Druholigoví hokejisté začínají přípravu

Po více než půl roce se vrací život i do útrob a okolí zimního stadionu v Písku. Do přípravy naskakují také písečtí druholigoví hokejisté pod koučem Lubošem Robem starším.

Trenér a sportovní manažer v jedné osobě Luboš Rob popisuje plány na rozjezdu suché přípravy v době, kdy ještě stále platí vládní koronavirová omezení. „Písečtí kluci dostali možnost se zatím připravovat s juniorkou, dojíždějící hráči trénují individuálně s kondičními trenéry,“ říká Rob. Pokud to vládní omezení dovolí a město Písek svolí k výrobě ledové plochy na zimním stadionu, chtěl by Luboš Rob od června zařadit tři tréninky na ledě týdně kombinované se přípravou na suchu. Koncem července má pak začít klasický tréninkový proces i s přípravnými zápasy.

Do přípravy zatím naskakuje jednadvacetiletý brankář s druholigovými zkušenostmi Richard Kříž, z juniorky se do kádru A-týmu v přípravě posouvá mladý brankář Petr Buchta a o místo v brankovišti zabojuje budějovický junior Marek Dvořák. Luboš Rob uvádí, že po vzájemné dohodě skončila spolupráce s brankářem Martinem Hauserem. „Velmi mu za jeho služby děkujeme,“ zdůraznil trenér a sportovní manažer. Zmínil také, že i na post brankáře vede klub jednání s dalším zajímavým jménem.

Na soupisce obránců jsou v úvodu přípravy z loňského kádru Marcel Dvořák, Dominik Bílek, Daniel Dudáček, Jan Turek, Filip Novák, Matěj Šafář a Jan Tampier. U kapitána Martina Parýzka se zatím čeká na jeho rozhodnutí o další hokejové kariéře. Luboš Rob už teď nastínil, že v nejbližší době by klub mohl odhalit jméno zajímavé posily také do obranných řad.

Na soupisce útočníků zatím figurují šikovní útočníci Jan Sýbek, Lukáš Volf, Martin Matějček, Lukáš Bednařík, David Matějka, Tomáš Rod mladší, Matěj Přibyl, navrátilec z budějovické juniorky Jan Karbulka a matador Tomáš Nouza, který nedávno oznámil svůj návrat do rodného města. Ostřílený útočník Tomáš Rod starší se zatím také rozhoduje o dalším pokračování.

I do útočných řad vedení A-týmu aktuálně vede jednání s hráči, kteří by kádr doplnili a posílili. Na představení nových posil se můžete těšit velmi brzy!

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy