Euforie je obrovská, ale musíme se rychle probrat a bojovat dál, říká Lukáš Volf

Útočník dorosteneckého týmu IHC Písek Lukáš Volf hodnotí senzační postup do semifinále extraligy staršího dorostu. V něm se Písek utká s vítězem základní části Třincem. „Musíme dodržovat pokyny od trenéra a hrát s velkým nasazením. Pak máme šanci uspět,“ míní Volf.

Jak z tvého pohledu vypadalo poslední utkání s Vítkovicemi?
Bylo to vyrovnané utkání, které rozhodovali maličkosti a gólmani. Podle mého názoru jsme měli kvalitnějšího brankáře. Vstřelili jsme první gól, oni sice ještě během první třetiny otočili skóre a šli do vedení 2:1, ale my se nepoložili, naopak ještě jsme přidali a už v druhé třetině Vítkovice přehrávali. Bylo tam několik nepřehledných situací kolem branky, ale neměli jsme potřebný důraz. Před třetí třetinou se mi zlomil nůž a říkal jsem si to je snad zlý sen, ale naštěstí vítkovičtí byli ochotní a vyměnili mi ho a mezitím co mi ho měnili tak jsme vyrovnali. Bylo to neskutečné, když jsem přiběhl na střídačku a viděl skóre 2:2. V prodloužení jsme měli více štěstí my, soupeř přesilovku nevyužil a my jo a pak už byly jen oslavy!

Jaký byl rozdíl mezi druhým a třetím čtvrtfinále?
Největší rozdíl byl v našem přístupu k zápasu, zatímco v prvním zápase jsme si mysleli, že jsme mistři světa, do druhého zápasu jsme šli s pokorou a touhou vyhrát, což se nakonec podařilo.

Co podle tebe zapříčinilo porážku 7:1 ve druhém utkání s Vítkovicemi?
Vše začalo už v autobuse, zajímali jsme se více než o náš zápas o to jak hrají ostatní, pokračovalo to na rozcvičce na suchu i na ledě. Pak jsme nastoupili na led a mysleli jsme si, že to půjde samo, spoléhali jsme jeden na druhého. A také v prvním zápase jsme dostali první gól. V zápětí ze sporně nařízeného trestného střílení druhý a položili jsme se. To ve druhém zápase jsme dostali také dva góly poměrně rychle za sebou, ale bojovali jsme dál!

Proběhla nějaká taktická změna mezi oběma zápasy v Ostravě?
Nene, oba zápasy jsme chtěli hrát to samé, ale až v druhém zápase jsme to začali dodržovat.

V semifinále vás čeká Třinec. Co od tohoto soupeře očekáváš?
Třinec vyhrál celou základní část, je to silný soupeř a nikdy nevíme co od něj čekat. Myslím, když budeme dodržovat pokyny trenérů a hrát s nasazením jako první zápas s Vítkovicemi, že je můžeme porazit.

Můžeš popsat euforii, která nyní v týmu panuje?
To slovy ani nejde popsat, je to něco neuvěřitelného, ale musíme se z ní rychle probrat a začít v neděli znovu makat, abychom šli za tím naším vysněným titulem!