Do Písku míří nastartovaná žihadla

Písecké hokejisty čeká třetí domácí zápas v řadě. Budou v něm chtít jistě navázat do dobré výkony z domácího kluziště, kde zatím trápí nejednoho favorita. Naposledy odnesl bojovnost Písku favorizovaný Šumperk, když nechal u Otavy všechny tři body za prohru 1:2.

Tentokrát zamíří na jih Čech nabuzení hosté z Moravských Budějovic, kteří zažili nepříjemný start sezóny. Postupem času na něj ale dávají velmi rychle zapomenout a vracejí zpět do pozice černého koně soutěže.

Písečtí hokejisté sehráli v úlu žihadel první utkání sezóny. Sice v úvodu prohrávali, ale zápas rychle otočili a zaslouženě vyhráli 5:2. Trefili se Polata, dvakrát Vlček a dvakrát Hučko. Žihadla pak zažila černé období, ze kterého se dlouho dostávala.

Sérii čtyř proher v řadě Moravské Budějovice zahnaly třemi výhrami za sebou. Hráči z Vysočiny nejprve rozmetali budějovický David Servis 7:0, pak udolali 2:1 nepříjemný Pelhřimov a naposledy zvládli domácí utkání s Orlovou v poměru 4:2. Dvakrát se trefil zkušený Rytnauer, po jedné brance dali Krutiš a Horký.

Žihadla během první čtvrtiny základní části oznámila několik změn v sestavě. První výraznou je odchod matadora a slovenského mistra světa Petera Puchera, který se rozhodl vypomáhat v krajské lize Jindřichovu Hradci. Na Vysočině ale měli jiný důvod k radosti - ze zahraničního angažmá se vrátil nejlepší střelec minulého ročníku Filip Matějka. Zajímavou akvizici ulovila žihadla i do brankoviště, kde se objevuje Pavel Jekel - brankář se zkušenostmi z extraligy.

Utkání s Moravskými Budějovicemi začíná u Otavy v sobotu v 17.30.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy