Druhá liga se vrací! Písek doma přivítá Havlíčkův Brod

První zápas v kalendářním roce 2019 sehrají hokejisté Písku před vlastními fanoušky. Na písecký led dorazí třetí celek skupiny Jih – Havlíčkův Brod, který se nachází neskutečných osmnáct bodů před čtvrtým Pískem. Písek s Havl. Brodem sehrál už jeden zápas, ve kterém se podařilo svěřencům Karla Herra uspět. Utkání začíná v netradiční den – čtvrtek, úvodní buly je naplánováno na 18:00. Uvidíme, zda-li hokejisté Písku přeruší nelichotivou sérii čtyř proher v řadě.

IHC Písek – 4. místo, 31 bodů

Písek už skoro měsíc nepoznal chuť vítězství (naposledy vyhrál 5.12). Od té doby je to bída. Písku se dařilo proměňovat šance, avšak poslední čtyři zápasy se to nedaří úplné podle představ. V již zmíněných čtyř zápasech Písek skóroval pouze osmkrát (z toho čtyři góly dal v Orlové), což je na střelecky bohatou 2. ligu málo. Jediné pozitivum jsou kvalitní výkony brankáře Martina Hausera, který zabraňuje vyšším prohrám svými pohotovými zákroky.

Nejproduktivnější hráči

Sýbek Jan - (21 + 18)

Hučko Petr - (11 + 22)

Parýzek Martin - (4 + 20)

Havlíčkův Brod – 3. místo, 49 bodů

Havlíčkův Brod je na tom mnohem lépe, než jeho čtvrteční soupeř. Bodoval šest zápasů v řadě (z toho pět výher). Havlíčkův Brod zdobí kvalitní výkony brankařů a velmi silná ofenzíva, kterou navíc posílil do konce sezóny kapitán Tábora Jakub Matušík. Je tedy jasné, že tým z Vysočiny půjde do zápasu jako favorit.

Nejproduktivnější hráči

Třetina Miroslav - (10 + 28)

Voříšek Luboš - (17 + 16)

Milfait Jan - (8 + 20)

Poslední vzájemný zápas

Písek se utkal s Havlíčkovým Brodem v šestnáctém kole a zvítězil 6:3

Statistky z posledního vzájemného zápasu

IHC Písek - 7. Sýbek (Hanus, Parýzek), 30. Polata (Sýbek, Hučko), 32. Hučko (Sýbek), 40. Sýbek (Polata), 53. J. Šuhaj (Koupal, Matějka), 56. Polata (Hučko, Parýzek)

BK Havlíčkův Brod - 13. Šmíd (Michálek, Vala), 30. Michálek (Blinka, Šmíd), 55. Semrád (Michálek, Voříšek)

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy