Do Písku přijedou v pondělí rozjeté Benátky nad Jizerou

Nabitý program první hokejové ligy postavil před písecký tým už na pondělí další náročnou překážku. V domácím prostředí si to od 18 hodin rozdají s mužstvem Benátek nad Jizerou.

HC Benátky nad Jizerou

Středočeši se prozatím řadí mezi největší překvapení druhé nejvyšší soutěže a v tabulce sídlí na 4. příčce za Ústím nad Labem, Olomoucí a Hradcem Králové. Až za jejich zády jsou naopak další favorité včetně chomutovských Pirátů. Mužstvo jihočeského kouče Milana Černého se v posledních týdnech pyšní výtečnou formou. V poledních pěti kolech ho dokázala okrást o body pouze Kadaň, která u Jizery zvítězila 3:2 v prodloužení. V zatím posledním sobotním utkání si benátecká parta bez potíží poradila s Horáckou Slávií Třebíč a přehrála ji hladce 4:0.

Kádr Benátek bezezbytku plní funkci zálohy extraligových Bílých Tygrů z Liberce – střídavě má možnost využívat téměř dvě desítky hráčů mužstva zpod Ještědu. Na soupisce lze odhalit tak dvě jména, která jsou dobře známa právě píseckým fanouškům. Aktuální produktivitě Benátek vládne s 11 body odchovanec IHC Petr Kica, do týmu s prosadil také další hokejista od Otavy David Kellner.

Navzdory síle pondělního protivníka mohou Písečtí vyrukovat do zápasu bez bázně a hany. Z předchozích dvou vystoupení na Moravě vytěžili pět bodů (v Třebíči vyhráli 3:2 po samostatných nájezdech, v Šumperku 3:1) a v tabulce poskočili na 10. příčku. Především si ale vpravili do žil pořádnou dávku sebedůvěry, kterou bude v zítřejším těžkém utkání hodně potřebovat, stejně jako podporu svých fanoušků.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy