Filip Cháb: Věřím, že sérii dotáhneme. Havířov je nepříjemný

Kapitán juniorského týmu Králů z Písku Filip Cháb se po domácím dvojzápase s Havířovem postavil před mikrofon klubové redakce. Písek první dvě utkání série vyhrál 1:0 a 2:1 a vybojoval mečbol v souboji o záchranu v Lize juniorů.

Kapitán Filip Cháb říká, že hned start série mohl být klíčový. „Myslím, že ten první zápas byl nejdůležitější v celé sérii,“ popisuje. Králové úvodní střetnutí vyhráli 1:0, když se v 56. minutě trefil v přesilové hře Denis Řehoř.

„Havířov nás ničím nepřekvapil, věděli jsme, co nás čeká. Je to nepříjemný soupeř, který hraje tvrdě a dobře bruslí,“ zhodnotil soupeře ze Slezska Filip Cháb. Úplně stejný obrázek hry měl druhý zápas v neděli. Ten Písek vyhrál 2:1 a znovu to bylo drama do samotného konce, kde hosté snížili a ještě v posledních vteřinách měli šanci na vyrovnání.

Filip Cháb dal oba góly svého týmu ve druhém zápase série, která se hraje na tři vítězná utkání. První trefa otevřela skóre v úvodní třetině. „Byla to spíš náhodná střela, která tam propadla,“ říká k pohotové střele z ostrého úhlu Filip Cháb. Ovšem druhá trefa, to byla pastva pro oko hokejového fanouška. Ve třetí třetině při hře čtyři na čtyři přišla skvělá individuální akce mezi čtyřmi bránícími hráči Havířova a rána pod víko.

Do Havířova tak ve středu mladí Králové povezou nadějný stav série 2:0 a budou ji chtít na ledě Gascontrol Arény ukončit. „Bude to znovu těžké, ale věřím, že to dotáhneme do konce,“ doufá kapitán. V Havířově jsou v plánu dva zápasy, případný pátý rozhodující by se hrál znovu v Písku.