Hokejisté Písku v sobotu cestují do Berouna s touhou oživit šance na přímou záchranu

Písek – Naděje hokejistů Písku na přímou záchranu v první lize mohou v sobotu po delší době přeskočit z mihotavé jiskry v zářivý plamínek. Na druhé straně hrozí, že se před nimi otevřou dveře do obávané baráže téměř dokořán. Ať už se situace vyvine jakkoliv, jisté je, že sobotní duel na ledě Berouna bude pro další sezonní účinkování Jihočechů hodně důležitý.
Domácí Medvědi vykazují aktuálně ze všech tří ohrožených mužstev nejvýraznější formu. Také proto navýšili svůj náskok před posledním Pískem na pět bodů, a naopak se na pouhé tři body přiblížili Mostu.
Výrazně jim k tomu pomohly nejen tři výhry v řadě ve druhé polovině ledna, ale také nečekaný zisk z posledních zápasů s týmy elitní prvoligové trojky. V domácím duelu s Ústím nad Labem vedl tým Berouna ještě v 52. minutě 1:0, nakonec se ale musel spokojit s bodem za porážku 1:2 po prodloužení. Jen o čtyři dny později hostili Středočeši Olomouc, a také ta to s nimi měla hodně těžké, byť nakonec uhájila vítězství 2:1. Pro mnohé nečekaný výsledek se narodil i ve středečním utkání v Mladé Boleslavi. V zápase klubů, které spolu váže zajímavá spolupráce na poli hráčských přesunů, vedli hosté už 2:0, nakonec však uzavřeli s domácím favoritem v normální hrací době smír. V prodloužení zachránil Mladoboleslavským druhý bonusový bod loňský kapitán Písku Tomáš Nouza.
Také tento výsledek prokázal, jak moc svědčí berounskému týmu příchod několika posil z Mladé Boleslavi (Lenc, Padělek, Loskot), a především kůra, kterou po svém příchodu k mužstvu ordinuje svérázný trenér Petr Novák.

Překvapivý zisk bodu v utkání s mladoboleslavským favoritem rozehřál před týdnem také písecké příznivce. Soubor od Otavy na něj chtěl navázat také ve středečním utkání v Hradci Králové; až do 57. minuty prohrával nejtěsnějším poměrem 1:0 a držel při životě naději na úspěšný výsledek, pak ale dvakrát inkasoval a vrátil se domů s prázdnou. Právě proto také vzrostlo manko na nejbližšího souseda z Berouna o další bod.

Oba sobotní soupeři spolu v tomto soutěžním ročníku sehráli podivuhodné zápasy. V prvním z nich si domácí Písek vylámal zuby na skvělém brankáři Furchovi, a především zásluhou tohoto slávistického hosta v sestavě Medvědů prohrál 0:2. V odvetě vrátil celek z jihu Čech Berounským porážku i s úroky a vyhrál přesvědčivě 6:3. Třetí zápas u Otavy skončil v normální hrací době nerozhodným výsledkem 2:2, ale v loterii samostatných nájezdů se přiklonilo štěstí na stranu hostů.

V urputnou bitvu by se mohl proměnit i sobotní souboj u Berounky. Jeho zahajovací hvizd zazní v 17.30 hodin. Vzhledem k poměrně malé vzdálenosti obou měst a důležitosti utkání by hokejisté Písku zcela jistě uvítali co nejvýraznější pomoc svých skalních fanoušků.