Hokejisté Písku v rámci 3. kola vyzvou v sobotu doma Pelhřimov

Díky proměněnému pořádatelství se písecký tým představí v tomto týdnu podruhé doma. V sobotu v podvečer se střetne na vlatním ledě s celkem Pelhřimova a bude usilovat o zisk dalších druholigových bodů. Zápas startuje v tradičním čase, úvodní vhaování je naplánováno na 17:00.

HC Lední Medvědi Pelhřimov

Pelhřimov, který letos zahájil již třetím rokem druholigovou skupinu západ, musí řešit v průběhu nové sezóny problémy se svým stadionem, který momentálně spadá pod město. Nový provozní řád například zakazuje fanouškům na utkáních bubnovat, mávat vlajkami nebo pořizovat videozáznamy. V jednu dobu hrozilo i stěhování klubu do Humpolce to se však nestalo.

Ale nyní pojďme už k hokeji. Pelhřimov pod trenérem Martinem Melounem odehrál hned deset přípravných utkání. Postupně se tým střetl s Táborem (6:7sn a 3:6), Žďárem nad Sázavou (6:4 a 4:3), Jindřichovým Hradcem (4:1 a 7:2), nováčkem soutěže Havlíčkovo Brodem (2:4 a 3:10) a Humpolcem (7:3 a 8:3). Se střílením branek neměl tedy Pelhřimov žádný problém - nasázel jich přesně 53 (v průměru 5.3 branek na zápas) oproti 41 inkasovaným (průměr 4.1 inkasovaných branek na zápas. Minulý ročník skončil pro Pelhřimov ve čtvrtfinále play-off proti Jablonci nad Nisou, kterému podlehl 1:3 na zápasy. Po základní části skončil tým na 11. příčce.

V nové sezóně zatím stihli odehrát pouze jediný zápas, který přinesl dohromady neuvěřitelných šestnáct branek. Na jeho konci se ale neradovali hráči Pelhřimova, nýbrž jejich soupeř z Klášterce. Medvědi navíc odjížděli ze severu s potupnou jedenáctkou.

HC Klášterec n. O.– HC Lední Medvědi Pelhřimov 11:5 (1:0, 6:1, 4:4)
Branky a nahrávky: 17. Huňady (Andres, Jáchym), 22. Hrdlička (Deveri), 27. Deveri (Hrdlička, Koblitz), 30. Jáchym (Huňady), 34. Huňady (Jáchym, Žižka), 38. Deveri, 40. Toušek (Deveri), 46. Andres (Huňady), 56. Deveri (Hrdlička), 56. Sklenička (Jáchym), 58. Deveri (Koblitz) – 25. Vysloužil (Vylíčil, Votápek), 42. Beneš, 43. Hadrava (Hadrava), 45. Hadrava (Hadrava, Kasalý), 49. Vylíčil (Kubát).

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy