Hokejový most Beroun - Písek

Průběžně aktualizujeme. Písečtí hokejisté dnes hráli v Berouně. Medvědi na vlastním ledě udrželi těsné vedení až do konce a vyhráli 2:1.
17:27 Do úvodního vhazování chybí pár minut. Sestava hostujícího týmu je téměř totožná, jako v předchozích zápasech. Na soupisce chybí pouze Roman Němeček, který nastoupil včera na HC MOUNTFIELD. Premiérově v tomto ročníku oblékne písecký dres obránce Roman Vráblík.

17:29 Ještě jedna perlička před startem utkání. Zdeněk Šperger dnes slaví čtyřicáté narozeniny. Oslavence mají ve svých řadách také Berounští. Jaroslav Nedvěd - obránce a výkonný ředitel Medvědů v jedné osobě slaví dvaačtyřicáté narozeniny!

18:07 Ve druhé dvacetiminutovce bude Písek dohánět jednobrankové manko. Domácí vedou po první části zcela zaslouženě, neboť byli aktivnějším týmem a zasypali brankáře Přikryla sprškou střel. V 15. minutě využili Medvědi svou druhou početní výhodu, když se ze třetí dorážky prosadil zkušený Vlček. Jihočeši na šance z kategorie vyložených zatím čekají. „Hrajeme zatím strašně," ulevil si po první části s hořkým úsměvem na tváři vedoucí mužstva Jan Žemlička.

19:01 Jednobrankový náskok středočeského týmu zůstal v platnosti - stav je 2:1. Úvodní minuty druhé třetiny se odehrávali podle stejného scénáře jako na začátku utkání. Na konci 24. minuty si hosté vypracovali patřičný tlak při vlastní přesilovce, puk po ose Vráblík - Nouza doputoval k Bělohlavovi, který usměrnil takřka do prázdné branky. Radost z vyrovnání měla jepičí život. Hosté o deset vteřin později otevřeli dokořán další z okének ve své defenzivě, Berounští postupovali dva na jednoho a Forman našel skulinku mezi Přikrylovými betony. Ve zbytku třetiny se začaly rodit nebezpečné situace i před brankou domácího Furcha, píseckému výkonu ale stále něco podstatného chybí.

Potvrzují to i slova útočníka Vojtěcha Mrkvičky: „Když už se nám podaří dát vyrovnávající gól, tak hned po buly inkasujeme. To se prostě nesmí stát! Nejsme dostatečně důrazní v osobních soubojích a hlavně se nám nedaří přesilovky. Musíme se s tím pokusit v poslední třetině ještě něco udělat."

Fanouškům ještě dlužíme správnou podobu písecké sestavy: Přikryl - Vráblík, Žovinec, Parýzek, Lukáč, Všetečka, Kanov, Bača, Kolář - Bělohlav, Nouza Kotrla - Eberle, Šperger, Mrkvička - Suja, Vaniš, Polodna - Ferebauer, Mošovský, Kudrna.

19:51 Písecká výprava se domů od Berounky zvesela vracet nebude. Poslední třetina nabídla spíše oboustranný boj než pohledný hokej. Hostům se otevřela jedinečná příležitost k vyrovnání na začátku 48. minuty, kdy dostali výhodu dvojnásobné početní převahy trvající minutu a čtyřicet pět vteřin. Z ní se ovšem nevykrystalizovala jediná situace, která by se jen přiblížila gólové příležitosti. Ani domácí celek nepředvedl nikterak vynikající hokej, působil však dravějším dojmem a po zásluze slavil se skupinou svých fanoušků bodový zisk.

Také hosty přijela podpořit početná skupinka příznivců, která vytrvale povzbuzovala, ale ani její pomoc k úspěchu nevedla. Další utkání čeká písecké mužstvo hned v pondělí. Na vlastním ledě se hráči Komtermu postaví jihlavské Dukle. Uvidíme, zdali si Jihočeši proti atraktivnímu soupeři připíší další body do prvoligové tabulky.