Meidl, Stromko, Zábranský, Švaňhal, Sedlák, Zohorna, Fiedler, Němec, Hadrava.