Druhá hokejová liga po týdnu pokračuje, Písek se premiérově utká s Bílinou

Poslední zápasy jim nevyšly podle představ. Hokejisté Písku budou chtít v sobotu odčinit nepříznivou bilanci, která vyplynula z nedávno hraných utkání. Doma je jim to může podařit proti trápícímu se týmu Bíliny, který ve venkovním prostředí neuhrál zatím jediný bod. Víkendové utkání začíná v sobotu v podvečer v tradičním čase – 17:00.

HC Draci Bílina

Lední hokej má v Bílině dlouhou tradici, i když se vždy hrál pouze na krajské úrovni. Hrál se na bývalé ploše u dnešního nádraží ČD i v Tyršově zahradě. V roce 1979 byla uvedena do provozu umělá ledová plocha na bývalém pivovarském rybníku. O to se zasloužil, stejně jako o plaveckou halu a další sportoviště bývalý předseda MěNV Gustav Drexler. Lední hokej byl pod hlavičkou TJ Lokomotiva Bílina a v 80. letech měl přípravku, elévy, mladší a starší žáky, mladší a starší dorost a muže.

Rozmary počasí však omezovaly možnosti využití umělé plochy. Chybělo zastřešení a také potřebné zázemí. Po roce 1989 začal lední hokej rychle upadat. V roce 1997 skupina nadšenců obnovila tradici ledního hokeje. Jiří Hájek, Jiří Pastor, bratři Anderlové, Jaroslav Hubáček, Zdeněk Procházka, Oldřich Bubeníček, Luboš Uher a další založili HC Draci Bílina. V roce 2001 se hokejoví příznivci dočkali, město Bílina otevřelo nový krytý zimní stadion.

V novodobé historii se Písečtí s Bílinou nepotkali. Draci byli tradičním účastníkem krajského přeboru. Důležitým milníkem ovšem byla sezona 2011/2012. Klub odkoupil od Chrudimi práva na druhou hokejovou ligu a zahájil tak novodobou historii. Letošní ročník je již pátým, který tým z lázeňského města ve třetí nejvyšší soutěži odstartoval.

Aktuální postavení Draků v tabulce není příliš lichotivé. Patnáctý klub získal v 8 zápasech 7 bodů a všechny vybojoval na vlastním ledě. V domácím prostředí porazil Vrchlabí a Sokolov a v zatím posledním odehraném utkání pak padl na nájezdy s Pelhřimovem. Venkovní bilance je však záporná. Ze čtyř zápasů Bílina nevytěžila jediný bod. Neuspěla na Kobře, ve Žďáru nad Sázavou, v Kolíně ani Klášterci nad Ohří.

Písečtí po kvalitním začátku třikrát padli a tabulkou sestoupili na osmou pozici. O to důležitější bude v sobotním utkání uspět. Soupisku Jihočechů v průběhu týdne doplnil obránce David Pavlíček. Vysoký bek, který loňský ročník takřka kompletně odehrál v Havlíčkově Brodě, se vrací do Písku po více než dvou letech a v sobotním utkání by měl být trenérskému triu k dispozici.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy