Hokejový most Beroun - Písek: Důležité body zůstaly doma, Sedláček a spol. vyhrál 2:0

Web píseckého hokeje pro fanoušky od Otavy bedlivě sleduje průběh důležitého prvoligového zápasu na berounském ledě.

Trenéři Setikovský a Kudrna vyslali do boje tuto sestavu: Halmoši - Růžička, Kužel, Boháč, Pavlíček, Kříž, Makovský, Ruprecht, Dvořák - Kotrla, Kubeš, Dalecký - Vaniš, Vlček, Ferebauer - Heřman, Petruška, Slavík - Polodna, Kučera, Marek.

Na promrzlém berounském stadionu je zatím méně šťastnějším týmem ten písecký, který po úvodní části prohrává 0:1. První třetina nabídla divákům vyrovnanou a neurovnanou partii. Oba celky v ní pohrdly několikanásobnou výhodou přesilové hry, domácí dokonce nevyužili ani minutu a půl dlouhou početní výhodu pěti proti třem. Dokonale ztrestat však dokázali zaváhání v hostující defenzivě, po kterém rozhodcovské duo Jílek - Pešina nařídilo trestné střílení za faul na Hošťálka. Při jeho exekuci pomohla útočnikovi Středočechů nutná dávka štěstí a Medvědi se ujali vedení. Písecký tým měl sice dostatek vyložených příležitostí k tomu, aby alespoň vyrovnal, ale buď zasáhl pozorný gólman Sedláček, nebo mířili hráči hostí mimo. Nezbývá než doufat, že tentokrát hosté střelecké prokletí přece jen prolomí.

V prostředním dějství se to píseckým hráčům ani zdaleka nedaří. Především díky přesilovkám zasypali brankáře Sedláčka hojnosti střel, ten ale prokazuje svouextra třídu. Pohříchu žádný z těchto pokusů nezapadl do kategorie stoprocentních brankových příležitostí. Když se k tomu připočte fakt, že se už ve 22. minutě blýskl vydařenou individuální akcí domácí Plichta a překonal Halmošiho střelou mezi betony, vyznívá z toho pro Písecké hodně nepříznivá situace. Chtějí–li z ní vybřednout, musejí výrazně posunout kvalitu svého výkonu směrem vzhůru.

Je dobojováno a Medvědi z Berouna slaví veledůležité vítězství 2:0. V poslední třetině se Jihočeši prezentovali velmi sympatickým výkonem a dostali domácí mužstvo pod trvalý tlak, s koncovkou ovšem byli na štíru a stejně jako v Hradci Králové nedokázali byť jen jednou skórovat. Lví podíl na tom má loňská opora píseckého týmu, ale v současnosti už strážce berounské svatyně Vojtěch Sedláček.

Po porážce na berounském ledě ztrácejí písečtí hokejisté na své dva konkurenty v boji o přímou záchranu už osm bodů. Se základní částí soutěže se rozloučí už v pondělí, kdy hostí od 18 hodin na domácím ledě mužstvo z Havlíčkova Brodu.