Menu Další Zavřít Zavřít
Rozhovory
     20.07.2020       Petr Eliáš

Dominik Bílek: Skládání týmu vypadá dobře, ale musíme to potvrdit my na ledě

Do třetí sezony u Otavy vstoupí obránce A-týmu Dominik Bílek. Odchovanec pražské Sparty, který si zahrál i první ligu v Litoměřicích a před příchodem do Písku hrál v Norsku, prožil rozpačitou sezonu 19/20. Už na konci té předminulé v play-off se Šumperkem utrpěl zranění kolene, které ho vyřadilo z velké části následujícího ročníku. Do něj naskočil v průběhu, a i když se znovu zařadil mezi stěžejní hráče, návrat do vyšších pater tabulky už nebyl v tu dobu příliš reálný. V nové sezoně by si proto chtěl Dominik Bílek spravit chuť.

Popisuje, že v Písku byl teď v létě zatím na jednom tréninku, protože se připravoval individuálně v Praze, kde hraje i in-line hokej. "Nový trenér s vedením se s námi pak chtěli potkat, proto jsme dorazili na poslední trénink před pauzou. Vedení nám oznámilo své představy, skládání týmu zatím vypadá dobře, teď ale bude potřeba to potvrdit na ledě," ví Dominik Bílek.

V předposledním zápase série play-off proti Šumperku v sezoně 18/19, který rozhodl v nájezdech, si ale také přetrhl křížový vaz v koleni. "Šel jsem na operaci, pak jsem rehabilitoval a sledoval kluky. Bylo mi líto, že jim nemůžu pomoct. Těšil jsem se na návrat, i když to bylo po takové době náročné. Dlouho jsem se toho bál, to nebudu zastírat," říká Dominik Bílek.

"Naše výkony pak byly do konce sezony jak na houpačce. Nic extra, co si budeme nalhávat. Ani já jsem nehrál ideálně, umím to lépe. Doufejme, že tento rok bude lepší. Týmu chci pomoci, jak nejlíp můžu. Chci se v mužstvu stabilně usadit a pomoci mu do play-off," potvrzuje Dominik Bílek cíl pro nadcházející ročník 2. ligy.