Erik Svoboda: Chceme stavět tým s charakterem. Každý fanoušek pomáhá

Druholigový A-tým je v plné přípravě na další ročník soutěže a tak je ten pravý čas přinést aktuální zprávy z dění v zákulisí. Novinky přináší generální manažer A-týmu Erik Svoboda.

„V první řadě bychom rádi poděkovali fanouškům a divákům, kteří nás přišli v hojném počtu podpořit k prvnímu přátelskému utkání s Příbramí. Dále bychom také rádi poděkovali městu Písek a zastupitelům, za schválení nákupu nové světelné informační tabule. Ta doplní současnou časomíru a bude umístěna na protilehlé straně nad tribunou ke stání. Zajistí tak dobrý výhled na skóre a čas ze všech míst stadionu, pro návštěvníky i hráče,“" říká Erik Svoboda.

Popisuje, že nové vedení A-týmu chce budování týmu opírat hlavně o odchovance a o hráče s tím správným týmovým a hokejovým smýšlením. „V týmu máme a chceme mít hráče, kteří přijmou naše cíle a vize. Je potřeba si uvědomit, že řada hráčů měla ve svých předchozích působištích lepší podmínky, než jim můžeme momentálně nabídnout my a i přesto jsou tady, jsou tady s námi, jsou naší součástí a dávají přípravě opravdu maximum. Za to si našich kluků opravdu moc vážíme a to nejen hráčsky, ale zejména i lidsky a charakterově,“ kvituje přístup hokejistů Erik Svoboda.

Přidává příklad jednání s nejmenovaným píseckým odchovancem, který mohl být posilou našeho týmu a klub s ním jednal. Současně je ve spojení i se sousedním konkurenčním týmem. "V okamžiku, kdy nám sdělil, že půjde hrát tam, kde mu nabídnou více peněz, tak jednání bylo z naší strany ukončeno. Je nám líto, že písecký odchovanec takto přemýšlí, a do koncepce budování našeho týmu prostě tento hráč nezapadá. Tým stavíme nejen na hokejových dovednostech, ale i na charakteru a srdíčku jednotlivců,“ podotkl Erik Svoboda.

Říká, že vedení také vítá reakce a připomínky fanoušků a obratem se na ně snaží reagovat. Například zařazení klubové hymny na začátek utkání vzešlo právě z podnětu fanouška na klubovém Facebooku. „Fanouškům ještě jednou děkuji za účast na prvním přátelském utkání. Připomíná, že každý jeden fanoušek a divák pomáhá píseckému hokeji a my jeho pomoc potřebujeme. Pomáhá klukům, kterým se před zaplněným hledištěm lépe hraje, pomáhá i zaplacením vstupného, kterým navíc podpoří klub a samotný hokej v Písku,“ říká generální manažer Erik Svoboda.

Fanoušky chce klub zapojit do dění daleko více. Již brzy se mohou těšit na anketu - hlasování o songu, který bude provázet oslavy při vstřelené brance Písku. Pokud budete sledovat naše informační kanály na webu a sociálních sítích, v nejbližších dnech se dozvíte více. Chystá se také nový fanshop, kolekce A-týmu, který vzniká ve spolupráci s dlouholetým partnerem píseckého hokeje – firmou ACE SPORT s.r.o. z Písku. Fungovat by měl nový elektronický obchod, a také prodej předmětů s logem klubu přímo na zimním stadionu při zápasech A týmu.

Vizí dospělého hokeje v Písku je v horizontu tří až čtyř let bojovat o postup do Chance ligy – druhé nejvyšší soutěže. K tomu všemu chce klub směřovat postupnými kroky a chce samozřejmě slyšet i názory veřejnosti. Chce veřejnost do svého dění zatáhnout a chce, aby diváci i veřejnost byla nedílnou součástí společného tažení vzhůru. I proto vzniká takzvaná Rada ledního hokeje v Písku, do které vedení A-týmu oslovuje osobnosti spojené s píseckým hokejem, kterým není hokej v Písku lhostejný a jsou ochotni píseckému hokeji pomoci a to jakoukoliv formou. Rada by se měla scházet jednou měsíčně a měla by fungovat jako poradní orgán nového vedení.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy