Hokejisté A-týmu vyjeli na led

Loňský vítěz základní části krajského přeboru odstartoval přípravu na ledě. Někteří hráči vyjeli na ledovou plochu již v minulém týdnu, v úterý se však poprvé kádr sešel v hojnějším počtu hráčů. Jádro zůstává prakticky stejné jako v minulém roce, několik staronových píseckých tváří by tým však mohlo vhodně doplnit.

Vůbec první setkání hráčů proběhlo již minulý týden. „Spíše jsme se sešli, abychom věděli, kolik nás vlastně bude. Aby se zjistilo, kdo má zájem zde hrát,“ přibližuje vlastními slovy nový asistent trenéra a zároveň jedna z nových opor – Jan Kudrna. Na ledě se v úterý objevilo devatenáct hráčů a tři gólmani. S týmem se připravují také Filipové Kubiš s Vlčkem, oba odchovanci píseckého hokeje budou však pokračovat v zahraničí.

V loňské sezoně A-tým spojil své tréninkové jednotky s juniorským výběrem, vzhledem k objemnosti obou kádrů se však oba týmy připravují letos individuálně. „Loni zde bylo méně hráčů, nyní se podstatně navýšil počet hráčů v juniorech a bylo by komplikované s nimi trénink áčka spojit. Samozřejmě to může nést komplikace spjaté s tím, abychom se všichni včetně mládeže na ledě vystřídali, budeme si však muset vyjít vhodně vstříc,“ pokračuje obránce, který se během své hráčské kariéry zahrál extraligu v Třinci, Liberci nebo krátce v Karlových Varech.

Jan Kudrna vedl úterní trénink v hráčské výstroji bez hlavního lodivoda, Romana Vlčka. „Vůbec o nic nejde, Roman je pouze se 7. a 8. třídou na soustředění ve Strakonicích. V příštím týdnu se opět k týmu připojí.“ Písečtí mají v srpnu naplánovány tři tréninky týdně a době Vlčkovy nepřítomnosti bude Kudrnovi s přípravou vypomáhat loňský kapitán mužstva David Mazanec. V úterý se tréninku z nejrůznějších důvodů nezúčastnili obránci Vejda s Burkoněm či útočník Řehoř. Své další působení v píseckých barvách odmítl obránce Zbyněk Neckář a svou budoucnost nespojí s Pískem ani brankář Marek Mazúch.

Loňskou soupisku hlavního mužstva IHC Písek by mohla doplnit další zajímavá jména nejrůznějších odchovanců. S týmem se připravuje dřívější ikona mužského píseckého hokeje, brankář Michal Pinkas. V obraně by měli tým v nové sezoně podpořit Pavel Procházka, David Všetečka či již zmiňovaný Jan Kudrna. Velmi reálný je také návrat útočníka Josefa Slavíka, který poslední sezonu strávil v zemi galského kohouta.

Ještě než nový ročník krajského přeboru odstartuje, sehrají hokejisté Písku celkem pět utkání, přičemž to úplně první je čeká 23. srpna v Příbrami. Doma se pak tým poprvé představí o tři dny později, kdy na vlastním ledě přivítá německý Deggendorf. „Myslím, že pět zápasů je naprosto dostačujících,“ hodnotí nový asistent počet plánovaných střetnutí.

Kdo všechno v Písku trénoval:

Brankáři: Michal Pinkas, Tomáš Kafka / Filip Kubiš
Obránci: David Mazanec, Jan Kudrna, Filip Procházka, Kamil Tajbl, Pavel Procházka, Libor Jirků, David Všetečka
Útočníci: Jan Sýbek, Karel Mošovský, Josef Slavík, Ondřej Gába, Jakub Šimoník, Václav Korous, Libor Nikodem, Daniel Jungbauer, Petr Stropnický, Václav Novák, Zdeněk Javůrek / Filip Vlček

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy