Hokejový most Benátky - Písek: Rovnocennou partii rozhodly využité přesilovky domácích

Web píseckého klubu doprovázel písecké hokejisty i na utkání v Banátkách nad Jizerou. Prostřednictvím tradičního hokejového mostu přiblížil průběh zápasu také fanouškům u Otavy.
Písecké mužstvo nastoupilo do utkání v této sestavě: Halmoši (Škuta) – Makovský, Drtil, Semrád, Kříž, Kužel, Dvořák – Kubeš, Šperger, Marek – Polodna, Vlček, Ferebauer – Strnad, M. Heřman, Sedláček – Vaniš, Kučera, R. Heřman.

První třetinu odehrál písecký soubor na promrzlém benáteckém stadionku velmi zodpovědně. Domácí tým, který už pětkrát na svém ledě neztratil ani bod, se během úvodních dvaceti minut neprodral do jediné vyložené šance. Když už nějaké nebezpečí před píseckou brankou vzniklo, poradil si s ním pozorný Halmoši. To samé bylo k vidění na druhé straně ledové plochy. Ani jeden z týmů nedokázal využít přesilovou hru. Hosté dostanou novou možnost v úvodu prostřední části.

Písecké mužstvo bude ve třetí dvacetiminutovce dotahovat jednobrankové manko. Středočeši od úvodních vteřin druhé třetiny přidali na pohybu i důrazu, naopak písecký celek pod jejich zvýšeným tlakem z kvalitní hry z první části slevil. K vyjádření tohoto herního obrazu posloužily domácím hráčům přesilové hry. Už ve 27. minutě zužitkoval jednu z nich zkušený Klimt. Jen o minutu a půl později se prosadil střelou z hranice kruhu obránce Mrkvička a bylo to 2:0. Benátky tak lehce přišly k dvoubrankovému náskoku a Písečtí nadále tahali za kratší konec. Zpět do hry je dostala až 38. minuta, kdy svůj útočný výpad zakončil nadvakrát důrazný obránce Semrád. Ve zbytku třetiny Jihočeši zahrozili ještě dvakrát, ale stav 2:1 se už nezměnil.

Hostující mužstvo odehrálo s Benátkami naprosto rovnocennou třetí třetinu, ale k úspěchu to nevedlo. Jejím klíčovým momentem se stala třetí využitá přesilovka středočeského týmu, kterou přetavil v opětovné dvoubrankové vedení Skořepa. V závěru Písečtí utkání přece jen zdramatizovali brankou Ferebauera a při závěrečné hře bez brankáře dokázali domácí sevřít v jejich obranném pásmu, vyrovnání však nepřišlo.

Utkání v Benátkách bylo pro hokejisty od Otavy hratelné, o to více je může bodová ztráta mrzet.