Hodnocení hráčů po zápase s Havlíčkovým Brodem

Písečtí bodovali i v sedmém domácím utkání v řadě, ale s posledním výsledkem spokojeni být rozhodně nemohou. Dvakrát prohospodařili vedení a tentokrát ani ne tolik nekázní, jako spíše nedůsledností v obraně, ztratili dva body a zbyl na ně pouze jeden. Nejlépe vyšel zápas střelci první branky Vladislavu Kubešovi, který svojí aktivitou tradičně zatápěl soupeřovým obráncům nejvíc. Na paty mu šlapalo křídlo prvního útoku Jan Řehoř, autor tří gólových asistencí.

Brankář

Jan Kouba

#1 Michal Pinkas 5
Zápas ho zastihl v menším útlumu. Po dvou domácích zápasech, ve kterých zářil, a po vychytané nule ve Strakonicích přišlo utkání, ve kterém se od něj štěstí odvrátilo. Žádný gól však Michal nezavinil, byly to všechno akce, kdy stál osamocen proti útočníkům Brodu. A ti se dnes trefovali. Pinkas ale také předvedl výtečnou práci holí, kdo ví, kolik gólů tím třeba odvrátil.

Obrana

Jan Kouba

#26 Martin Veselý 7
Asi nejlepší z beků. Nebýt několika pokažených nahrávek, bylo by hodnocení ještě vyšší. Martin si dovede výborně najet před branku, v zápase to několikrát dokumentoval. Dal gól, jednu mega šanci spálil. Na konci se vedle něj beci točili, možná i proto již nebyl tak výrazný.

#19 Michal Peroutka 6
Povětšinu utkání jistil Veselého a šlo mu to dobře. V průběhu zápasu však odstoupil, opět ho začalo trápit nedávné zranění.

#44 Pavel Procházka 6
Předčasně střídal u prvního gólu hostů, jinak opět spolehlivý. Při neúčasti Neckáře a Pindiaka měl hlavní slovo v přesilovkách, kolem modré si to kolikrát připravoval, ale pořádnou střelu vlastně nevyslal.

#24 Jakub Oranský 4
První dvě třetiny pohoda, klídek, tabáček, už si říkal o pochvalu. Ale kiks na začátku třetiny třetí srazil hodnocení. Že se tak jednoduše dostane do šance, o tom Kunstmuller možná ani nesnil. Oranský ho na modré neuhlídal a útočník nerušen vyrovnal na 3:3. Chyba se na Oranském promítala po zbytek zápasu. Velká škoda.

#30 Filip Procházka 5
Ze začátku se spolu s Hauerem spíše hledali, hrát za dnes nemastnou neslanou třetí lajnou nebyl však žádný med. Procházka se však postupně zlepšoval a svůj výkon nakonec podtrhl krásným sólem přes dva hráče hostí, které zakončil tváří tvář Novákovi jen těsně nad růžek jeho branky.

#46 Lukáš Hauer 5
Platí pro něj to samé co pro Filipa Procházku. Ze začátku při malém vytížení byl šedivý a aktivní hlavně před svojí brankou, celé pětce se nedařilo vyvážet kotouče. Poté, co se po odstoupení Peroutky dostával více do hry, se zlepšoval. Ovšem na své útočné výlety jako by zapomněl.

#42 Michal Procházka nehodnocen
Nastoupil ve druhé třetině, hned hákoval, odpykal si dvě minuty a šel si zase sednout na střídačku. A pak už se na led moc nedostal.

Útok

Pavel Kouba

#10 Jan Řehoř 7
Nejaktivnější hráč prvního útoku, který nastoupil v novém složení. Řehořova aktivita přinesla všechny branky Písku, sám hráč se však ani jednou mezi střelce nezapsal.

#71 Václav Kašpar 6
Jistil své dva starší spoluhráče, dozadu si své odehrál. Stál u třetího gólu Kubeše, jinak však v ofenzívě nepříliš viditelný.

#25 Milan Kořánek 6
Návrat na led si osladil hned v první minutě úvodním gólem, jinak ve stínu štírka Řehoře. Dokázal pomoci jak Řehořovi vepředu, tak Kašparovi s bráněním – vcelku podařený kapitánův návrat.

#41 Tomáš Květoň 6
Po dlouhé době vyšel bodově naprázdno, jeho technické kousky tentokrát nevycházely a střely končily na Novákově hrudi. Především při přesilovkách hrozil nájezdy na křížné pasy ke vzdálenější tyči, ani jednou však tato kombinace nezafungovala.

#55 Vladislav Kubeš 7
I dnes z něj sršela chuť vyhrát a pokořit pokud možno ihned soupeřova brankáře, i dnes předvedl skvělou technickou finesu, kdy ladně obešel obránce, sám před Novákem vystřelil a ještě se snažil na jeden nádech puk procpat skrz betony gólmana. I dnes toho nejvíc nabruslil a nevynechal jedinou příležitost pozlobit soupeřovu rozehrávku, při oslabeních nastřádal mnoho cenných vteřinek. Za svoji příkladnou bojovnost byl odměněn gólem na 3:2, víc ale mu ale obránci soupeře nedovolili, dávali si na něj moc dobrý pozor.

#11 Ondřej Mikeska 5
Se svými křídly opět svíral protivníka, ale tentokrát se jeho útoku tolik prosazovat nedařilo. Přestože byla druhá lajna u tří obdržených gólů, Mikeska jako bránící útočník na žádném vinu nenese, hlavní vinu na nich nesou obránci.

#17 Ondřej Pošmourný 4
Dostal do “jeho“ třetího útoku nová křídla z první lajny, bohužel tento tah příliš nevyšel a třetí útok se ocital pod tlakem soupeře. V závěru celý stažen ze hry. Mladý centr se v utkání příliš neprosazoval.

#12 David Míka 5
Zaujal podařenou střelou, která se od Nerudova ramena odrazila do výšky a dopadla za Nováka na branku – ke gólu nebylo daleko. Byl to asi jeho nejpodařenější počin, jinak spíše myslel na zadní vrátka.

#43 Jan Maroušek 4
Duel s Rebely mu tentokrát nevyšel, se svými kolegy z útoku byl hodně zaměstnán v defenzivní činnosti, v útoku byl vidět jen zřídka.