Hokejový most Beroun - Písek: Naděje na záchranu zůstaly v medvědím brlohu...

Středeční pokračování baráže o první ligu definitivně rozluštilo klíčovou tajenku. První ligu opouští Písek, který prohrál v Berouně 1:3. Domácí Medvědi naopak oslavili přímo na ledě záchranu této kvalitní soutěže.

Tým Písku nastoupil do utkání v této sestavě: Halmoši – Dvořák, Semrád, Kříž, Makovský, Kužel, Drtil, Hanus – Kubeš, Vlček, Slavík – Heřman, Kučera, Marek – Polodna, Vaniš, Ferebauer – Homolka

První třetina na berounském ledě divákům příliš atraktivního hokeje nenabízí a zatím rozhodně nepřipomíná barážové utkání. Z jejího vyrovnaného průběhu se vyloupl jediný gólový moment, u jehož zrodu stál domácí Padělek. Tento zkušený útočník dojel při přesilovce svého týmu vlastní odraženou střelu zpoza obránce a naservíroval kotouč přesně na hůl neobsazeného Plichty, jenž pohodlně otevřel skóre – 1:0. Při několika následných šancích na obou stranách byli přece jenom nebezpečnější domácí, ale brankář Halmoši, stejně jako jeho protějšek Kůdela už další změnu skóre nepřipustili.

Druhá dvacetiminutovka výrazně přiblížila domácí Medvědy k definitivní záchraně soutěže. Její nejdůležitější momenty se vešly do rozmezí jedné minuty. Nejprve se s přispěním teče jednoho z hostujících hráčů prosadil Padělek a jen o pár desítek vteřin později překonal Halmošiho ze samostatného úniku Plichta – 3:0. Ve druhé polovině prostředního dějství se propracovali do šancí také Jihočeši, ale tváří v tvář Kůdelovi si nepočínali dostatečně důrazně. Na druhé straně zazvonila za Halmošim tyč.

Třetí třetina už žádné šokující obrat nepřinesla. Jihočeši sice svou hru výrazně zkvalitnili a měli navrch, jejich snaha se ale tříštila o připraveného gólmana Kůdelui vlastní liknavost v zakončení. Snížení obránce Drtila ze 44. minuty ve dvojnásobné početní převaze sice vykřesalo jiskřičku písecké naděje, víc už toho ale celek od Otavy v utkání nestihl. Po šedesáti minutách hry tak hosté opouštěli nejen berounský led, ale také pomyslné vody druhé nejvyšší soutěže.