Dnes jsme předvedli bojovný výkon

Písečtí hokejisté zvládli i třetí vzájemný zápas vyřazovací části, proti Nymburku. Tým od řeky Otavy zvítězil 3:0. Stejně jako předešlém zápase byla na našich hráčích znát nervozita. V nymburské svatyni navíc dobře chytal Zdeněk Rückl, nejen kterého v pozápasovém rozhovoru chválil za bojovný výkon sympatický kouč Nymburka Pavel Bičiště, který hrál i trénoval pouze v tomto Středočeském městě. Trenérem nymburských hokejistů je od konce minulé sezóny. Pavel Bičiště v pozápasovém rozhovoru své hráče pochvaloval za předvedený bojovný výkon a k sobotnímu utkání dodal: "Do dnešního střetnutí jsme nastupovali, že nemáme co ztratit. Dlouhou dobu se nám dařilo držet nadějné skóre, ale pak přišly zbytečné chyby, za které nás domácí hráči dokázali potrestat."
Jaké jsou vaše dojmy z dnešního zápasu?

Dojmy mám vynikající, dnes jsme zde předvedli bojovný výkon. Chtěl bych kluky pochválit, protože museli být unavení po předchozích dvou náročných zápasech. Měli jsme nějakých pět slibných příležitostí ke vstřelení branky, bohužel se nám je nepodařilo proměnit. Veliká škoda je, že se nechal vyloučit zkušený hráč Jaroslav Sirotek. To samé platí o Drakovi. Musím říct, že někteří hráči z našeho mužstva nebyli v optimální formě. Zkrátka nebylo to ono. Na druhou stranu do zápasu jsme šli s chutí, s odhodláním potrápit domácí mužstvo, nedát jim to zadarmo. To je pozitivní pro naše další sezóny. Jinak Písku přeji, aby se dostali co nejdále, aby si zahráli první ligu.

Nastupovali jste do dnešního utkání, že nemáte “co ztratit.”?

Určitě… Do dnešního střetnutí jsme nastupovali, že nemáme co ztratit. Ovšem, když jsme viděli, že písečtí hráči neměli štěstí v koncovce. Tak jsme si říkali: Možná, možná (smích) by se utkání dalo dotáhnout do prodloužení. Pak ovšem přišel gól domácích, po zbytečné chybě jednoho z našich obránců, kterému spadla helma. Poté si ji sice nasadil, ale pozdě zapnul řemínek, za což byl vyloučen. Naši hráči udělali chyby, za které nás domácí dokázali potrestat.

Překvapilo vás dnes něčím domácí mužstvo, na kterém byla znát určitá nervozita?

Ano, nervozita na domácích hráčích byla znát do doby, kdy se jim podařilo vstřelit první branku. Řekl bych, že s dalšími zápasy na píseckém mužstvu nervozita bude znát i nadále. Náš tým byl pro Písek takový “bonbónek”. Určitě to Písek nebude mít v dalších semifinálových zápasech jednoduché. Soupeři jim to taky jako my nebudou chtít dát zadarmo. Ale všichni jsme viděli, jaký má Písek dobrý tým. Mají fyzicky vyspělé hráče. V týmu jsou známá jména…

Nymburk dnes hrál opět dobře. Co bylo rozhodující, že jste i dnes nedokázali zvítězit?

Inkasovali jsme po zbytečné chybě gól. Za stavu 1:0 by jsme zkusili hru bez brankáře. Pokusit se vyrovnat a dovést zápas do prodloužení, po případě do samostatných nájezdů. Jenže domácím se podařilo vstřelit druhou branku. I dnes se projevila nezkušenost některých našich hráčů.

Děkuji za rozhovor.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy