Derby u Jordánu proti sobě svede dva nesmiřitelné rivaly

Další jihočeské derby je tady. Druholigovou skupinu Jih čekají ve 21. kole dva velké šlágry. Vedle souboje o Vysočinu se schyluje také k atraktivnímu jihočeskému derby mezi Táborem a Pískem, které bude rozehráno ve středu od 18 hodin ve stánku modro-bílých kohoutů.

Vzájemná bilance obou celků v této sezóně je vyrovnaná. První měření sil vyznělo jasně pro kohouty. I když na svém ledě brzy prohrávali, spustili brankostroj a Písek přestříleli 6:1. Pro písecký tým to byla krutá rána, protože si na svého odvěkého rivala velmi věřil. O to více si užil druhý vzájemný duel na svém ledě, když dokázal hochy z města husitů přetlačit poměrem 3:2 a ukončil tak několikaletou nadvládu Táborských.

Po dlouhé době vstupují Písečtí do vypjatého derby v roli mírného papírového favorita, která ale vůbec nic neznamená a současně s úvodním buly bude jistě zapomenuta. Jak totiž praví klasik - derby nemá favorita. Podobně jako Písek i Tábor letos střídá úspěchy a pády. Hráči od Otavy jsou na tom ale přece jenom lépe, hlavně díky překvapivým loupežím proti silným favoritům.

Z posledních pěti utkáních si Táborští připsali pět bodů za výhru 4:3 v prodloužení s Orlovou a za přesvědčivé vítězství 7:4 v Pelhřimově. Na kontě mají kohouti ale také domácí prohru 3:4 s budějovickým David Servisem, porážku 3:0 v Opavě a poslední neúspěch 3:5 v Hodoníně, kde ale dlouho sahali po bodech. Písečtí mají na kontě aktuálně dva jednobodové zisky se silnými týmy - doma obrali lídra ze Žďáru nad Sázavou a pak zabojovali v Novém Jičíně, kde vytěžili bod za prohru v nájezdech. Před tím Písek doma zaskočil lídra východní skupiny z Valašského Meziříčí a vyhrál 4:2, čímž si spravil chuť po nezdaru na ledě Moravských Budějovic (1:5). Velké překvapení Jihočeši vykouzlili 10. října v Havlíčkově Brodě, kde zvítězili 6:3.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy