Hokejový most Benátky - Písek: Neskutečný obrat v závěrečné části vedl ke třem bodům

Středeční podvečer otevře pro šest prvoligových týmů brány bojů ve skupině O baráž. Písecký celek se k jejich úvodnímu dějství vypravil do Benátek nad Jizerou. na této pouti ho znovu doprovázel také web IHC Písek, aby pro fanoušky připravil tradiční aktuální reporty z utkání,
Zahajovací sestava píseckého týmu vypadá následovně: Halmoši – Růžička, Pavlíček, Boháč, Drtil, Kříž, Kužel – Dalecký, Šperger, Kotrla – Kubeš, Vlček, Ferebauer – Polodna, Vaniš, Slavík – Heřman, Kučera, Marek.

Úvodní minuty se nesly ve znamení sympatické aktivity hostujícího týmu. Skóre utkání přesto otevřel benátecký kapitán Lukáš Král, který svůj samostatný únik završil střeluo mezi Halmošiho betony - 1:0. Hrstka diváků sledovala ve zbytku úvodní dvacetiminutovky rovnocennou partii. Také proto zřejmě zapracovala spravedlnost a pouhých jednadvacet vteřin před první sirénou srovnal po Špergerově přihrávce střelou do levého horního růžku Blažíčkovy klece Dalecký - 1:1.

Do druhé části nevstoupili písečtí hráči podle svých představ. Ve 26. minutě vrátil Středočechům vedení Skořepa a o necelé dvě minuty později navýšil v přesilovce jejich náskok Skalický. V dalším průběhu druhé dvacetiminutovky mohl písecký tým snížit, a to především při vé početní převaze, skór 3:1 ovšem zůstalo v platnosti. Po čtyřiceti minutách tak hosté prohrávají o dva góly.

Před třetím dějstvím to s šancemi Jihočechů na bodový zisk nevypadalo dobře, ti ovšem rozpoutali na benáteckém ledě nevídanou smršť. Šokující obrat nastartoval dorážkou své vlastní střely Pavlíček a snížil na 3:2. V polovině třetí třetiny dorovnal skóre Vaniš a v čase 52:07 dostal poprvé písecké hokejisty do vedení obránce Růžička svou přesilovkovou dělovkou z hranice kruhu - 3:4! O pouhou minutu později definitivně popravil benátecké hráče Dalecký, který prosvištěl středem hřiště kolem zkoprnělých obránců a nedal Blažíčkovi žádnou šanci - 3:5. Závěr střetnutí si parta od Otavy mazácky pohlídala a na cestu domů si přibalila nesmírně cenné tři body za vítězství 5:3.